Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Tylko jeden kluczyk-proszę o rady ;)

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał 9none Zobacz post
    3-zakup używanego kluczyka do 147 (czy FL ma znaczenie?) i przełożenie wnętrza do nowego pilota..... kluczyk używany jak będzie bez diody, to nie trzeba kupować nowego transpondera, ten transponder z kluczyka bez diody można reprogramować.....
    Mowisz o trasponderze Imobilasera, Nie da się go wyczyścić, i trzeba ją prekodować pod centralkę imo konkretnego auta, nie wprowadzaj w błąd kosz samej pastylko jakies 30 zł allegro, jak i tak musisz to zrobić u elektronika, powinni takie mieć, ok 150 zł


    Cytat Napisał 9none Zobacz post
    4-wyrobienie karty kodów w serwisie..... cena 230 zł, robiłem kiedyś, jedyny kłopot że jeśli był wymieniany body komputer (bo sie np spalił) to jesteś o 230 zł do tyłu.....
    Dobry elektronik poradzi sobie bez tego, tyle ze odpowiednio skasuje, najprostszy i najtanszy sposób to dorobić imo 150 zł kluczyk obudowa surówka 75 zł - 90zł z przesyłka - docięcie surówki 30 zł, używany kluczyk 75 - 100 zł ( przeważnie obudowa w kiepskim stanie, można kupić grot 30 zł z przesyłką) złożenie kluczyka, załatawić kartę kodową (warto przeszukać książki serwisowe ja miałem w torbie zawierającej cały zestaw w sklejonej stronie a nóż jest bedzie to 5 cyfrowy kod, karta jest szara z czerwonymi napisami), znaleźć na forum kolegę z kablem elm 327 i program wgra nam kluczyk, koszt uśmiech i piwo

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc i konkretne odpowiedzi-dużo mi wyjaśniły.
    illu-dzięki wielkie,twój opis krok po kroku jest jasny i czytelny nawet dla takiego laika jak jamasz u mnie uśmiech i piwo(a nawet dwa)a karty na pewno nie mam-niestety dostałam "gołą" Alfę bez żadnych książeczek serwisowych itd...

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał illu Zobacz post
    Mowisz o trasponderze Imobilasera, Nie da się go wyczyścić,
    Jesteś tego na 100% pewien? Chodzi o wersję pilota po FL czyli bez diody.

  4. #14
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jesteś tego na 100% pewien? Chodzi o wersję pilota po FL czyli bez diody.
    Miałem taki problem ze wypadła mi pastylka przez gniazdo baterii, kluczyk juz miałem umarły i tylko jeden. Więc w pierwszej wersji kupiłem sprawny kluczyk i chciałem go tylko dograć. Tak się nie da niestety, pastylka musi być prekodowana plikiem z centralki z auta w którym ma byc dodana, raz prekodowana nie nadaję się już, do innego. W alfach 147 mamy pastylkę Megamos crypto id48 nie pamiętam do którego roku była stosowana, ale katalogi podają ze do teraz.

    Mi dwóch magików podjęło próbę to zrobić ale się poddali dopiero, jak znalazłem trzeciego konkretnego goscia to mi to zrobił w pół godzinki, dwie pastylki, pogadałem sobie z nim i mówił że się ich nie kasuje, muszą być nowe czyste.

    katalog transponderów http://www.transpondery.pl/katalog_t...alfaromeo.html

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    No to ciekawostka bo bubu jeśli dobrze pamiętam jednak kasował i programował ponownie pastylkę z pilota bez diody.

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Głowy uciąć sobie nie dam, czysta pastylka kosztuje na alegro z 10 zł wiec pytanie czy warto się bawić,

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monia Zobacz post
    nie wiem, lepiej dorob, ja mialam jeden zgubilam i zaplacilam za holowanie do aso, karte kodow i wyrobienie nowego sporo bo... 2,800 zl...! Ubezpiecznie mi tego nie pokrywalo.. takze nie zycze nikomu
    Przewaznie jesli samochod uzywany posiada jeden kluczyk jest to oznaka powypadkowosci lub tego ze zostal zabrany wlascicielowi przez firme windykacyjna. Handlarze wciskaja ludziom kit ze poprzedni wlasiciele zgubili kluczyki. Nigdy w to nie wierzylem bo jak mozna zgubic kluczyk do samochodu, przeciez to zjawisko nierealne. Jednak jak zycie pokazuje sa ludzie ktorzy potrafia wszystko. Cena za wyrobienie kluczykow adekwatna do glupoty sytuacji. Dzieki za taka informacje, moze troche bardziej zaczne wierzyc handlarzom.
    ///sorry za offtop nie moglem sie powstrzymac.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - super fachowców mamy w terenie.
    - trzech nie dało rady, a jeden nawet bez plików z body zrobił kluczyk, tak trzymać.

    - transpondery ID48 , te od AR 147 mają w transponderze chipset Magic I oraz Magic II.
    - te dane odczytuje każdy programator kluczy, czyli urządzenia które musi mieć fachowiec.
    - Magic I jest w kluczach przed FL, Magic II w kluczach po FL.
    - kasować można tylko chipset Magic II i ponownie programować (preprogramować).
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli jednak moja pamięć niezawodna.

Podobne wątki

  1. Bella uderzona na parkingu... Proszę o rady :/
    Utworzone przez Czarnecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 10:34
  2. Szukam alfy proszę o rady
    Utworzone przez Zuberek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:29
  3. Problem z elektryką, proszę of achowe rady.
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 19:17
  4. Kontorlka wtryskiwaczy - Proszę o rady
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory