Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Lampy Xenon 159

  1. #1
    Michal G
    Gość

    Domyślnie Lampy Xenon 159

    Witam wszystkich !
    Dosyć długo jestem zarejestrowany, ale nie miałem okazji napisać , poradzić sie czy coś.
    Mam 159 juz prawie rok i nie było wiekszych problemów.
    Ostatnio jednak musiałem wymienic przedni wachacz, końcówkę drążka w lewym przednik kole. Zrobił mi to mechanik, zaufany, w rodzinie od kilku lat, zawsze robił dobrze i nie było problemów. Wymienił wachacz poskładał do kupy i zabrał kase. Wszystko fajnie, jeździłem w dzień i był gites.
    Dzisiaj jednak musiałem jechać w trasę z samego rana, było ciemno i na poczatku nie zauwazylem ze lampy wala mi dosyc dosyc wysoko. Dopiero po jakims czasie zauwazylem, że kierowcy z naprzeciwka nie sa zbytnio zadowoleni. Kazy samochod mrugal ze go oślepiam.
    Stojac przed autem nie widać róznicy ale jadac widze ze oświetla wyzej, duzo wyżej niż poprzednio.
    Nie ma opcji jako takiej regulacji ręcznej bo to xenony i tak jak juz czytałem same sie dopasowują. Dam sobie głowe uciac ze przed wymiana tego wachacza było ok.
    Widziałem tez na forum ze jest czujnik w prawym, lewym przednim i tylnym kole samostabilizowania sie czy jakos tak.
    Moze czujnik w lewym kole został uszkodzony? tylko czemu obydwa światła swieca do góry i oświetlaja drzewa? Ja widze super, ale inni nie sa zachwyceni.
    Czy jest jakaś opcja wyregulowania czy musze jechac do serwisu ? I co to moze byc?
    Z góry dziekuje za pomoc !! Pozdrawiam !!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Czujnik od samopoziomowania jest właśnie na wahaczu, zapytaj mechanika, czy podłączył po wymianie.

  3. #3
    Michal G
    Gość

    Domyślnie

    Wlasnie bylem sprawdzic. Chyba czujnik jest tylko w lewym wachaczu. Jest podlaczany, wyglada ze jest poprawnie. Zapomnialem dodac ze przy wlozeniu kluczyka do stacyjki swiatla sa testowane, tak jak przedtem tylko po "pojsciu na dół" ida za bardzo do góry :/

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Albo źle zamontował uchwyt do wahacza, albo po zmianie na nowy zmieniło sie położenie ramienia czujnika. W drugim przypadku trezba wykonać adaptację czujników np. za pomocą FES, lub w ASO.
    Pozdrawiam




  5. #5
    Michal G
    Gość

    Domyślnie

    We wtorek postaram sie rozwiązać ten problem. Dzieki za odpowiedzi i rady

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Witam Ty masz za wysoko ja za nisko:-)
    Masz kabelek?
    Zajrzyj tu...http://www.forum.alfaholicy.org/show...nia lamp xenon

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  7. #7
    Michal G
    Gość

    Domyślnie

    No jesli mowisz o kabelku który jest podlaczony do czujnika i idzie dalej to tak. Wydaje mi sie ze faktycznie tak jak pisal Marqo trzeba to jakos wyregulowac po wymianie tego wachacza. Tak czy inaczej znowu skasuja jak za zboże... Probowales moze cos z tym zrobic ? Byles w ASO ?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Na szczescie w zyciu bylem tylko 2 razy u mechanika:-) i to na ustawianiu zbierznosci w obu przypadkach:-)
    Chodzilo mi o kabelek diagnostyczny- czy posiadasz?
    Czytales temat ktory Ci wkleilem?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  9. #9
    Michal G
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie mam kabelka...podjade do znajomego zobacze co powie, szczerze mowiac malo sie na tym znam Czytalem, dziekuje Odezwe sie jak ogarne ten klopot.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Miałem tak samo po wymianie wahacza lewego przedniego górnego. Prawdopodobnie ze złej strony przykręcił regulację od ksenonów. Przekręciliśmy w drugą stronę i świeciło za nisko.

    Podjechałem do ASO i po podłączeniu do komputera skalibrowano światła od nowa. Teraz jest OK

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Lampy Bi-Xenon Giulietta 1.4 170 KM Distinctive
    Utworzone przez dziemian w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory