Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Tylko jeden kluczyk-proszę o rady ;)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie Tylko jeden kluczyk-proszę o rady ;)

    Witam,niestety posiadam tylko jeden kluczyk do mojej Alfy 147 FL i nie posiadam karty kodów.Ponieważ próba nawiązania kontaktu z poprzednim właścicielem nie powiodła się chciałabym dorobić brakujące elementy. Za pomocą wyszukiwarki odnalazłam wiele postów na ten temat i mniej więcej ustaliłam sobie "plan działania"niestety przyznaję że jestem kompletnym laikiem i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe w związku z czym proszę bardziej doświadczonych kolegów(i koleżanki) o pomoc.Poniżej przedstawiam co planuję zrobić i liczę na podpowiedź czy dobrze rozpisałam kolejność i czy o czymś nie zapomniałam(nie chciałabym kupić czegoś co mi się nie przyda lub okaże się niewłaściwe).
    1-zakup nowej surówki i pustego pilota 3 przyciskowego(allegro)
    2-doszlifowanie surówki w punkcie zajmującym się tym
    3-zakup używanego kluczyka do 147 (czy FL ma znaczenie?)i przełożenie wnętrza do nowego pilota
    4-wyrobienie karty kodów w serwisie
    5-zaprogramowanie nowego kluczyka(z wnętrzem od innego pilota) przez jakiegoś "magika" który ogarnia takie tematy
    Czy coś pominęłam? Czy to sprawi że nowy kluczyk będzie otwierał drzwi/bagażnik i odpalał auto?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    nie wiem, lepiej dorob, ja mialam jeden zgubilam i zaplacilam za holowanie do aso, karte kodow i wyrobienie nowego sporo bo... 2,800 zl...! Ubezpiecznie mi tego nie pokrywalo.. takze nie zycze nikomu

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Witam,

    Powiem Ci tak dorabiałem sobie ostatnio kluczyk do alfy romeo 147, rozróżnia się dwie wersje kluczyka 3 przyciski z diodą lub bez, z tego co pamiętam FL po pewnym roku juz jej nie mają,
    1 sprawa dorobienie surówki to jedno, i prosta sprawa, warto jednak sprawdzić czy kupisz właściwy grot,
    2 do nowego kluczyka musisz dograć pastylkę Imobilasera - do alfy musi byc prekodowana pod auto, a potem zapisna w centralce imo, zrobi Ci to dobry elektronik zakodowanie dwóch kosztuje 150 - 200zł
    3 ja karte kodową miałem, magikowi potrzebna nie będzie, poradzi sobie
    4 po zakodowaniu i zmontowaniu nowego kluczyka musisz go wgrać do auta, można to zrobic Programami AlfaOBD FiatEcu scan, plus kabel elm 327 plus karta kodowa (Jeśli robisz sam będzie Ci potrzebna, jak sprawdzałem ostatnio w Fiacie 200 zł se liczą, Ja swoją znalazłem schowana w książce serwisowej, poprzedni własciciel tam ją schował), Ja to robiłem sam jest to prosta sprawa, tylko pamiętać trzeba aby dodac oba kluczyki stary i nowy razem, inaczej ten stary przestanie Ci działać (mozesz tez gadać z tym co zrobi Ci zaprogramowanie Imo, tyle ze pewnie coś skasuje za 5 minut pracy)
    5 Cieszysz się nowym kluczykiem

    A co do Magika, to popytaj na forum czy ktos zna dobrego w twoim regionie
    Ostatnio edytowane przez illu ; 14-04-2013 o 21:43

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Monia dzięki za odpowiedź ale chyba nie zrozumiałaś mojej prośby-ja nie pytam czy dorobić czy nie-bo wiem że jak zgubię jedyny kluczyk to kaplica-tylko jak to zrobić krok po kroku i czy mój "plan działania" jest poprawny?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkameleon Zobacz post
    Monia dzięki za odpowiedź ale chyba nie zrozumiałaś mojej prośby-ja nie pytam czy dorobić czy nie-bo wiem że jak zgubię jedyny kluczyk to kaplica-tylko jak to zrobić krok po kroku i czy mój "plan działania" jest poprawny?
    dlatego też powiedzialam ze NIE WIEM, ale przy przeczytaniu "TWOJEJ PROSBY" przypomnialam sobie ten straszny moment mojego zycia i dlatego Ci napisalam ;> jezeli widzisz problem to ok moge pokasowac

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Było już kiedyś opisywane i pewnie nie raz co trzeba zrobić by mieć sprawny kluczyk/pilot. Jest nawet cały temat o programowaniu pilotów. W takim przypadku jak masz w tej chwili to szukasz speca, który zajmie się wszystkim. Nawet ostatnio w temacie o dorabianiu pilota podawane były ceny i chyba namiary na speców. Szukamy najpierw, a pytamy później gdy nie znajdziemy odpowiedzi w istniejących już tematach. A przestrogę Moniki potraktuj poważnie bo jak już zgubisz to staniesz przed znacznie gorszym problemem niż obecnie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Nie no...ręce mi opadają...no nic- naiwnie sądziłam że pisząc uprzejmie i kulturalnie post uzyskam życzliwą pomoc od forumowiczów a tymczasem dostałam kilka "dobrych rad".

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Było już kiedyś opisywane i pewnie nie raz co trzeba zrobić by mieć sprawny kluczyk/pilot. Jest nawet cały temat o programowaniu pilotów.
    Wiem że były już takie tematy zarówno dotyczące 147 jak i innych modeli-przeczytałam je-niektóre nawet po kilka razy.

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    W takim przypadku jak masz w tej chwili to szukasz speca, który zajmie się wszystkim
    Wiem że całą operację można wykonać w serwisie-jednak ze względu na cenę usługi wolałabym w miarę możliwości spróbować załatwić sama przynajmniej część tematu. A gość który dorabia klucze nie zaprogramuje mi całej reszty i na odwrót-ktoś kto zna się na elektro nie dotnie mi surówki(grotu).

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Szukamy najpierw, a pytamy później gdy nie znajdziemy odpowiedzi w istniejących już tematach.
    Tak też uczyniłam-jak pisałam w pierwszym poście-spędziłam sporo czasu przy wyszukiwarce i odnalazłam wiele na ten temat.Ale tak jak już TEŻ PISAŁAM jestem laikiem i nie wszystko jest dla mnie w pełni zrozumiałe w związku z czym poprosiłam o fachową poradę.

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    A przestrogę Moniki potraktuj poważnie bo jak już zgubisz to staniesz przed znacznie gorszym problemem niż obecnie
    No tak...ta rada okazała się najcenniejsza-jako osoba posiadająca jeden kluczyk zupełnie nie zdawałam sobie sprawy z czyhającego na mnie zagrożenia.Ale dzięki Wam teraz już wiem co mnie może spotkać i od dziś co noc będą mnie nawiedzać koszmarne sny.Myślę że mój pierwszy post dowodzi że traktuje temat poważnie...
    Kończąc-nie chcę nikogo obrażać ani wywoływać niepotrzebnych konfliktów, bo nie o to mi chodziło więc dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Postaram się jakoś rozwiązać swój problem pomijając forum.Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Nie ma za co.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Szukaj curoventiego


  10. #10
    9none
    Gość

    Domyślnie

    1-zakup nowej surówki i pustego pilota 3 przyciskowego(allegro) pusty klucz zwykle ma już surówkę, nie ma pustego pilota !!..... 2-doszlifowanie surówki w punkcie zajmującym się tym.... operacja wymagana, koszt 25 30 zł.... 3-zakup używanego kluczyka do 147 (czy FL ma znaczenie?) i przełożenie wnętrza do nowego pilota..... kluczyk używany jak będzie bez diody, to nie trzeba kupować nowego transpondera, ten transponder z kluczyka bez diody można reprogramować..... 4-wyrobienie karty kodów w serwisie..... cena 230 zł, robiłem kiedyś, jedyny kłopot że jeśli był wymieniany body komputer (bo sie np spalił) to jesteś o 230 zł do tyłu.... 5-zaprogramowanie nowego kluczyka (z wnętrzem od innego pilota) przez jakiegoś "magika" który ogarnia takie tematy.... pilot od kluczyka programuje FES, MES, alfaobd..... kluczyk (a dokładniej transponder, pastylka, cena 30 - 40 zł ) musi być preprogramowany zawartością z body komputera.... kluczyk preprogramowany programuje tylko AlfaOBD..... FES, MES tego nie robi.... nie myl ciągle pilota z kluczykiem, transponderem.

Podobne wątki

  1. Bella uderzona na parkingu... Proszę o rady :/
    Utworzone przez Czarnecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 10:34
  2. Szukam alfy proszę o rady
    Utworzone przez Zuberek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:29
  3. Problem z elektryką, proszę of achowe rady.
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 19:17
  4. Kontorlka wtryskiwaczy - Proszę o rady
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory