Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: ustawili zbieżność a kierownica skręcona

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie ustawili zbieżność a kierownica skręcona

    Byłem na przeglądzie i wyszło że tylne prawe koło nie trzyma zbieżności (minimalnie) no i sworzeń wahacza (przód lewy góra) ma mały luz. Stuków nie słyszałem ale nie bawiłem się w półśrodki i wymieniłem wahacz na lemfo. Sprawdziłem tylny lewy zacisk tak na wszelki wypadek. Pojechałem na geometrie. Po ponownym sprawdzeniu zawiechy wjechałem na rampę i zaczęli ustawiać - tylne lewe koło i zbieżność przednich trochę poprawili. Na komputerze wszystkie wykresy na zielono (bardzo w normie).

    Miałem długi odcinek prostej ale zauważyłem że kiedy jadę prosto to kierownicę mam trochę skręconą w prawo a gdy ją wyprostuję to auto zjeżdża mi na lewo. Przed ustawianiem było ok tzn. gdy kierownica była prosto to auto jechało prosto. Zawróciłem się i powiedziałem kolesiowi co i jak. A on że wszystko jest ok i winę zwalił na przednie opony. I powiedział że z takim bieżnikiem to się na wymianę nadają. A głębokość w minimalnym miejscu 6mm. Wyśmiałem go. Potem powiedział że od wewnątrz opony są bardziej zjechane niż na zewnątrz. Na upartego niech i tak będzie. Ale skoro opony są ściachane tak samo od wew i zew to po ich właściwym ustawieniu nie powinno być różnicy. Ponownie ustawili ale zapierają się że maszyna nie może się mylić. A może koleś źle ustawił mi kierownice na początku badania i była minimalnie skręcona.

    Można trochę (samemu przed ustawieniem) skorygować ustawienie kierownicy tzn. troszkę ją skręcić w tym kierunku w którym zjeżdża? A potem ustawić zbieżność?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    Jak byłem ze 156 na zbieżności to mi fachura od razu powiedział że z takimi oponami to mogę sobie w garażu ustawiać i mam najpierw wymienić opony i dopiero później do nich przyjechać ale miałem bardzo zużyte opony bo ktoś wcześniej wymieniał wahacze z przodu i coś źle skręcił i mi opony zjechało, a jak wymieniałem gumy wahaczy w 159 i później ustawiałem zbieżność to kierownik serwisu chyba jeździł ze 6 razy na przejażdżkę bo źle ustawiali kierownice.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Mówiłem im że poprzednim razem też kilka razy ustawiali zbieżność i do kół nawet się nie przyczepili a u nich "maszyna jest nie omylna" i bydlaki nie dopuszczają do mysli nawet tego że może źle kierownicę ustawili. Co tu jeszcze jest do poprawy? Które kąty się ustawia? Bo mi powiedzieli że kątów się tu nie ustawia?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150709_112724.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	79.5 KB
ID:	172182  
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Panowie dali ciała i tyle. Jeżeli opierają się tylko na tym co im maszyna powie to nie dziwię się, że nie wiedzą co zrobić. Oczywiście Tobie się nie przyznają i wciskają kit, że to nie ich wina.
    Zmień panów na innych. Ustaw geometrię w porządnym zakładzie. Z nimi nie ma się co szarpać, bo jeszcze Ci bardziej spieprzą.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Panowie dali ciała i tyle. Jeżeli opierają się tylko na tym co im maszyna powie to nie dziwię się, że nie wiedzą co zrobić. Oczywiście Tobie się nie przyznają i wciskają kit, że to nie ich wina.
    Zmień panów na innych. Ustaw geometrię w porządnym zakładzie. Z nimi nie ma się co szarpać, bo jeszcze Ci bardziej spieprzą.
    A możesz powiedzieć które katy się reguluje a których się nie da? Albo co należy jeszcze poprawić wnioskując z przedstawionego badania?

    Ps. U mnie na wsi nie ma innego zakładu z geometrią.
    Ostatnio edytowane przez awj1 ; 09-07-2015 o 13:08
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Ja bym do tych Panów więcej nie jeździł.
    Na przedniej osi można regulować tylko zbieżność. Po wjechaniu na stanowisko pomiarowe trzeba koniecznie ustawić kierownicę na wprost na włączonym silniku! Większość partaczy robi to na wyłączonym - wtedy poprawne ustawienie zbieżności jest bardzo trudne, o ile wręcz niemożliwe.
    Na tylnej osi można regulować zbieżność oraz pochylenie kół.

    W przypadku zawieszenia w 159 często "leci" kąt pochylenia przednich kół i wtedy opony zużywają się bardziej po wewnętrznej stronie. Na starym zawiasie miałem pk jak u Ciebie, po wymianie kompletu na trw i lefmorder kąty wynosiły około 0.50.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariusz_0325
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Obecnie AR159 1,9JTDM 16V distinctive 2006 r. była AR 156 1.9 jtd 2000r 105 kM
    Postów
    49

    Domyślnie

    Witam. jesli masz kanał to możesz sam to zrobić prawa wkręcić o 90 stopni a lewa wykręcić o 90 stopni i wtedy sprawdzić. Bo to zależy ile jest przestawione

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Kierownica jest minimalnie skręcona w prawo. Różnica w poziomie może wynosić 1 cm albo i mniej. Ale qrwa 3 razy mówiłem żeby dokładnie wyzerowali kierownice. Ktoś inny może by nawet nie zauważył różnicy ale ja pedant tylko jak wyjechałem już wiedziałem że coś jest nie tak. 90 stopni to chyba za dużo.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariusz_0325
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Obecnie AR159 1,9JTDM 16V distinctive 2006 r. była AR 156 1.9 jtd 2000r 105 kM
    Postów
    49

    Domyślnie

    Mi chodzi przekręcić na drążkach regulacyjnych poluzować kontrę i prawej strony wkręcić a z lewej wykręcić 90 stopni to jest 1/4 obrotu kluczem i wtedy sprawdzić jak zrobisz to po równo to zbieżność się nie zmieni

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Zbieżność się nie zmieni , ale zmieni się ustawienie względem kół tylnych

Podobne wątki

  1. [159] zbieżność
    Utworzone przez hubert.janowski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 17:25
  2. Zbieżność OK, krzywo kierownica
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 17:36
  3. Kierownica zwykła a kierownica ze sterowaniem z radio?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 09:43
  4. Zbieżność przed FL a zbieżność po FL
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 23:03
  5. Zbieżność
    Utworzone przez Ducrider w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory