Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Czy (i jaka) AR nadaje się na pierwsze autko?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Grzybohun94
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    -brak-
    Postów
    22

    Domyślnie Czy (i jaka) AR nadaje się na pierwsze autko?

    Witam Was, moi drodzy. To pierwszy post (mam nadzieję że nie zaśmiecam), zatem już wyjaśniam moją sytuację:

    Matura za pasem, a tuż po niej zamierzam kupić moje pierwsze auto. Nie interesują mnie VW, audi ani tym bardziej BMW. Zastanawiam się pomiędzy Fiatami Bravo I gen z silnikami 1.6-1.8, Stilo 1.6-1.8 oraz AR 155, 147, 156. Chciałbym aby samochód jeździł na gazie, żeby miał jakiś charakter+osiągi oraz żeby nie był skarbonką bez dna..
    Wobec powyższego proszę użytkowników AR o porady, opinie, przysłowiowe "kopniaki w zadek" i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy Zależy mi na realnym obrazie eksploatacji Belli, żebym wiedział w co się pakuję

    w sumie mogę uciułać około 9-10k. Wstępnie czytałem, że 155 z silnikiem 8v byłaby w porządku, jednak nowsze kuszą stylistyką...

    Edit:
    Jak te silniki znoszą gaz i jakiej troski wymagają?
    Jak kształtują się ceny części na tle fiata, jak na tle VW i czym różni się eksploatacja AR od pozostałych aut?
    Jakie "wrodzone" bolączki mają wymienione przeze mnie Belle?
    Ostatnio edytowane przez Grzybohun94 ; 22-03-2013 o 09:02

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Co do gazu to słyszałem że 2.5 jest dobry do takich rzeczy, ale nie wiem czy skusisz się na taki silnik. W 1.6 też mają ludzie gaz i jeżdżą i nie narzekają...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Na pierwsze auto w tej chwili wybrałbym AR 145.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu bym wzial Fiata Bravo 1.8 z gazem.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Grzybohun94
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    -brak-
    Postów
    22

    Domyślnie

    cieszę się z Waszych odpowiedzi, ale czy moglibyście czymś je poprzeć?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cherrybloss
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Piła/Kraków
    Auto
    inna marka
    Postów
    24

    Domyślnie

    Musisz się zastanowić, ile zamierzasz jeździć autem. Jeśli krótko to wybrałbym 145 1,4 ts z już zainstalowanym LPG. Zanim samochód się zestarzeje, zdążysz sprzedać i pomyśleć nad czymś większym i nowszym. A jeśli chcesz pojeździć dłużej to dozbierałbym kaski i celowałbym w 147 1,9 jtd. Ocynk, super silnik, a jak zadbasz o auto to pojeździsz długo i bezawaryjnie. I nie ma co się oszukiwać, alfa to nie bravo

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Grzybohun94
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    -brak-
    Postów
    22

    Domyślnie

    Właśnie - alfa to nie bravo
    Jeździć autem... nie wiem, na pewno nie dłużej jak 5 lat, chociaż przy 156 bym się zastanowił ...
    Nie lubie diesli, niestety...
    Zarówno 147.jak 156 są super, tylko nie wiem.ile kosztuje ich eksploatacja itp
    Właściwie najbardziej pożądam 156 1.8+lpg, tylko nie wiem czy nie puści mnie ona z torbami - chcę w końcu jak najmniej wydawać na auto

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzybohun94 Zobacz post
    chcę w końcu jak najmniej wydawać na auto
    No to z tymi modelami byłoby ciężko.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherrybloss Zobacz post
    Musisz się zastanowić, ile zamierzasz jeździć autem. Jeśli krótko to wybrałbym 145 1,4 ts z już zainstalowanym LPG. Zanim samochód się zestarzeje, zdążysz sprzedać i pomyśleć nad czymś większym i nowszym. A jeśli chcesz pojeździć dłużej to dozbierałbym kaski i celowałbym w 147 1,9 jtd. Ocynk, super silnik, a jak zadbasz o auto to pojeździsz długo i bezawaryjnie. I nie ma co się oszukiwać, alfa to nie bravo
    Jak wyżej, ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 147-mką jtd. Lżejsze auto od 156 z dobrym silnikiem diesla jest i ekonomiczny i oszczędny. Pytanie też o wielkosć, czy 147 będzie odpowiednia czy wolałbyś limuzynę jak 156. W 10K mógłbyś sie zmieścić z zadbaną sztuką...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzybohun94 Zobacz post
    Właśnie - alfa to nie bravo
    Jeździć autem... nie wiem, na pewno nie dłużej jak 5 lat, chociaż przy 156 bym się zastanowił ...
    Nie lubie diesli, niestety...
    Zarówno 147.jak 156 są super, tylko nie wiem.ile kosztuje ich eksploatacja itp
    Właściwie najbardziej pożądam 156 1.8+lpg, tylko nie wiem czy nie puści mnie ona z torbami - chcę w końcu jak najmniej wydawać na auto
    Piszesz że nie lubisz jeździć dislem? jeździłeś kiedyś doładowanym czy tylko wolnossącym bo jak wolnossącym to się nie dziwię że nie lubisz , ale silniki 1.9 jtd bardzo mało palą i co ważne są nawet dynamiczne więc tu bym najpierw radził sprawdzić jak takie auto jeździ z takim silnikiem oczywiście to nie dźwięk benzyny no ale nie można mieć wszystkiego
    Nie wiem jak u Ciebie z finansami ale 1.9jtd ich nie nadszarpnie i trochę pojeździsz a benzyna wiadomo instalacja gazowa też musi być dobrana do danego silnika i nie najtańsza żeby to miało ręce i nogi inaczej ciągle będziesz w serwisie na regulacjach - gaz w benzynie to dobra opcja jak rzeczywiście planuje się duże przebiegi, jeżeli krótkie trasy to bez sensu

Podobne wątki

  1. Pierwsze autko : ) Alfa 156 1,9 JTD + CHIP
    Utworzone przez Dominik2701 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 17:44
  2. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory