Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [33] Zarowka lampa przednia

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie [33] Zarowka lampa przednia

    Sluchajcie mam taki problem, jak jade w nocy jakos slabo mi swieca swiatla i slabo widze, jak stane przed autem to widze ze jedna lampa swieci mocniej, wydaje mi sie ze przepalila mi sie jedna zarowka. Czy da sie to jakos sprawdzic?? A moze wie ktos jakie tam sa zarowki i gdzie mozna takie kupic bo nie mam pojecia :/ pomocy koledzy (jakby ktos chcial moge zrobic foto defektu)

  2. #2
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    .........
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 13-03-2009 o 09:02

  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    najlepiej wyjąc żarówkę podłączyc do prądu i sprawdzic czy działa. Wtedy będziesz wiedział.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  4. #4
    lord_wojt
    Gość

    Domyślnie

    ja oststnio robilem lampy w mojej 33 i tak jesli masz stare klosze chodzi mi o odblask ktory juz stracil swoja moc odbicia wymiana zarowki nic nie da trzeba wtedy wymienic cala lampe na nowa

    Jesli to zarowka wyjmij ja z klosza wczesniej odczep gumy uszczelniajace oraz zawleczke

    Uwazaj przy tym bys nie dotykal klosza zarowki jeno za koncowki chwytaj

    wyjmija na wierzch i wlacz swiatla mijania i dlugie jesli bedziesz widzial zmiane natezenia swiatla zarowka okej jesli nie spalone jedno wlokno i zarowka do wymiany

    Pisze o zarowkach H7 czyli halogeny akurat mam testy zarowek auto swiata Poradnik i tam jest napisane ze w stosunku do jakosci i ceny oraz mocy swiatla nalepsza okazala sie zarowka

    Philips Premium - cena 32zl za sztuke pisza ze daje o 30% wiecje swiatla przy niskim poborze energii i chyba sobie je kupie

    acha zapomnialbym sprawdz ustawienia swiatel czasem bywa tak ze strumien jest za nisko i nie ma dosattecznej widocznosci na swiatalch mijania

    Ustaw swiatla pokrecajac takimi srubkami plastikowymi na koncach klosza wewnatrz komory silnika

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    z tym fragmentem nie sposob sie nie zgodzic (sam wymienialem reflektory na nowe),
    Cytat Napisał lord_wojt
    ja oststnio robilem lampy w mojej 33 i tak jesli masz stare klosze chodzi mi o odblask ktory juz stracil swoja moc odbicia wymiana zarowki nic nie da trzeba wtedy wymienic cala lampe na nowa
    ale tego...
    Cytat Napisał lord_wojt
    Pisze o zarowkach H7 czyli halogeny akurat mam testy zarowek auto swiata Poradnik i tam jest napisane ze w stosunku do jakosci i ceny oraz mocy swiatla nalepsza okazala sie zarowka
    to chyba nie przeczytales przed wyslaniem. Zrozumialem cie jakobys twierdzil, ze 33 posiada 2 włóknowe zarowki H7? A to naturalnie bzdura
    Jesli twoje intencje byly inne (w co nie watpie) to pisz dla dobra potomnych bardziej zrozumialym tekstem.

  6. #6
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj też zajrzałem do żarówek i normalnie złooooo się działo z nimi, nie dosyć że firma to była jakaś "Tungsram" czy jakoś tak i wyglądała jak by robiona gdzieś w stodole to jeszcze cała jakaś zaśniedziała od jakiegoś białego proszku. To kupiłem sobie nówki H4'ki Philips Premium po 9zł/sztuke i zamontowałem, różnica kolosalna! Polecam!

  7. #7
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Tungsram to są dobre żarówki. W kilku ciężarówkach eksperymentowane i wytrzymywały długo. Tungsram dla informacji to firma węgierska, która została założona kilkanaście lat wcześniej niż Osram. Jeżeli żarówka Ci zaśniedziała to wilgoc do lampy Ci się dostaje.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  8. #8
    lord_wojt
    Gość

    Domyślnie

    oczywiscie chodzilomi o zarowki H7 ktore to oznaczenie znaczy halogeny czyli bania i zarnik

    Nie kupujcie pseudo niebieskich zarowek imitujacych niby ksenony masakra jaki to syf:/

    Wedlug auto swiata najlepsze Zarówki H7 godne zakupu to
    Philips Premium- cena 32 zl
    Osram Standard - cena 20zl
    Hella standard - cena 15 zl

    Ja wybralbym Philipsa dostala maksimum oceny oraz maksimum oplacalnosci

Podobne wątki

  1. [Brera] lampa przednia
    Utworzone przez tomasz90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 10:11
  2. [Giulietta] Padla jedna lampa cofania ale zarowka OK
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 10:34
  3. Opadnieta lampa przednia
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 19:51
  4. Lampa przednia i woda
    Utworzone przez Sandacz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 23:47
  5. lampa przednia
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory