Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Alfa Romeo 147 Lublin

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie Alfa Romeo 147 Lublin

    Witam poszukuje samochodu i na pewno ma być to alfa 147 znalazłem konkretny model http://otomoto.pl/C35445792.html?output=web proszę o wasze zdanie na jego temat wiem że po zdjeciach trudno coś wywnioskowac ale jakie jest wasze odczucie z racji tego ze do Lublina mam około 300km chciałbym usłyszeć wasze zdanie z gory dziekuje

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    no nie kolejny 11 letni wózek z niesamowitym przebiegiem 154 tys.
    Tyle to na zachodzie w góra 3-4 lata się robi. Zresztą w PL pomału również.
    Kiera goła, bez sterowania ? Wygląda na bogatą opcję.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    Fajna moc 10KM/7kW
    a tak poza tym wypucowana i przygotowana do sprzedaży ( w środku przycisk podgrzewania prawy przedni fotel chyba mocno wciśnięty do środka, nowe dywaniki gumowe lub świeżo umyte, w miarę dobre wyposażenie, skora na zagłówku/siedzeniach z tyłu ponaciągana dziwnie- z tylu raczej tyle osób nie siedzi, alfa to nie taksówka) niech podeśle ci zdjęcia: komory silnika, wnęki na koło zapasowe, jak dałby rade pojechać na jakiś kanał/ podnośnik to niech strzeli zdjęcia podłogi, to na 100% handlarz, trzeba zachować ostrożność, jeśli ma dokumenty poprawne i jest z nimi wszystko ok i podeśle zdjęcia i odpowiada otwarcie na pytania jakie zadajesz to pojechać można lepiej teraz wydać 200 zł na paliwo niż potem męczyć się z jakąś padaką.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jutro postaram się podjechać i zobaczyć ją o ile nic się nie wydarzy,bo powinienem byc w lublinie i mieć akurat ok 2h wolnego czasu.

    Ale tak na szybko - to,to co koledzy napisali + jakas z tyłu długaśna wycieraczka, ale wiadomo, nie kupujesz nówki. Jedynie przebieg,aż razi!

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie

    Dzięki koledzy za doradztwo i wasze sugestie co do przebiegu też nie chce mi się wierzyć ze jest faktyczny takie czasy no i alfa wydaje mi się jakby była po małym detailingu dlatego nie napalam się zbytnio w tym tygodniu zadzwonię do gościa i zrobię tak jak Bucho144 sugeruje i ogólnie będę się starał wyczaic gościa czy coś kręci w rozmowie a Tobie Cin byłbym dozgonnie wdzięczny jakby Ci się chciało obejrzeć z grubsza najbardziej zależy mi na silniku czy nie ma nagarow itp, jak chodzi po odpaleniu jeżeli nie znajdziesz czasu to i tak dziękuję za dobre chęci

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    Spoko,nie obiecuje ale może się uda. Co prawda u nas wali ostro śniegiem, więc może być poślizg czasowy,ale jak tylko znajdę chwilke to obczaję co i jak. Niech ktoś ew podpowie na co zwracać uwagę w 2.0 TS bo o tym silniku nie mam pojęcia, jakieś newralgiczne punkty.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    wiesz ja mam pod domem kupiona przez matkę felicje 18 lat a ma przebieg około 85 tys, a teraz ja mam 147 a matka od 3 lat picanto to skoda raz na jakiś czas tylko ruszana, zwykle stoi pod chmurką jako auto zastępcze ^^, jeżdżona po mieście i sporadycznie to i przebieg mały, dla jtd najbardziej szkodliwe warunki to b. krótkie trasy tak do 5km szczególnie jeśli ma Dpf-a i turbo, a wtedy to i sprzęgło szybko pada, kia ma teraz około 33 tyś czyli 11 na rok wychodzi, po 10 latach będzie koło 120tys przebieg, ale to jest miejskie auto i benzyna, diesle zazwyczaj robią 15-20tyś rocznie chociaż to też nie jest regułą.


    Najważniejsze: fakruty , rachunki, książki, wszelkie TUV-y, zdjecia uszkodzeń naprawianych wcześniej/ lub zanim gość z Polski dorwał tą 147 ( ja akurat trafiłem ze gość- nie handlarz miał), czy otwarcie mówi co w niej jest w najbliższym czasie do naprawy, jeśli odpowiada na maila np: Proszę o nr telefonu to na pewno oddzwonię, to sobie daruj, to co napisze możesz zawsze wykorzystać w sądzie jeśli coś będzie nie tak.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Witam , nie jestem jakimś znawcą marki AR ale swoją pierwszą Alfę kupiłem dwa tygodnie temu. Chciałem konkretny silnik z konkretnym wyposażeniem , i prawie się udało . Jedynie co mogę Ci doradzić to unikać handlarzy...Wiem że nie wszyscy są tacy sami ale pamiętaj że nikt z nich do interesu nie dołoży , chcą jak najwięcej zarobić i przyciąć na ludziach. Ja kupiłem od prywatnego właściciela który używał auta 3 lata i powiedział mi o nim więcej niż tylko " super stan autka " itd. Wiadomo że w tym przypadku może być inaczej ale...Boże poza tym ten opis auta : kopiuj -> wklej....aż mi się nie dobrze robi....

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejw Zobacz post
    Jedynie co mogę Ci doradzić to unikać handlarzy...Wiem że nie wszyscy są tacy sami ale pamiętaj że nikt z nich do interesu nie dołoży , chcą jak najwięcej zarobić i przyciąć na ludziach. Ja kupiłem od prywatnego właściciela który używał auta 3 lata i powiedział mi o nim więcej niż tylko " super stan autka " itd. Wiadomo że w tym przypadku może być inaczej ale...Boże poza tym ten opis auta : kopiuj -> wklej....aż mi się nie dobrze robi....
    Zgadzam się w 100% z kolegą. Kupno od handlarza to loteria. Ja jestem zdania, że lepiej kupić od prywatnego właściciela który ma autko już jakiś czas. A najlepiej od miłośnika marki.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Tak, prywatny właściciel opowie o wszystkim.....

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V - Nero Volcano - Lublin
    Utworzone przez Vieniozo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 14:46
  2. Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V - Nero Volcano - Lublin
    Utworzone przez Vieniozo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 17:05
  3. Alfa Romeo 156 FL 1,9 140km Ti - Lublin
    Utworzone przez Juventus87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 01:27
  4. Alfa Romeo 159 Lublin
    Utworzone przez Pitbullek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 23:17
  5. Alfa Romeo 147 1.6 TS 120 HPS Lublin
    Utworzone przez taz_xxx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 22:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory