Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem ze sprzęgłem!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie Problem ze sprzęgłem!

    Witam!
    Chciałbym opisać mój problem od samego początku. Kiedy kupiłem moją 7 w 1.9JTD 120km sprzęgło było cholernie twarde, po jakimś czasie nawet moja noga mnie bolała po wysiadaniu z auta, ale oprócz tego to wszystko było ok, auto ruszało płynnie itd. Po ok. 5 miesiącach rozpadło się całe to sprzęgło, został wymieniony docisk, łożysko i zregenerowany dwumas. Po tej naprawie auto szarpało strasznie przy ruszaniu i po czasie padło totalnie i winą w tym przypadku była pompa sprzęgła, które zostało wymienione. Miałem nadzieje że to ta pompa jest winowajcą tego całego szarpania ale po wymianie dalej szarpie, może i mniej ale nie jest to jakaś miażdżąca różnica. Jest jeszcze taka różnica że na ciepłym silniku to szarpanie jest nieco słabiej odczuwalne niż na zimnym.
    Dodam może jeszcze że po tych wszystkich naprawach pedał sprzęgła nie jest już taki twardy jak był przed.

    Pozdrawiam i czekam na pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    podbijam post

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    312

    Domyślnie

    Sprawdź poduszki silnika, może są do wymiany. Ewentualnie może są problemy z podciśnieniem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlexChelu
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 16V 150 KM
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witam, u mnie występował podobny problem, w sumie w jakimś stopniu nadal odczuwam to szarpanie. Kupiłem alfę, w której została przełożona skrzynia Selespeed na manualna, najpierw wymieniłem pompkę pod pedał sprzęgła, po ok. 2 miesiącach rozleciał się wysprzęglik i wymieniłem całe sprzegło na Valeo, pedał miękki, biegi ładnie wchodzą, ale to nie koniec problemów :/ mechanik stwierdził że ta przekładka była robiona przez amatorów bez pojęcia (zbiorniczek płynu był od UWAGA Żuka -,-) i mało tego po podpięciu pod komputer alfa ma mapę na automatyczną skrzynię (a nie można wgrać innej bo brakuje jakiegoś sterownika) i kręci do 4,5 tys obrotów i koniec. Szarpanie przy zmianie biegów nadal zostaje ale idzie do tego przywyknąć, u mnie może występować przez to że mocowania skrzyni biegów są już wyrobione i skrzynia jest luźna :/
    Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    Też myślałem o poduszkach, muszę to obejrzeć i dam znać co wyszło.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Szarpanie w JTD - rzeka możliwości
    Poduszki, coś w zestawie dwumas-tarcza-docisk (wymieniałeś ale z częściami różnie bywa, od tego regeneracja dwumasy to dość niepewna sprawa), ew sama skrzynia.
    Natomiast w gestii pocieszenia - jeśli mniej odczuwalne na ciepłym to też obstawiałbym poduszkę, a przynajmniej miałem podobny problem i po przejrzeniu forum na poduszce się skończyło.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    wymieniałeś komplet sprzęgła i po tym zaczęły sie drgania wiec tam szukaj problemu, zazwyczaj powodem jest odkształcona powierzchnia dwumasu a ze był regenerowany i wątpie ze przetoczyli powierzchnie cierna, mam ten sam problem ale dwumasu nie wymieniałem

Podobne wątki

  1. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez markoni00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 22:29
  2. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez Romeo_Alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 09:13
  3. [146] Problem ze sprzęgłem ......
    Utworzone przez misiek2006 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 09:10
  4. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez młody80 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 17:13
  5. [33] Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez 10darek01 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory