Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Moduł do świateł dziennych nie działa.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie Moduł do świateł dziennych nie działa.

    Po odebraniu auta z warsztatu gdzie wymieniałem przedni zderzak, naprawiałem parktronik i parę drobiazgów, zauważyłem że nie działają mi światła dzienne.
    Niestety nie mam pojęcia jak to było rozwiązane u mnie, bo tak już kupiłem, ale z tego co czytałem tutaj i widziałem na drogach, patent jest dość częsty w 159 (i pewnie nie tylko), więc może poradzicie jak to ugryźć.
    Wygląda to tak:
    Normalnie gdy wszystko działało- w pozycji na "0" świeciły "długie", tyle że na 30% i tył był wyłączony.
    Teraz natomiast zarówno w pozycji świateł pozycyjnych, jak i w pozycji "0" świecą pozycyjne- przód i tył...
    "Długie" świecą normalnie na 100% gdy je włączę, więc nie są przepalone
    Oczywiście mogę podjechać na warsztat gdzie naprawiałem i niech kombinują, ale że czeka mnie wyjazd na ferie, a być może to coś prostego, to może załatwię to sam wcześniej z Waszą pomocą, bo nie mam już czasu zostawiać znowu auta komuś.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisu Zobacz post
    Po odebraniu auta z warsztatu gdzie wymieniałem przedni zderzak, naprawiałem parktronik i parę drobiazgów, zauważyłem że nie działają mi światła dzienne.
    Niestety nie mam pojęcia jak to było rozwiązane u mnie, bo tak już kupiłem, ale z tego co czytałem tutaj i widziałem na drogach, patent jest dość częsty w 159 (i pewnie nie tylko), więc może poradzicie jak to ugryźć.
    Wygląda to tak:
    Normalnie gdy wszystko działało- w pozycji na "0" świeciły "długie", tyle że na 30% i tył był wyłączony.
    Teraz natomiast zarówno w pozycji świateł pozycyjnych, jak i w pozycji "0" świecą pozycyjne- przód i tył...
    "Długie" świecą normalnie na 100% gdy je włączę, więc nie są przepalone
    Oczywiście mogę podjechać na warsztat gdzie naprawiałem i niech kombinują, ale że czeka mnie wyjazd na ferie, a być może to coś prostego, to może załatwię to sam wcześniej z Waszą pomocą, bo nie mam już czasu zostawiać znowu auta komuś.
    Czesc

    Na poczatek odłącz na chwilę akumulator, jeżeli to nie pomoże sprawdź bezpieczniki może panowie "magicy" zrobili gdzieś zwarcie, jeżeli i to nie pomoże musisz odnaleźć miejsce gdzie zamontowany jest moduł który się uszkodził i przepuszcza teraz napięcie na żarówki świateł pozycyjnych. Poszukiwania rozpocznij od skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikami po lewej stronie pod maską w nie jest dość dużo miejsca aby tam coś dołożyć (część z przekaźnikami da się podnieść i zajrzeć pod spód).

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Czyli ten moduł ma swój bezpiecznik? Bo światła wszystkie świecą w normalnych swoich ustawieniach.
    Nie rozumiem za bardzo dlaczego w pozycji "0" puszcza pozycyjne. Logiczna byłaby, gdyby moduł nie działał, któraś z kombinacji: nic nie świeci (normalne 0), świecą drogowe na full (nie ściemnione przez moduł na 30%). Skąd tutaj te pozycyjne?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Zwarcie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Może zamienili przewody, wyjście z modułu zamiast na dł. dali na postój. Nie wiem o jaki moduł chodzi, ale zasilanie na dzienne zazwyczaj ma kolor niebieski, lub zielony, a na postój często biały. Sprawdż czy prawidłowo masz podłączony moduł.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Żarówki świateł dziennych/pozycyjnych
    Utworzone przez KasiaS w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-02-2021, 13:36
  2. moduł świateł dziennych
    Utworzone przez Maniek L w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 16:04
  3. Moduł świateł dziennych z dlugich
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 11:39
  4. Moduł Świateł Dziennych DRL Światła Dzienne CAN
    Utworzone przez lutek26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 21:07
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory