Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Kupno alfa 156 2.0ts- prośba w doradzeniu, czy warto.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie Kupno alfa 156 2.0ts- prośba w doradzeniu, czy warto.

    Witam,
    chcę kupić alfę (jak pewnie każdy na tym forum). Wstyd mi trochę pisać w tej sprawie, ale wierzę, że ktoś mi doradzi i poważnie potraktuje moje zapytanie. Jeśli mam być zbryzgany wezmę to na klatę, jednak raczej proszę o wyrozumiałość
    Jak w temacie chcę kupić alfę 156 z silnikiem 2.0 ts. Nie znam się za dużo na mechanice, ale czytam to forum od dość dawna i wiem, że ten model z tym silnikiem należy do jednych z najbardziej awaryjnych. Jednak wierzę też, że jest to spowodowane raczej niedbalstwem niż po prostu "stało się".
    Od momentu kiedy zdecydowałem się na zakup nowego samochodu w głowie mam tylko alfę romeo, a już tym bardziej jeden egzemplarz: http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-156-...tml#4648b6cb36.
    Tak jak mówiłem wstyd mi się przyznać, ale nie operuję dużym budżetem na tą chwilę i biorąc pod uwagę koszty, które muszę ponieść od razu po zakupie mogę przeznaczyć na zakup około 5000tys. zł.
    Po rozmowie z właścicielem powiedział mi, że na tą chwilę do wymiany będą świece i zrobienie geometrii kół.
    Pytanie teraz do Państwa, czy porywać się na to auto czy poszukać czegoś innego? Po opisie widać, że autko prowadzone dość fajnie jeśli chodzi o rachunki i wydatki. A jaka jest Wasza opinia?
    Pozdrawiam i liczę na szczere wypowiedzi.

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Po za tym, że panewki padają - ale to już wiesz - koszt utrzymania jest ździebko wyższy niż typowego dupowozu.
    - 8 świec
    - wariator
    - falujące obroty
    - ruda chrupie w rocznikach do 2001 - poprawcie mnie jak się mylę

    Jeśli akceptujesz te mankamenty - bierz i kup.
    Aha - wiele alf jest zmęczonych już życiem - nie psiocz jak pójdziesz po kosztach, a później będziesz cisnął na markę.

    Żeby nie było - miałem TSa i traumatycznie go wspominam - kapitalny remont i te sprawy, panewka się skończyła. Może zaniedbanie poprzednika - nie wiem. Trafiło na mnie - czego tobie nie życzę.
    Ostatnio edytowane przez cinas ; 22-05-2015 o 21:08

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Czyli raczej zrezygnować z tego rodzaju silnika? Może bezpieczniej zainwestować w coś innego z alfy? Odnosząc się do tego ogłoszenia jakie macie wrażenie? Pozytywne? Pierwszym właścicielem był Niemiec. Wydaje mi się, że Niemcy raczej szanują swoją własność, chyba, że się mylę to mnie poprawcie
    Jeśli chodzi o te mankamenty co wymieniłeś to jestem na nie przygotowany. Martwi mnie tylko cena samochodu, bo skoro nie ma w tym aucie tyle do zrobienia, to czemu może być taka niska?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kosa156
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. 2001
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ja jestem posiadaczem AR 156 2.0 T.S i co mogę powiedzieć. Jestem zadowolony ważne żeby pilnować poziom oleju w moim przypadku Alfa lubi sobie wypić troche oleju przy ostrej jeździe. Poza tym nie miałem większych problemów. P.S przebieg auta to 257000 więc jak na TS to chyba sporo

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Hmmm... Ale mam nadzieje, że przynajmniej prawdziwy przebieg podany.
    Dzięki kosa156 za wsparcie
    Coraz bardziej się skłaniam do jego kupna, ale też cały czas te obawy, że trafiam na moment kulminacyjny tego silnika;/ Chociażby właśnie patrząc na jego przebieg.
    Ehhh.... ciężki wybór. Poczekam może jeszcze na wypowiedzi innych i może nie koniecznie pozytywne

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kosa156
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. 2001
    Postów
    31

    Domyślnie

    Przebieg Powinien być prawdziwy. Jak kupowałem to miał 235000 potwierdzone przez NAP, ale jak to w życiu, różnie bywa

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Kup sobie interfejs diagnostyczny. Podłącz i tez da to jakis ogląd na sprawę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Po 1 primo kup alfe powyżej 2000 rocznika.Rdza strasznie je bierze wiem bo moja wygląda idealnie z zewnątrz a pół podłogi zgnite.A nie opłaca mi się tego naprawiać jeździ puki jeździ.Po 2 wybierz diesla mniej kosztowny niż te ts 2.0 .Najlepszy silnik 1.9 chodź lepsza zabawa przy 2.4.Wiem bo sam miałem 1.9 a teraz 2.4 .

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Za 4000zł to nie kupisz dobrego skutera a tu masz dach nad głową i w gazie.
    Straty wielkiej w razie pecha mieć nie będziesz a radochy sporo.
    Koszty paliwa jakieś 25zł na 100km ,kuźwa jak w rozregulowanym skuterze.
    To się czasów doczekaliśmy Alfę można kupić za miesięczną pensję.
    Moja Bella

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wiem, że diesel jest lepszą opcją, ale na tą chwilę wolę coś w gazie, bo mnie po prostu nie stać na diesla, zjadła by mnie opłata za paliwo;/
    Liczę się z tym, że muszę wyłożyć trochę kasy po zakupie i LPG jest bezpieczniejszą dla mnie opcją;/

    - - - Updated - - -

    Dariusz156 myślisz trochę jak ja
    Jednak żeby nie była to wtopa w stylu jeżdżę miesiąc i kaput
    Napisałem na forum zachodniopomorskim, aby jakaś miła duszyczka w razie możliwości sprawdziła dla mnie to auto. Jak dobrze wypadnie to pojadę i biorę. A jak nie to szukam dalej

Podobne wątki

  1. Prośba o opinię nt. ogłoszenia. /kupno Alfa GT
    Utworzone przez Zygfryd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 11:49
  2. Kupno 159 SW doradzcie czy warto
    Utworzone przez Koko w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:52
  3. Alfa 147, prośba o ocene czy warto jechać i obejrzeć
    Utworzone przez Drst w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory