Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Temat: GTV 2.0 - Pomocy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Ten filmik pokazuje tylko jak nieadekwatny jest twoje zachowanie do wieku który masz.

    Sorry, nie mi by się przydała wizyta u psychiatry bo to nie ja mam jakiś schiz na tematy alfy romeo jak ty

    I tak, uważaj bo odrazu po zakupie TS wszystkie padają, pomyśl trochę. Aż tak trudno się domyśleć o co mi chodzi ? Ty to już tak absurdalne rzeczy wymyślasz że większych głupot naprawdę nie czytałem, a trochę ich tu było na forum.

    I już wiem czemu nie nawidzisz tak TS' jak ty za remont TS płacisz 7tys to pozdro. Mechanik ci niezłe ceny z kosmosu wali

    Dobra rada na przyszłość, zmień mechanika.

    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Aaaaa! Jeśli od razu po zakupie nie padają to łykaj taką gietefałkę. Najlepiej (za radą m4tineza) 1.6. Najlepiej w wersji eco to problem wariata będziesz miał z bańki

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Mechanik ci niezłe ceny z kosmosu wali
    Czyli Twoim zdaniem (rozumiem, że jesteś specjalistą) ile mech weźmie za POŻADNY remont

    Jakoś na dniach kolejny forumowy tees się przekręcił... Ale to pewnie dlatego, że ktoś lał dizla zamiast benzyny

    Dodano po 4 minutes:

    Tak, na poczytanie przed snem
    Cytat Napisał minieeek Zobacz post
    Panowie pomocy!!!!!Jadąc dziś do pracy z silnika zaczęły dobiegać synchronicznie powtarzające się metaliczne dźwięki. Po przejechaniu jeszcze ok 2-3km auto zatrzymałem bo odgłos stał się bardzo głośny i na wszystkich możliwych obrotach.Po zholowaniu do domu i próbie krótkiego odpalenia słychać jakby metal tarł o metal bez najmniejszego smarowania.Co do tej pory zrobiłem:1. Zdjęta obudowa rozrządu - paski całe napięte2. Zdjęta pokrywa zaworów - wałki bez luzów szklanki wszystkie w ruchu3. Olej oczywiście w silniku, nawet lekko ponad stan4. Jutro po południu będę zwalał głowicę spojrzeć co z tłokamiPoprawcie mnie jeśli się mylę, czy może to sławne panewki, a jeśli tak to czy nie powinienem odrazu stanąć a nie przejechać jeszcze kilka km. Chodzi mi o to czy motor nie piwinien odrazu stanąć.Druga rzecz jak zaczęły się te odgłosy stracił moc. Jechał ale jakby diesel z walniętą turbiną.I jeszcze jedna rzecz jak najlepiej wyjąć motor (górą czy dołem) słyszałem wiele opinii.Na koniec jeśli to panewki to jaki koszt naprawy i co wymienić.Chodzi mi o to jeśli przekroczy 1,5 tysia to niestety pójdzie za żyletki.Dzięki z góry za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez omron8 ; 17-09-2014 o 19:55 Powód: Dodano
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Jeżeli byś się cokolwiek znał to byś wiedział że w GTV nie występował silnik 1.6

    Ja za remont poprzedniego TS'a dałem w sumie 3,5tys. Remont nie był z powodu panewek a uszczelki pod głowicą. Ale przy okazji zostały zrobione panewki.Auto po dzisiejsze czasy cieszy nowego właściciela, a silnika nie oszczędza jak sam pisał na forum przy wyborze oleju (miałem zalanego Millersa CFS 10W60 a on szukał coś ciut tańszego). Też zależy ile weźmie za robotę, ale mnie wtedy skasował 600zł. Także wahania w cenie mogą być. Ale nie takie rozległe typu 3-7tys.

    Ja ty mylisz paliwo z olejem to chyba nie mamy o czym gadać.

    Pozdrawiam

    Edit: I jakbyś umiał czytać to byś zauważył że też mam uprzedzenia do silnika 2.0 TS, dlatego takie głupie wpajanie mi i dodawanie cytatów nic ci nie da, bo tak jak mówiłem, o 2.0TS się nie wypowiadam bo tam to panewki choćby jak dbał to i tak polecą. Dlatego 2.0TS w życiu nie kupię, nawet mechanik mi powiedział że jak kupię 2.0 Ts to mam się u niego nie pokazywać
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 17-09-2014 o 20:03

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Czyli co konkretnie było robione w silniku?
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Cała kapitalka głowicy, nowy rozrząd, wszystkie popychacze hydrauliczne, uszczelka dekla, nowe oryginalne świece platynowe, przewody zapłonowe, wariator, wszystkie uszczelki, uszczelniacze, pasek pomocniczy z rolkami i cały dół silnika z tego co pamiętam. Odezwał się do mnie ostatnio koleś na forum co ją kupił i powiedział że przez ten czas jak ją ma, to wymienił albo sondę albo któryś czujnik i nic więcej i jeździ, pałuje i nic się nie dzieje. A co do tej sondy czy czujnika to ja już wiedziałem bo mi błąd wyskakiwał ale nie zdążyłem tego zrobić .

    Edit: Remont wyszedł wtedy chyba trochę ponad 3700zł.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Mam Gtv 2.0TS, poprzednio smigalem 156 JTD. Wady? Cale mnostwo:
    -malo miejsca
    -brak bagaznika
    -duze spalanie i widoczna konsumpcja oleju
    -promien skretu niczym w autobusie przegubowym
    - w galeriach na parkingu trzeba miec 1,5 miejeca parkingowego bo drzwi sa dlugie, a siedzenie niskie
    -brak ramek w szybach drzwi
    -widocznosc jak w czolgu
    -twarde zawieszenie

    Zalety?
    Banan na ryju za kazdym razem, gdy nia jade. Nawet z TSem i nawet fakt, ze samochod jest ciezszy od rodzinnego kombi.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Mam TS od ponad dwóch lat. Nigdy mnie nie zawiódł, nigdy nic się nie zepsuło. Daje dużo radości z jazdy i w brew obiegowym opiniom można na nim polegać. Jeśli jesteś zainteresowany to sprzedaję GTV Spider stan idealny. W mojego Spidera inwestowałem bez żadnych oszczędności i bez półśrodków. Sprzedaję tylko dla tego, że miałem bardzo dobrą okazję kupić inne auto. Dla alfaholika dobry rabat. Link niżej.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Z tym promieniem skrętu to każda alfa tak ma Tam gdzie innym autem się wyrabiam, alfą nie hehe.

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    cały dół silnika z tego co pamiętam
    Czyli konkretnie...
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Obyło się bez szlifu wału, ale wał został wyciągnięty, pomierzony, wszystko się zgadzało to wpadły nowe panewki korbowodowe nominalne i główne.

    Pierścieni też nie wymienialiśmy bo trzeba by honować tuleje, a po zmierzeniu wyszło że są dobre to pierścienie zostało wyjęte, rowki wymyte (strasznie zaklejone były) i spowrotem wszystko złożone.

    To tyle z tego co pamiętam, bo nie wspominam dobrze tamtej alfy bo upg padło niedługo po kupnie także z niechęcią wracam do tamtych czasów

    I auto dalej śmiga.

    Edit: To licząc po takim zawale panewek gdy wał nadaje się do szlifu to trzeba doliczyć tylko + 200zł za szlif wału i tyle.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory