Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Chave engine checked po wymianie oleju i filtrów... co z tym zrobić ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie Chave engine checked po wymianie oleju i filtrów... co z tym zrobić ?

    Witam, jestem świeżym posiadaczem Alfy 159 1,9 jtdm 8v. Po zakupie odstawiłem auto do mojego mechanika żeby wymienił olej i filtry (oleju, paliwa, powietrza i kabinowy) Przy pierwszym uruchomieniu pojawił się "have engine checked" i zapaliła się kontrolka silnika. Zaznaczam że auto odpaliło normalnie i nic się z nim nie dzieje - tylko przy każdym odpaleniu ponownie komunikat i paląca się kontrolka. Nie ma spadku mocy ani innych objawów. Na forum czytałem, że czasami kontrolka sama gaśnie. Jak myślicie jaka jest przyczyna? Powinienem jechać do jakiegoś serwisu żeby podpiąć go pod komputer? Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez ekstranio ; 05-01-2013 o 20:05

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Zgadza się, najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć jakie wywala błędy. Niekoniecznie musi to być serwis, może to być ktoś kto ma odpowiedni kabel + program diagnostyczny (np. FiatEcuScan)
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ale jak myślisz, co to może być? Trochę się martwię, że mój mechanik (który chyba pierwszy raz widział takie auto mógł coś sknocić - o ile przy wymianie filtrów można to zrobić) i boję się żeby to nie było coś poważnego...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Zawsze można coś sknocić, także przy wymianie filtrów i oleju. Być może samochód został przypadkowo uruchomiony bez oleju albo z drastycznie niskim poziomem oleju i komputer "załapał" błąd. Takie rzeczy się zdarzają, w końcu komputer to tyko komputer. Ale jak widzisz - gdybamy. Najlepiej sprawdzić to examinerem.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ja tak miałem w 156 1,9 16V po wymianie oleju i filtrów. Mechanik zapomniał podpiąć wtyczkę przepływomierza. Od mechanika do domu dojechałem normalnie. Drugie odpalenie na zimnym silniku wyrzuciło komunikat i lampkę. Auto jeździło normalnie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    odlacz akumulator na pare minut. uruchom samochod po podpięciu aku. jeśli blad zniknal to będziesz mieć już spokoj, jeśli się pojawi...komputer/mechanik

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, ale niestety nie obejdzie się bez diagnostyki - odłączenie aku nie pomogło ;/ Jutro pojadę podłączyć go pod komputer. Mam tylko nadzieję, że można z tym komunikatem jeździć.

  8. #8
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekstranio Zobacz post
    Dzięki za pomoc, ale niestety nie obejdzie się bez diagnostyki - odłączenie aku nie pomogło ;/ Jutro pojadę podłączyć go pod komputer. Mam tylko nadzieję, że można z tym komunikatem jeździć.
    to zależy czego błąd sie tyczy. Wygląda to na stałą usterkę bo błąd nie ginie po odpaleniu. Niestety tylko komputer cie ratuje kolego bez tego nie będziesz wiedział co jest powodem tego błędu.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Może nie dokręcił obudowy filtra powietrza Auto ma moc?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Wiesz, generalnie chyba jest ok, ale dziś zauważyłem jakby troszeczkę wolniej się zwijał... już sam nie wiem. Jeżeli jest różnica, to nie jest raczej duża a mi raczej trudno to określić, bo auto mam zaledwie parę dni ;/ Jutro sprawdzę to na kompie i wyjdzie co zrobił nie tak - jeżeli to wina mechanika. Tak czy inaczej muszę podjechać tam, żeby skasować wyskakujący komunikat o zmianie oleju.

Podobne wątki

  1. [159] Have engine checked + brak mocy :(
    Utworzone przez Ernest w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 22:22
  2. [Brera] Have engine checked :(
    Utworzone przez falivrin69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 11:03
  3. [159] Have engine checked w środku Francji na wyjeździe...
    Utworzone przez naphta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:59
  4. [159] Have engine checked!!! Co to oznacza??
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 20:24
  5. Spadek mocy po wymianie oleju i filtrów
    Utworzone przez morus12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 19:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory