Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: "Regulacja" reakcji na pedał gazu

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie "Regulacja" reakcji na pedał gazu

    Nurtuje mnie jedna sprawa. Nie porównywałem tego z innym TS'em 8V, ale jeździłem też 16V i dwiema V6.
    Mianowicie sytuacja wygląda tak, że auto strasznie "mocno" reaguje na gaz. Jeździłem Andrzeja V6 i jest to super płynne, ale jeździłem też V6 gdzie lekkie muśnięcie gazu powodowało od razu wyrywanie auta do przodu a puszczenie gazu - wyrywanie kierowcy z fotela. U siebie też zauważyłem takie zjawisko choć nie w tak dużym stopniu, ale jednak nie jest tak jak powinno być (wg mnie). TS 16V też płynnie reagował.
    Jak myślicie, od czego może to zależeć i jak to zmienić??

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    jeżeli z przepustnicą i wtryskami jest wszystko ok to najczęściej winny jest wariator tzn im większy kop po przekroczeniu jakiś tam obrotów tym gorzej bo mimo że wariator przestawia fazy to jednak robi to płynnie i u mnie czuć to od 2krpm później od 4.5krpm jest kolejne wyczuwalne przestawienie do samego odcięcia.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2007
    Auto
    123
    Postów
    80

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację u siebie.Płynne ruszenie z miejsca jest wręcz niemożliwe,silnik przy delikatnym dodaniu gazu łapie od razu 2000 - 2500 rpm.Początkowo myślałem że winny będzie potencjometr przepustnicy ale po wymianach na inne sytuacja jest taka sama.Błędów w sterowniku nie mam żadnych więc trzeba będzie się faktycznie przyjrzeć pracy wariatora.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    U mnie wariat pracuje raczej normalnie, czuć kopa ale tak jak napisałeś jest to płynne.
    Poza tym V6 przecież nie ma wariata a porównując te którymi jeździłem jedna też się tak zachowywała.
    Jak puszczam gaz tak po milimetrze jest ok, zwalnia powoli, ale jak zrobię to tylko trochę szybciej to dosyć mocno szarpnie. Ja mam wrażenie jakby gaz był zbyt czuły.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nikt więcej nie ma pomysłu co z tym fantem zrobić??
    Czujnik przepustnicy da się wyczyścić czy jest nierozbieralny??

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to raczej sprawa zapłonu chodzi mi o świece, przewody, cewka lub dokładności ustawienia rozrządu

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Myślę ,że jest to kwestia elektroniki sterującej-po naciśnięciu pedału gazu to ona decyduje jak szybko zwiększać ilość paliwa wtryskiwanego do kolektora.
    Z drugiej strony fazy rozrządu są tu szalenie ważne-dla przykładu do mojego boxera wstawiłem wałki od 1.7 8v(miałem okazję 2 kompletne głowice za 150 pln) i od 1200-2000 pracuje dużo gorzej i nie mam na myśli elastyczności (chociaż ta się zmniejszyła) ,ale reakcję na zmianę obciążenia-zdarzają się szarpnięcia.Za to fantastycznie pracuje od 4000 rpm

  8. #8
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam taki pomysł. Może jak jest dzwigienka przy przepustnicy to możę linka jest za mocno napięta albo spręzyna za szybko odbija i dlatego szarpie przy puszczeniu gazu bo sie kszusi. Taka moja subiektywna ocena

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Nurtuje mnie jedna sprawa. Nie porównywałem tego z innym TS'em 8V, ale jeździłem też 16V i dwiema V6.
    Mianowicie sytuacja wygląda tak, że auto strasznie "mocno" reaguje na gaz. Jeździłem Andrzeja V6 i jest to super płynne, ale jeździłem też V6 gdzie lekkie muśnięcie gazu powodowało od razu wyrywanie auta do przodu a puszczenie gazu - wyrywanie kierowcy z fotela. U siebie też zauważyłem takie zjawisko choć nie w tak dużym stopniu, ale jednak nie jest tak jak powinno być (wg mnie). TS 16V też płynnie reagował.
    Jak myślicie, od czego może to zależeć i jak to zmienić??
    Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja u Ciebie, ale jeśli masz na myśli to, że pedał w Twojej 155-ce jest bardzo czuły przy niskich obrotach, to nie ma się czym martwić. TS 8v mają dużą przepustnice w stosunku do pojemności skokowej silnika i nawet przy minimalnym ruchu pedałem "gazu" auto wyrywa ostro do przodu, ja się temu w cale nie dziwie. W obu moich TS-ach tak było. Dzięki temu silnik jest narowisty, ale trzeba wyczuć gaz, jeśli chce się jeździć płynnie - prosta rzecz, a cieszy. Poza tym silniki te znakomicie hamują, zauważalnie lepiej od silników innych marek.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domino Zobacz post
    Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja u Ciebie, ale jeśli masz na myśli to, że pedał w Twojej 155-ce jest bardzo czuły przy niskich obrotach, to nie ma się czym martwić. TS 8v mają dużą przepustnice w stosunku do pojemności skokowej silnika i nawet przy minimalnym ruchu pedałem "gazu" auto wyrywa ostro do przodu, ja się temu w cale nie dziwie. W obu moich TS-ach tak było. Dzięki temu silnik jest narowisty, ale trzeba wyczuć gaz, jeśli chce się jeździć płynnie - prosta rzecz, a cieszy. Poza tym silniki te znakomicie hamują, zauważalnie lepiej od silników innych marek.
    No to jeden problem z głowy Tak myślałem, że jeśli chodzi o skok gazu to jest to pewnie TTTM, bo raczej nie ma jak tego wyregulować.
    Myślę nad elektroniką. Może to mieć związek ze zmuleniem i dławieniem się auta na niskich obrotach na zimno?? Ciepły pracuje OK, ale zimny jest zmulony i czasem szarpie, ale też nie jest to reguła - czasem tak, czasem nie.

    Andrzej, damy radę ustawić rozrząd "pod blokiem"?? Napinałem łańcuch, ale na znaki nie spojrzałem więc można to skontrolować, ale akurat tego sam nie ogarniam za bardzo

Podobne wątki

  1. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez Brylancik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 14:49
  2. Brak reakcji na pedał gazu V6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 20:24
  3. 800 obrotów, brak reakcji na pedał gazu.
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 08:59
  4. Brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez bogusch13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 12:54
  5. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory