Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Buczenie podczas hamowania

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Nisko
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie Buczenie podczas hamowania

    Witam od zmiany opon na letnie pojawilo mi sie buczenie np z rana jak auto stalo nocke nie ruszane podczas hamowania jest buczenie jak przyhamuje mocniej to po kolejnym razie nie ma buczenia zadnego.. Przy skrecie lekkim dzis mi buczalo ostro lecz po hamowaniu znow ustalo w czym jest problem?? Auto hamuje dobrze! Jutro jade obadac na kanal co jest grane. Oczywiscie jadac z duzej predkosci podczas hamowania mam drgania na kierolce tarcze do wymiany beda za pewien czas. ale jezdzac wolno tak jak trzeba nie ma drgan na kierownicy to obstawiam ze to nie bedzie wina tarcz. Jakies propozycje poprosze

    Alfa 156 1,9 JTD 2000r

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 1,9jtd 16V SW
    Postów
    25

    Domyślnie

    Tarcze masz lekko krzywe jak ci drgają podczas hamowania przy większej prędkości. Jak auto postoi przez noc to tarcze lekko mogą przyrdzewieć i to może być powodem tego buczenia, jak raz zahamujesz to klocki oczyszczą tarcze i problem znika.

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Brak
    Postów
    162

    Domyślnie

    Jak po zmianie opon to pewnie coś własnie z oponą jest nie tak.
    Zajedź do wulkanizatora, niech jeszcze raz założy oponę i wyważy całe koło. Ewentualnie sprawdzi dokładnie oponę. Drgania (zwłaszcza przy hamowaniu) przy dużej prędkości to oznaki albo złej opony albo właśnie złego wyważenia.
    Co do buczenia rano - opona jest zimna. Dopiero jak przejedziesz się trochę i rozgrzejesz oponę to buczenie zanika.

    Cytat Napisał klekot79 Zobacz post
    Tarcze masz lekko krzywe jak ci drgają podczas hamowania przy większej prędkości. Jak auto postoi przez noc to tarcze lekko mogą przyrdzewieć i to może być powodem tego buczenia, jak raz zahamujesz to klocki oczyszczą tarcze i problem znika.
    To byłoby raczej szuranie z metalicznym dźwiękiem niż buczenie. Jak umyję auto i zostawię na dzień to tarcze lekko pokryją się rdzą. Ale nigdy nie miałem jakiegoś buczenia czy innych dźwięków przez nalot rdzy na tarczach.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Nisko
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzieki Panowie ale wyszlo na to ze opony mialy zle bieżnik wytarty i podczas hamowania buczaly dziwnie jak byly zimne.. Zmienilem tyl na przod i gra wszystko auta nie sciaga nic nie buczy. A co do drgan na kierownicy w przyszlym sezonie tarcze do wymiany. Dzieki HEJ!!

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Brak
    Postów
    162

    Domyślnie

    Skoro masz źle bieżnik wytarty to proponuję jeszcze sprawdzić zbieżność przodu. Bo możesz kolejne opony zjechać.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Odświeżę temat, mam taki problem również z buczeniem podczas hamowania i nie wiem co jest przyczyną, ostatnio wymienione zostały tarcze tył i klocki oraz tarcze przód (mikoda nacinane), przyznaje się od razu, że klocki które założyłem przejechały około tysiąca kilometrów na starych tarczach i troszeczkę się wyrobiły ale, że okładziny prawie, że nowe to założyłem do nowych tarcz. Czy to one mogą być przyczyną głośnego buczenia podczas hamowania? Prowadnice w zaciskach przesmarowane, wszystko wyczyszczone, tłoczek wcisną się bez oporów.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    W jakich okolicznościach następuje buczenie? Jazda miejska i małe prędkości, czy raczej autostradowa?

    Wystukane panewką z miski dwulitrowego TS'a

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nacinane tarcze buczą bo tną klocki jak tępa brzytwa.

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Zgadza się, jak tarcze nacinane to buczeć będzie i tak ma być (z im większej szybkości i bardziej intensywne tym głośniejsze buczenie).
    Miałem dłuższy czas nacinane, trzeba przywyknąć i się nie przejmować (jeśli bicia nie ma).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Buczy od około 70 km/h czym wyższa prędkość tym mocniej buczy, liczyłem się z tym, że z nacinanymi będzie głośniej ale nie aż tak, z tego co pamiętam na starych tarczach również buczało ale one były tak powyrywane, że nie dziwiłem się temu. Bicia na kierownicy nie mam, ale wydaje mi się, że jak hamuje to czuję lekki masaż na pedale hamulca

Podobne wątki

  1. V6 - gaśnie podczas hamowania
    Utworzone przez chmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:17
  2. Drżenie podczas hamowania
    Utworzone przez kirchu w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 07:29
  3. Stukanie podczas hamowania
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 19:03
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  5. Piski podczas hamowania
    Utworzone przez Dario_83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory