Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] Proszę o pomoc przy zakupie

  1. #1
    Patryk_Gdz
    Gość

    Domyślnie [156] Proszę o pomoc przy zakupie

    Witam, przed chwilą wróciłem od kolesia który chce sprzedać tą alfe :
    Alfa Romeo 156 SPARK

    Autko w środku jest w stanie idealnym z tyłu jedyne to klamka lekko luźna pozatym nic innego nie zuważyłem. Auto jest sprowadzone z Holandii posiada gaz (tzw. 3Generacji) Chciałbym się dowiedzieć jak z częściami do owej Alfy (wrazie jakiejś usterki) czy są drogie i jaka jest dostępność. Czy te auta się często psują. Auto byłoby użytkowane przez kobiete także prędkości wielkich rozwijać nie będzie Czy po ocenie przez specjaliste stanu silnika i ogólnie części mechanicznych wartobyłoby kupić to auto?
    Czekam na oceny i odpowiedzi.
    POZDRAWIAM

  2. #2
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli alfa jezdzil ktos kto o nia dbal to ok. W alfach jest wazna terminowa a nawet wczesniejsza wymiana oleju, dbanie o rozrzad itp. Autko napewno wymaga uwagi i pilnowania trzeba o nia dbac. Trzeba tez miec dobrego mechanika ktory znalby sie na AR. Wielu zwyklych mechanikow nie wie jak sie zabrac do Alfy. Wynika to z troche innej budowy silnika niz w innych autach itp. co do ceny czesci porownaj sobie na allegro. Z alezy tez z jakim autem chcialbys porownywacNp wpisz termostat alfa i termostat opel czy cos takiego. Zobaczysz ewentualna roznice. Duzo zalezy tez od tzw szczescia :-) Zalezy na jaka AR trafisz ale tak jest rowniez z innymi autami. :mrgreen:

  3. #3
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Widzę tą Alfę już któryś raz w ogłoszeniach, z częściami do 156 nie ma problemów dostępność jest dobra i ceny też nie są tragiczne, Alfa z ogłoszenia jest ok ale jest jedno duże ale które według mnie dyskwalifikuje ten samochód mianowicie to gaz, jeśli instalowany był w Holandii to nie wiem kto Ci go będzie w razie problemów naprawiał. Żeby potem nie było że Alfy się psują

  4. #4
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie czesci i zakupu nowej alfy to najlepiej przeszukaj forum bo bylo na ten temat sporo napisane, jak wejdziesz na dział 147/156/166 na dole strony po prawej jest wyszukiwarka, znajdziesz sporo cennych informacji.
    Co do tego konkretnego auta to ciezko cos powiedziec, na pewno ten sprzedawca koloryzuje, a za 12tys idealnego auta tej klasy nie kupisz. Najlepiej jedz i sprawdz u mechanika.

  5. #5
    jaca994
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak, wizualnie ok,ale pomysl o tym,ze ten samochod ma juz 10 lat i jezdzi na gazie ,jezeli od nowego to ma natrzaskane kilometrów ze hoho.Ja generalnie nietoleruje gazu a juz napewno nie w 10 letnich samochodach.wszyscy gazownicy mowia ze super na gazie auta smigaja, a ja tam swoje wiem spustoszenie w silniku i tyle ....kwestia czasu.

  6. #6
    Patryk_Gdz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_alex
    Widzę tą Alfę już któryś raz w ogłoszeniach, z częściami do 156 nie ma problemów dostępność jest dobra i ceny też nie są tragiczne, Alfa z ogłoszenia jest ok ale jest jedno duże ale które według mnie dyskwalifikuje ten samochód mianowicie to gaz, jeśli instalowany był w Holandii to nie wiem kto Ci go będzie w razie problemów naprawiał. Żeby potem nie było że Alfy się psują
    Wiem że gaz nie działa dobrze na żadno auto. Nie mam pojęcia, bo nie zapytałem ile czasu auto jeździ z założonym gazem. Jaka jest różnica miedzy gazem zakładanym w polsce a gazem z Holandii ? Wiem że są różne końcówki do tankowania, co problem nie jest bo stacje to obsługują. Czemu twierdzisz że nie da rady naprawic "Holenderskiego" gazu ?
    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze to auto bylo bite - moze to zludzenie ale zwroccie uwage na laczenie naroznika z maska na pierwszym zdjeciu....
    To moglo byc robione - najlepiej podjechac do mechanika i oblookac. To ze bylo pukniete to jescze nie dyskwalifikuje auta ale pod warunkiem ze geometria cala, nie prostowane podluznice itd. - slowem ok ale tylko jezeli to byla drobna stluczka.

  8. #8
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmowcami, kuchence gazowej mowimy nie.
    Maska faktycznie nie lezy tak jak powinna i moze to oznaczac dzwon (ale nie koniecznie), nalezalo by oblukac podluznice itd.
    Srodek bardzo ladny.

    Przebieg troche duzy (i wszystko zalezy czy dlugo jezdzila na gazie i kto nia jezdzil) jak dbal i wymienial wszystko na czas to nawet przy takim przebiegu autko pojezdzi jeszcze dlugo

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    ja bym sobie dał spokój. Przebieg niemały i w dodatku zrobiony na gazie. Lepiej poszukaj innego egzemplarza...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Może i ono "jest nie wybite" ale było uderzone przodem (na pierwszym zdjęciu widać kiepskie spasowanie maski i błotnika) i poduchy obydwie odpaliły (pasażera odstaje - to nie jest standard w 156 tylko ktoś po naprawie nie kupił nowych spinek, a zaślepka kierowcy różni się odcieniem od kierownicy)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Proszę o pradę przy zakupie Giulietty
    Utworzone przez th@les w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 16:07
  2. Proszę o pomoc w zakupie AR 156 1.9 jtd Zamość
    Utworzone przez mucha1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 06:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory