Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Temat: spadająca temperatura silnika JTD podczas jazdy

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał alienek Zobacz post
    Kolego ja mam identyczny problem!Mam Alfę 147 w benzynie i mam to samo!
    Alienek miałam to samo i też jestem w benzynie :-)

    Termostat Ci się nie zamyka zapewne. Sprawdź tą rurę czarną co idzie z silnika (termostatu) do chłodnicy - jak przed uzykaniem temp. otwarcia, czyli przy tych 65 - 70st jest ciepła lub gorąca to wymień sobie termostat, bo na niego już czas.

    Wymieniłam i nie dość, że dochodzi do 90st szybko i bez problemu - to nie lata mi w te i nazad wskazówa, tylko jak nalezy stoi na 90st., jak już dojdzie, czyli znaczy się, że nie pracuje mi cały czas na duzym obiegu. Aha i możesz eszcze jedno przyuwazyć - jak szybko spada temp. silnika jak wyłącysz silnik - bo u mnie b. szybko się oziebiał. A teraz git.

    Dodam tylko, że jak masz jak ja i wymienisz termostat, to nie dość, że silnik "skulturalnieje" to jeszcze bedziesz miał tropiki w kabinie Że o ukrytych pokładach mocy nie wspomnę

    A i mam swoją teorię, że jak cholerstwo cały czas tę ciecz pompuje na duzym nieprzerwanie, to ten wadliwy fabrycznie kolektor wodny może sie chiba rozszczlnić... Ale to moja własna dywagacja... i może być całkowicie nieprawdziwa
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 29-01-2010 o 11:48

  2. #42
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał dududs Zobacz post
    Nie zgodzę się z tobą, jeżeli mówisz o dieslach. Śmigałem autkiem z silnikiem 2,4cdti (dieslem) w zimie przy temperaturach ujemnych nawet dochodzących do -20c* i już w pierwszych km może ze 2km temperatura rosła bardzo szybciutko po 5km wskakiwała na 90c* po czym spadała tak do 70c* rosła do 90c* i już tak stała. A więc jest to nie prawda, że dieslom przy sprawnym termostacie potrzeba ponad 10km drogi aby silnik się nagrzał (otworzył termostat).

    pozdrawiam dududs
    Niestety Maciek ma rację.. Ja od zawsze jeździłem benzyniakami i oczywiście gdy zobaczyłem jak zachowuje się wskaznik temp. płynu w mojej Alfe.. zanabyłem nowy i wymieniłem go.. Ku mojemu zdziwieniu, efektów w postaci dogrzewania się silnika do 90st. przy niskich temp. i na małych obrotach silnika nie było.. Co ja się nakombinowałem po wymianie z odpowietrzaniem, bo nie przyszło mi do głowy, że na postoju to i po godzinie chodzenia silnika jest 50 st. ...w końcu Paweł z PabloGarage mnie uświadomił, że ten typ tak ma..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #43
    Użytkownik Embrion Avatar Cesar 156
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Punto II
    Postów
    22

    Domyślnie

    Koledzy poczytałem to wszystko co bylo pisane do tej pory i trochę się uspokoiłem ponieważ w mojej Belli mam takie same objawy. Jeżdżę codziennie do pracy na krótkich odcinkach (2-3km) i temperatura silnika jeszcze nigdy nie przekroczyła 50 stopni. Podepnę się jeszcze dla pewności pod kompa ale według mnie to tak ma być.
    Podobno Henry Ford, kiedy mijała go Alfa Romeo zdejmował z głowy kapelusz.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    493

    Domyślnie

    a na komputerze można jakoś sprawdzić czy termostat jest otwarty czy zamknięty?? (nie chodzi mi o ciągłe obserwowanie temperatury czy rośnie czy spada)

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Można po temperaturze zaobserwować przy jakiej się otwiera oraz jaką rzeczywistą temperaturę pracy utrzymuje w silniku po nagrzaniu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Thumbs up Termostat

    Witam!

    Mialem bardzo podobny problem z temperatura silnika choc na pierwszy rzut oka bardziej powalajacy na kolana. Mianowicie kiedy mrozy trochę zelżały na konsoli wyskakiwał mi kominikat Motor Control System Failure. Pierwszy raz wyskoczyl mi kiedy jechalem ciemna noca gdzies w wojewodztwie lubuskim.
    Zglupialem na poczatku zaraz na parking i chwilka odpoczynku i analizy.
    Gwaltownie spadla mi temp do ok 65 C. To juz dalo mi jasnosc tylko ten komunikat i kontrolka motoru przerazaly po kazdorazowym przekreceniu zaplonu. Pojechalem na diagnoze komputerowa i wyszlo. Kiedy jechalem razem z podpietym komputerem wykres rysowal krzywa niczym na gieldzie papierow. Wahania siegaly 30 C niezaleznie od obrotow silnika.
    Kupilem orginalny termostat i jak reka odjal. Do tego wyminilem swiece zarowe od razu komplet. Spalanie spadlo do 6,1 realnego (sprawdzalem po kilkukrotnym dolewaniu pod korek) jak i temperatura podniosla sie prawie pod godzine 9. Calosc wraz z podpieciem pod komputer orginalnymi czesciami wyszla mnie 550 PLN.
    Komfort i emocje z prowadzenia takiego bolida jak GT niezapomniane.

    http://allegro.pl/item886299833_term...__2.4_jtd_jtdm

    Pozdrawiam,
    Rychu
    POLSKA

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    AR 156 V6 TI 2004 ( dolot GTA )
    Postów
    139

    Domyślnie

    ja również zdecydowałem się na wymianę termostatu. Kupiłem oryginalny BEHR o temp otwarcia 88 stopni. Stary termostat, taki sam też 88 stopni, był zamknięty po wyjęciu , jednak otwierał się jakoś wcześniej. Próby z wrzątkiem z czajnika są mało miarodajne bo według nich wszystko jest ok z termostatem. Bardzo gorąca woda z kranu go nie otworzyła dopiero wrzątek po chwili, jednak w samochodzie górna rura robiła się ciepła jak wskazówka na zegarku pokazywała jakieś 60 stopni. Teraz silnik osiąga zdecydowanie wyższą temperaturę i stygnie szybko na wolnych obrotach, no i jest coś jeszcze.

    Dopiero dziś po wymianie słyszałem dźwięki stygnącego katalizatora( takie pykanie), wcześniej na niedogrzanym silniku tego nie było zimą, wreszcie spaliny nie będą tak śmierdziały.

    Nie bawcie się w żadne vernety czy inne podróbki ,jak oryginalny do JTD 16v i 20v z czujnikiem można kupić za 310 zł.

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    To 88C na korpusie termostatu nie oznacza temperatury otwarcia tylko zakładaną temperaturę jego pracy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    AR 156 V6 TI 2004 ( dolot GTA )
    Postów
    139

    Smile

    cokolwiek by tam nie było napisane, działa prawidłowo, a na trasie przy -5 stopniach, kreska lekko przed 90

  10. #50
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Murowana Goślina
    Auto
    AR 147 JTD 116KM 2001 rok
    Postów
    21

    Domyślnie

    Koledzy u mnie w moim JTD w AR 147 jest tak ja na niżej zalączonych zdjęciach a mianowicie:

    TAKA MAM TEMP W TRASIE CZYLI 60 STOPNI JAK WYPRZEDZAM CZY TROCHĘ NA OBROTACH TRZYMAM WZRASTA JAK WIDAC NA ZDJĘCIACH





    NATOMIAST TEMP OK 90 STOPNI TO TYLKO W MIEŚCIE NO I KORKI OCZYWIŚCIE TAK TO WYGLĄDA





    CZY JEST TO NORMALNE BO WIELE TU SIE NACZYTALEM I NA FORUM FIATA JEDNAK NIE WIEM DO TEJ PORY EHHH

Podobne wątki

  1. Za wysoka temperatura podczas jazdy w v6
    Utworzone przez Litrowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 10:13
  2. Spadająca temperatura na wskaźniku podczas jazdy
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 09:55
  3. Spadająca temperatura silnika mimo zmiany termostatu.
    Utworzone przez arek423 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 15:25
  4. Temperatura spada podczas jazdy. V6
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:15
  5. wysoka temperatura podczas jazdy
    Utworzone przez pologrzes71 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 17:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory