Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Lampy - w górę

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Lightbulb Lampy - w górę

    Witam.
    Wymieniłem jakiś czas temu lampy przednie na nowe. Tj zamienniki DEPO. Normalne soczewki. Owszem światła przybyło ze 200% bo stare odblaski się nie nadawały ale pomimo ręcznego ustawienia śrubokrętem po podniesieniu maski i przekręceniu "poziomu" świateł na 0 obok włącznika niewiele dają. Światła świecą mocno ale 3m przed maską. Próbowałem wielokrotnie pozmieniać ustawienia ale nic nie przychodzi mi do głowy. Macie jakieś pomysły ? Coś "podłożyć" od środka pod szkło lampy żeby świeciła wyżej/dalej ? Nie chce oślepiać innych chce tylko normalnie widzieć, zwłaszcza nocą kiedy trzeba polować na dziury...

    Czekam na sugestie.
    PS. HIDy i zamiana na xenon + spryskiwacze odpada - za dużo zabawy.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ENZO
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Leon 1.8T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Skoro świecą pod auto i nie da się manualnie wyregulować to Masz źle założone silniczki od elektrycznej regulacji

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wlasnie, jaki jest patet na ustawienie tych silniczków bo mam podobny problem,

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    reflektory depo to najgorszy shit jaki moze być, nigdy ich nie ustawisz prawidłowo - jesli wogole jakas sruba regulacyjna bedzie działać, zawsze bedą swiecić jak im się podoba.. mogłes dołożyc i kupić oryginały, czasem w sklepach na magazynach lezą i mozna tanio wyrwać..

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENZO Zobacz post
    Skoro świecą pod auto i nie da się manualnie wyregulować to Masz źle założone silniczki od elektrycznej regulacji
    Hmm "elektryczna regulacja" to jest to pokrętło z podziałką 0-3 ? W każdym razie działa - mogę je jeszcze obniżyć Masz jakiś złoty środek na poprawne położenie silniczków ?
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ENZO
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Leon 1.8T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Od elektrycznej regulacji jest silniczek przy lampie i na nim powinna być śrubka do manualnej regulacji wysokości , w lampach xenonowych trzeba odpiąć ten silniczek aby wymienić żarówki i potem są problemy z prawidłowym założeniem go i to jest główną przyczyną lamp świecących pod auto , zauważyłem teraz że Masz raczej zwykłe lampy a w zwykłych nie ma potrzeby ściągania tego silniczka, czy lampy podnoszą Ci się i opuszczają gdy kręcisz pokrętłem od regulacji w kabinie ?

  7. #7
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Również mam nie miłe wspomnienia odnośnie DEPO miałem je w Oplu i AR 156 tragedia nie do ustawienia, świeciły blisko i na bok

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENZO Zobacz post
    Od elektrycznej regulacji jest silniczek przy lampie i na nim powinna być śrubka do manualnej regulacji wysokości , w lampach xenonowych trzeba odpiąć ten silniczek aby wymienić żarówki i potem są problemy z prawidłowym założeniem go i to jest główną przyczyną lamp świecących pod auto , zauważyłem teraz że Masz raczej zwykłe lampy a w zwykłych nie ma potrzeby ściągania tego silniczka, czy lampy podnoszą Ci się i opuszczają gdy kręcisz pokrętłem od regulacji w kabinie ?
    Tak. Gdy ruszam pokrętłem w kabinie światła się opuszczają i podnoszą - oba równo i równocześnie. Również ustawianie śrubki do manualnej regulacji nie daje pożądanego efektu (max to też za nisko). Tzn., nie świecą mi centralnie w dół. Normalnie do przodu ale w moim odczuciu zdecydowanie za blisko. Wogóle nie oświetlają drogi dalej niż 10-15m. Za to długie - zabijają skutecznością.

    Dzięki wszystkim krytykantom DEPO ale darujcie sobie posty które gówno wnoszą. Kupiłem i takie mam. Nie chodzi o lampy ale o ustawienie.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  9. #9
    konrad1501
    Gość

    Domyślnie

    ja mam fabryczne lampy i tez swieca 3 metry przed auto , przeglad jeszcze mam wazny ale pojecia nie mam jak to ustawic

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Jarecki300
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    ALfa 156 1.8 Benzyna 2000 rok
    Postów
    149

    Domyślnie

    Witam serdecznie mam AR 156 1.8 TS i przymierzam się do założenia nowych przednich lamp myślałem o DAYLIGHT ale nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić orginalny zestaw Xenon,spryskiwacze mam fabryczne więc już jedna zabawa odchodzi
    Panowie może któryś z Was wie gdzie można kupić xenon za jakieś rozsądne pieniądze?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpychanie hamulca w górę
    Utworzone przez maniek015 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 08:29
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 10:23
  3. Wahacz na górę, który z tych trzech?
    Utworzone przez Blu_Montecarlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 14:58
  4. Kto zalewa olej MILLERS ręka w górę. Podzielcie się wrażeniami i opiniami.
    Utworzone przez pilich w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 20:20
  5. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory