Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zakupy Alfy Romeo 147 - budżet maksymalnie 11 tysięcy złotych

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    26

    Domyślnie Zakupy Alfy Romeo 147 - budżet maksymalnie 11 tysięcy złotych

    Witajcie, na imię mam Daniel, jest to mój pierwszy post na tym forum, trafiłem tutaj ponieważ chcę zostać właścicielem samochodu marki Alfa Romeo. Uznałem, że chyba nikt lepiej nie doradzi mi jeśli nie właściciel Alfy. Otóż za kilka miesięcy będę przymierzał się do zakupu pierwszego samochodu, nie mniej jednak od zawsze podobały mi się Alfy i serce podpowiada mi że pragnę posiadać 147. Miałem okazję pooglądać wersję przed i po liftingu na parkingu, obie mi się bardzo podobają, ale z budżetem 11 tysięcy złotych raczej celuję w wersję sprzed liftingu. Mieszkam w Chorzowie, województwo Śląskie, Dość dużo czytałem o tych samochodach, opinie są różne, jedni zachwalają, inni krytykują, liczę na obiektywne opinie i porady, bowiem nie chcę kupić bubla, o samochód będę dbać jak tylko będę mógł. Przejrzałem kilka tematów, ale pomyślałem że otwierając nowy temat, precyzując moje wymagania uzyskam jak najbardziej satysfakcjonujące odpowiedzi.

    1. Preferuję wersję z czterema drzwiami, aczkolwiek jeśli trafię na egzemplarz dwudrzwiowy i dobrze utrzymany nie będę się zastanawiał.
    2. Waham się pomiędzy jednostką silnikową. Dużo naczytałem się o awaryjności silników benzynowych i diesel'owskich, ale chyba najlepszą opcją byłaby wersja z silnikiem 1,9 JTD. A jak Wy myślicie ? Jak to jest z zużyciem oleju silnikowego ? Niektórzy twierdzą, że silniki zużywają bardzo dużo oleju, ale moim zdaniem to chyba wynika z zaniedbania. Mam tyle informacji w głowie, że zaczyna mi się wszystko mieszać, dlatego oczekuję jasnych odpowiedzi, bo bardzo mi zależy na kupnie dobrego egzemplarza.
    3. Jaki rodzaj oleju polecacie ? Na jednym zagranicznym forum wyczytałem, że dolewają oleju 15W-40 lub 50, ale za nic nie wiem który jest najodpowiedniejszy.
    4. Czy to prawda, że wersja z automatyczną skrzynią biegów posiada łopatki do zmiany biegów ? Nie napalam się na automat, wolę manualną skrzynię ale jeśli to prawda to jestem ciekaw jak właściciele oceniają zmianę przełożeń za pomocą łopatek.
    5. Jeśli chodzi o wyposażenie, czy różnica w komforcie pomiędzy skórą a normalną tapicerką jest tak duża ? W ogłoszeniach można znaleźć obie wersję, domyślam się że skórzane wersje to te "bogatsze".
    6. Czy kupno 147 za te pieniądza ma sens. Wiem, że trzeba auto dobrze sprawdzić przed zakupem, wiem, że wypada zmienić rozrząd, oleje, świece, wahacze, ale czy zmieszczę się z budżetem ? Bardzo liczę na Waszą pomoc, chciałbym też wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Akurat przed chwilą dodałem nowy temat tylko troszkę bardziej się rozpisałem, tutaj wklejam to co w nim napisałem a tamtem niech moderacja usunie żeby nie robić bałaganu

    Witajcie, wczoraj próbowałem dodać temat ale chyba coś się nie udało więc próbuję jeszcze raz

    Otóż mam na imię Daniel, to jest mój pierwszy post na tym forum ale od około dwóch tygodni przeglądałem forum anonimowo, szukając informacji. Mieszkam w Chorzowie (woj. Śląskie). Na przełomie lipca/sierpnia będę chciał kupić swój pierwszy samochód, do tej pory przemieszczałem się samochodem rodziców jeśli tego potrzebowałem. Mój budżet najprawdopodobniej wyniesie maksymalnie 11 tysięcy złotych, być może tysiąc więcej. Ale przyjmijmy 11. Rozważałem Stilo 3D, Hondę Accord ale od zawsze marzyłem o Alfie Romeo, gdy przyjrzałem się 147 (zarówno wersji sprzed i po FL) zapragnąłem tego auta. Nie mogę uznać się za wielkiego fana Tej marki, ale zawsze Alfy mnie pociągały, Brera i 4C pozostają w strefie marzeń ale kto wie, może kiedyś..

    Czytałem kilka tematów które dotyczyły zakupu 147. Nie znalazłem wszystkich odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć nowy temat, mam nadzieję że moderacja się nie obrazi a Wy będziecie w stanie mi pomóc/doradzić. Nie chcę kupić bubla, liczę się z tym że auto będzie wymagało "lekkiego" wkładu na początku.

    Na początek - domyślam się, że za kwotę do 11 tysięcy jeśli kupować auto w przyzwoitym stanie to wersję sprzed FL. To raczej nie podlega większej dyskusji.

    Nie mam pojęcia która wersja silnikowa będzie najodpowiedniejsza. Czytałem, że silnik 1,9 JTD jest pancerny i cechuje go nawet stosunkowo niskie spalanie, ale ponoć znalezienie tej wersji w dobrym stanie będzie trudne. Do pracy mam blisko, kilka kilometrów, do tego uczelnia więc nie będę jeździł w trasie długo. Ewentualne wypady poza miasto na działkę, ale tak to auto nie będzie przesadnie eksploatowane, przynajmniej przez najbliższe pół roku. Wiem jakie wersje silnikowe są do wyboru, ale nie mam pojęcia która jest najlepsza i która się sprawdzi, a pomóc mi możecie tylko Wy.

    Jeśli chodzi o silnik to chciałbym zapytać o "słynne" zużycie oleju silnikowego. Przeczytałem wiele opinii mówiących, że silnik bierze dużo oleju, ale rozumiem, że "jak dbasz tak masz". Jaki olej silnikowy stosować, czy w instrukcji jest to dokładnie napisane ? Jeśli nie to czy np Mobile 1, dajmy dla przykładu 15W40 będzie odpowiedni ? Nie znam się na tym dlatego potrzebuję w tej kwestii porady.

    Z ciekawości spytam o automatyczną skrzynię biegów. Preferuję manual, ale wyczytałem że automatyczna skrzynia posiada łopatki do zmian przy kierownicy. Czy ktoś może powiedzieć jak się sprawują, jeśli to prawda ?

    Kupując auto zamierzam oczywiście sprawdzić go na stacji diagnostycznej, ale jakich usterek mogę się spodziewać oprócz stukotów w zawieszeniu czy problemów z wahaczem ? Na co warto zwrócić uwagę przy tym konkretnym modelu ?

    No i ostatnie pytanie, kluczowe. Czy do 11 tysięcy jestem w stanie kupić dobrze utrzymany egzemplarz, z udokumentowanym przebiegiem ? 11 tysięcy to raczej maksimum, więc czy kupno za np 9 i dołożenie 2 tysięcy na wymianę filtrów, rozrządu itp ma sens ?

    Uprzejmie proszę o porady, to auto mi się już przyśniło nawet i na prawdę pragnę być właścicielem takiej Alfy, najlepiej w kolorze czerwonym i jasnym skórzanym wnętrzem

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bartek_M
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Opole/Racibórz/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM FL
    Postów
    49

    Domyślnie

    Ogólnie Autko bardzo ładne, Jezeli mial bym jeszcze raz kupywac auto w takim segmencie napewno kupił bym jeszcze raz.

    1. wersja 3 drzwiowa dla mnie lepsza, ladniejsza,
    2. benzyna krótkie trasy, diesel dłuższe,
    3. Olej jeżeli benzyna to 10w40 taki jak zaleca producent,
    4. automaty bardzo awaryjne dlatego manual przy niskim budrzecie lepszym rozwiązaniem
    5. wiadomo ze egzemlarze ze skórą wyglądają ladniej(jezeli skóra jest zadabana), co do komfortu w 147 sa wygodne dospasowane fotele,
    6. Mysle ze przed lift w tej cenie napewno kupisz zadbany i zostanie ci jeszcze na podstawowe sprawy, Jezeli chcial bys po lifta musial bys dorzucic 4 tys i mial bys rowniez zadbany ja takowego sprzedaje teraz.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    1. Zależy od stanu rodzinnego.
    2. Sprawny JTD nie zjada oleju, sprawnemu TSowi się zdarza. Jeżeli jeździsz dużo to raczej diesel, bo koszt eksploatacji będzie znacząco niższy.
    3. Im lepszy, tym lepiej.
    4. Daj sobie spokój z Selespeedem. W 90% przypadków wtopisz na starcie.
    5. Skóra jest bardziej elegancka, trwalsza i łatwiejsza do utrzymania w czystości.
    6. 11 tys. wystarczy spokojnie na przedlift i jeszcze zostanie.

    Możesz przyjeżdżać w ciemno ;-)
    Na życzenie ~100 fotek, łącznie z pomiarem lakieru.
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-147-...5-ID5OgjW.html
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Były miliony takich tematów. Ile można wałkować to samo, za 11 tyś kupisz pięknego tsa albo ladnego diesela.


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

Podobne wątki

  1. [159] Jaki budżet przygotować na zakup Alfy 159?
    Utworzone przez marcin g! w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 04:28
  2. [159] Zakup AR 159, budżet 30 - 35 tys.
    Utworzone przez bryndza4 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 12:00
  3. [Brera] Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy
    Utworzone przez pedro12 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 14:30
  4. Kupno Alfy 147 do około 19 tysięcy.
    Utworzone przez Astin w dziale 147
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory