Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: xenon AR 146

  1. #1
    idclip
    Gość

    Domyślnie xenon AR 146

    Witam,
    Mam pytanie, jakie zarowki są w AR 146 ? H??? oraz jaki xenon polecacie do 146'stki ( linki z allegro mile widziane )
    z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    Żarówki to H1 - mijania i H1 - długie. Co do xenonu to polecam palniki o barwie 6000. Ładnie się prezentują i dobrze oświetlają drogę. Warto też zamontować spryskiwacze reflektorów.

  3. #3
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Addios Zobacz post
    Warto też zamontować spryskiwacze reflektorów.
    ich brak skutkuje zatrzymaniem dowodu przy kontroli drogowej. Są wymagane przez przepisy.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Addios Zobacz post
    Co do xenonu to polecam palniki o barwie 6000
    I są niebieskie jak sk... i za jasne dla każdego kierowcy jadącego z naprzeciwka.
    4800-5500k to barwy światła typowo dziennego, w nich oczy widzą najlepiej.
    Najlepiej Xenony zrobić zgodnie z przepisami, ale to kosztuje - układ samopoziomujący, spryski, porządne żarniki - jak kupisz jakieś HIDy z allegro to tylko będziesz wk... ludzi i stracisz dowód.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  5. #5
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się z Rzmudzior, Ogólnie to jak zamontujesz xenon'y do swojej belli każdy radiowóz będzie mógł cię zatrzymać, nie tylko dlatego że nie masz spryskiwaczy czy sytemu samo poziomowania, ale przede wszystkim dlatego że lampy w naszych alfach nie są homologowane na xenon'y tylko na zwykłe lampy. Jeśli nie masz znajomego na stacji diagnostycznej podczas przeglądu również możesz mieć problem.

  6. #6
    tomkolp
    Gość

    Domyślnie

    Ja montowałem we wrześniu najtańsze z allegro 6000k. Barwa idealna biała nie wpada w błękit i fiolet. Miałem kilka kontroli drogowych nawet dwa mandaty ale do świateł nigdy się nikt nie czepiał. Mam tylko na krótkich a na długie h1 xenon efekt. Nie raże nikogo bo mamy przeciesz lampy soczefkowe i umiejętne ustawienie nikogo nie porazi. Dowód zabiorą jak nie jesteś w stanie naprawić awari na miejscu. Zawsze można wozić noramalne żarówki ze sobą. I w raze kontroli zmienić. U mnie w okolicy jeździ 147 z xenonem, albo źle ustawiony albo nie ma soczewek. Razi tak że poznaje z kilometra tą Alfe.
    http://www.allegro.pl/item978691062_...ed_gratis.html dokładnie te.
    Ostatnio edytowane przez tomkolp ; 13-04-2010 o 20:13

  7. #7
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    zgadzam sie z kolega Tomkolp, w 145 masz soczewki i gladki klosz, wiec wiekszych problemow nie ma i nie beda razic jezeli sobie nie ustawisz na maxa w gore. a w 147 nie ma soczewek i dlatego raza

  8. #8
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    A zasadniczo policjant podczas kontroli nie jest w stanie stwierdzić czy masz system samopoziomowania, i czy numer homologacji odpowiada lampie xenon. Dla niego liczy się czy są spryskiwacze. A na przeglądach to rzadko się czepiają dupereli. Najwyżej pomruczą i tyle.

  9. #9
    idclip
    Gość

    Domyślnie

    Mam sporo znajomych z 'pseudo xenonami' i przy kontroli nigdy nie bylo problemu, dlatego decyduje sie na te: http://moto.allegro.pl/item993857455...y_hid_kit.html





  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    heh.. kolega z mojej okolicy
    daruj sobie xenony wjedzie Ci ktoś w dupsko to nawet odszkodowanie nie dostaniesz

Podobne wątki

  1. Xenon AR 147
    Utworzone przez Maciekopc w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 17:57
  2. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  3. [159] Xenon ? / Bi-xenon ?? Jak w końcu ??
    Utworzone przez Luqaswagen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory