Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Awaryjność Alfy, czyli chcę kupić, a nie wiem co i jak...

  1. #1
    ACMilan
    Gość

    Domyślnie Awaryjność Alfy, czyli chcę kupić, a nie wiem co i jak...

    Jak w temacie, nie jestem jakimś wielkim znawcą samochodowym, dlatego pytam się was. Dysponuję kwotą do 8tys (powiedzmy), nie oczekuję cudów w wyposażeniu za tę cenę. Intereuje mnie jedynie aspekt wytrzymałościowy i cenowo-jakościowy. Interesują mnie konkretnie modele 145, 146, 147, 156, benzynowe (dobrze by było pow 2000r), o małej pojemności silnika (1.4/1.6). Jednakże, jako, że nasłuchałem się wiele o awaryjności i o częstym (i kosztownym) pobycie w serwisie chciałem się spytać czy plotki te pokrywają się z rzeczywistością. Chodzi konkretnie o wtryski, rozrząd (wraz z wariatorem ), skrzynię, sprzęgło oraz zawieszenie. Nasłuchałem się historii typu "zepsute wtryski - naprawa 2tys zł, bardzo częste w Alfach", "gumy od zawieszenia do wymiany co roku, nawet jak samochód stoi", etc. Dlatego chciałbym spytać, czy to prawda? Jeśli nie, to jaki model polecacie? Który jest najmniej awaryjny, a zarazem najtańszy w eksploatacji. Co jest prawdą, a co nie? Czy warto kupować Alfę czy odpuścić sobie i kupić coś innego, mniej wspaniałego?

    Z góry dziękuję za pomoc

    Edit. Tak po przeczytaniu dokładniejszym forum stwierdziłem, że nie musi to być benzyniak Bo z benzyniaków to chyba zostaje ten 1.6 (105km) bez wariatora (o ile taki jest), ale i tak lepsze są JTD-ki?
    Ostatnio edytowane przez ACMilan ; 11-09-2012 o 08:12

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    to sie chlopaki rozpisali aby ci pomuc

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    pytan o modele na forum jest masa we wcześniejszych wątkach.

    Kupno auta za 8 tys., kilkunastoletniego, to zawsze ryzyko. Najlepszy dla Ciebie będzie ten, który będzie w najlepszym stanie technicznym i tyle. Zarówno dotyczy do TSów jak i JTDków. Raczej nie sądzę żeby za taką kwotę znalazło się auto, które trzeba będzie tylko tankować i na tym zakończy się kwestia jego eksploatacji.
    te 8 tys. to na sam samochód, czy łącznie z róznymi dodatkowymi przyjemnościami typu OC, rejestracja itd.?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Ja napiszę krótko bez wnikania. W tych pieniądzach kupuj 145/146 w jtd. 145 podoba mi sie bardziej i jest ich mniej na rynku wtórnym a dla mnie to zaleta, jeśli potrzebujesz drzwi z tyłu to kupuj 146. Moja opinia jest taka że benzyniaki w alfie to padaki, wiem, że są różne opinie na ten temat, ale moja jest właśnie taka. Jtd od fiata jest mało awaryjna, mało pali i dobrze sie odpycha.

    Cytat Napisał tomasz switala Zobacz post
    to sie chlopaki rozpisali aby ci pomuc
    A tobie kolego móglby ktos "pomuc" nauczyć się pisać bez błedów.

    Pozdro
    -Skąd masz topór?
    -Królowa elfów mi dała!
    -Czad... a topór skąd masz?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    ew. 156 benz lub jtd + zostawienie sobie 2k na dopieszczenie (10k przyzwoity egzemplarz, w ktorym tez moze sie cos zdarzyc jak i w innym szmelcwagenie np. )

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    147 do 8 tyś to raczej nie znajdziesz tymbardziej JTD

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Poszukaj zadbanej 145 z końca produkcji - wtedy wychodziły z ładnym grillem np. wersja Junior. 1.4 Twin Spark był bardzo udanym silnikiem, praktycznie nie spalał oleju, więc wariator też mniej cierpiał. JTD też bardzo udane - zależy kto, co lubi.
    Ja miałem żółtą 145 - była prześliczna i przez 4 lata użytkowania nie miałem większej awarii.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał rooshyo Zobacz post
    J. Moja opinia jest taka że benzyniaki w alfie to padaki, wiem, że są różne opinie na ten temat, ale moja jest właśnie taka.

    Pozdro
    Podparta czymś ta opinia? Ja jeżdze TYLKO benzynowymi alfami i uważam, ze jest bardzo OK.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał woyopol Zobacz post
    Poszukaj zadbanej 145 z końca produkcji - wtedy wychodziły z ładnym grillem np. wersja Junior. 1.4 Twin Spark był bardzo udanym silnikiem, praktycznie nie spalał oleju, więc wariator też mniej cierpiał. JTD też bardzo udane - zależy kto, co lubi.
    Ja miałem żółtą 145 - była prześliczna i przez 4 lata użytkowania nie miałem większej awarii.
    Junior to najbardziej uboga wersja, nie polecam, tam chyba nawet szyby są na korbkę) Na rynku możesz dostać 145 z końca produkcji, jak dobrze trafisz, od alfisti, kupisz niezłe auto. Ale nie juniora. Zawsze ci jednak będzie skrzypiało: ten model tak ma: plastiki skrzypią jak stary kuter )
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Podparta czymś ta opinia? Ja jeżdze TYLKO benzynowymi alfami i uważam, ze jest bardzo OK.
    No dobra, chodziło mi konkretnie o TS 16v. Z innymi nie miałem do czynienia bezpośrednio. I tak, poparta, bujałem się takimi przez 4 lata. A poza tym napisane jest, że to MOJA opinia. A opinia jak dupa, każdy ma swoją.
    -Skąd masz topór?
    -Królowa elfów mi dała!
    -Czad... a topór skąd masz?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    [QUOTE=ACMilan;962122]"gumy od zawieszenia do wymiany co roku, nawet jak samochód stoi",
    QUOTE]

    Haha jakiś mądry wymyślił argument - ciekawe jakie auto, które będzie stało rok nie będzie miało gum z zawieszenia do wymiany

    Żeby nie było OT wg mnie szukaj AR 145 1.9jtd z końcowych lat produkcji. Z tym budżetem na 147/156 bym się nie porywał

Podobne wątki

  1. [Brera] Chcę kupić Brera 3,2
    Utworzone przez DareKról w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 21:00
  2. Chcę kupić ale się boję
    Utworzone przez Now w dziale 147
    Odpowiedzi: 231
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 10:07
  3. Chcę kupić 147
    Utworzone przez Dejf w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 18:28
  4. [Brera] chcę kupić!!!
    Utworzone przez delejal'holik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory