Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Temat: Co lejecie (paliwo) na zimę do swoich jtd na zimę ?

  1. #61
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Kolor zalewanego ON może wiele powiedzieć o jakości paliwa, czym bardziej żółte paliwo tym więcej Bio-dodatków jest w nim, natomiast czym bardziej cytrynowy kolor tym paliwo ma swoim składzie mniej BIO-dodatków lub jest całkiem pozbawione owych dodatków.

    W tym wypadku Verva, miała znacznie mniej BIO, w porównaniu do innych paliw.

    Załącznik 43055
    Czyli wszystkie zwykłe ON mają te dodatki w znacznym stopniu zawarte w sobie, a te niby ulepszone w dużo mniejszym? Czy jakieś z paliw typowo zwykłych ON (zwykły mam na mysli najtańszy ON, bez dopisków (super. hiper, duper, power) ma ich mniej? Coś mi sie nie chce wieżyc.

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Ja pamiętam, że kiedyś zawsze w porównaniu do wahy ON na stacji było niemal bielutkie w tym oczku poglądowym. Teraz nie zwracałem dawno już uwagi muszę się przypatrzyć.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Najlepsza jest w tej chwili czysta ON, bez żadnych dodatków, w tej chwili stacje serwują przejściówkę która do -14 jest w porządku, a co do czystości, to wszystko zależy od dostawcy, nawet powiedzmy Orlen serwuje do jednej stacji paliwo z 3 punktów i o nich mogę co nieco napisać (Emilianów- 5% Bio, Sokółka- więcej niż 5%, mimo ze papiery mówią coś innego i Narewka bez żadnych dodatków) i faktycznie im bardziej zbliżone do wody tym lepsze, ale tu jest wyjątek, bo jest opcja ze będzie siwe i wtedy są jaja. Co do innych firm to na przykład Emilianów zaopatruje wszystkich (Orlen Statoil, Shell itd.) z tym że każdy leje z innych nalewaków. Natomiast co do Verwy, Super itd. To sorry, ale to się dolewa 4 litry na tysiąc litrów paliwa maksymalnie to sobie policzcie jakie stężenie i co daje to że kilkanaście groszy więcej zapłacicie pod dystrybutorem.
    Prawdziwe zimowe paliwo będzie gdy temperatura przekroczy -8 stopni wtedy będzie prawie przezroczyste i do -27 stopni nie będzie z nim problemów, przed rokiem Paliwo Arktyczne wytrzymywało -35 co wiem od kierowców którzy na Estonię latali a tam takie temperatury były

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

    A co do dodatków do paliwa, to na stacjach przeważnie serwuja STP i tym podobne, porządne dodatki to Lique Moly i Millers Oil, z tym że trzeba ich trochę poszukać- ja nawet do benzyny Millera leję

  4. #64
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Czyli wszystkie zwykłe ON mają te dodatki w znacznym stopniu zawarte w sobie, a te niby ulepszone w dużo mniejszym? Czy jakieś z paliw typowo zwykłych ON (zwykły mam na mysli najtańszy ON, bez dopisków (super. hiper, duper, power) ma ich mniej? Coś mi sie nie chce wieżyc.
    Nie zawsze "lepsze" paliwa typu Verva, V-Power, Ultimate itd, są pozbawione tych dodatków, nie ma tutaj reguły. Zwykły ON z dobrego źródła może mieć mniej BIO niż "markowe" paliwo. Ważniejsze jest to gdzie poszczególne stacje się zaopatrują.

Podobne wątki

  1. [159] A wy jakie paliwo laliście w zimę?
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 11:12
  2. Zestaw na zimę
    Utworzone przez ferenss w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 23:42
  3. Felgi na zimę 2.0 TS
    Utworzone przez Piotr18r w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 21:37
  4. Kołpaki na zimę
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 20:33
  5. Zabezpieczenie na zimę
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory