Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Emulator drugiej sondy Lambda

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie Emulator drugiej sondy Lambda

    Witam.
    Posiadam Alfe 147 1.6 105km, która to nie posiada katalizatora i z tego powodu świeci mi się piękna kontrolka check engine. Poszukałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że istnieją emulatory sond. Mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Znalazłem na internecie taki emulator:

    https://allegro.pl/oferta/katowy-emu...tka-6834532096

    Pytanie moje brzmi czy akurat ten podejdzie do mojej alfy? Najbardziej zastanawia mnie czy gwint jest ten sam? Zapewne odezwą się głosy, że to nie działa ale chce spróbować samemu lecz najpierw chce wiedzieć czy akurat ten podejdzie do mojego samochodu. Ktoś miał, używał? Może podzielić się swoją opinią?

    Jeżeli masz napisać żebym kupił sobie katalizator to proszę Cie nie pisz nic. Pytam o emulator sondy a nie katalizator.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Po prostu jak normalny człowiek wsadź tam katalizator sportowy lub uniwersalny (ok 350 zł) a nie dziaduj z emulatorami.

    Zanim zaczniesz się burzyć to bądź świadom tego że najprawdopodobniej z fabrycznych 105 koni zostało coś ok 85-90 przez idiotyczną ingerencję w wydech i to przy założeniu że silnik jest zdrowy.
    Większość osób nie zadaje sobie sprawy, że w wolnossasku nie można tak bezkarnie grzebać w wydechu jak w silnikach turbodoładowanych.
    Układ wydechowy w silniku wolnossącym to BARDZO DOKŁADNIE policzone urządzenie akustyczne, w którym występują zjawiska falowe mające wpływ na generowaną moc i moment obrotowy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Po prostu jak normalny człowiek wsadź tam katalizator sportowy lub uniwersalny (ok 350 zł) a nie dziaduj z emulatorami.
    Rozumiem to bardzo dobrze ale nadal pytam o emulator. Gdy będę dysponował budżetem pozwalającym mi na inwestycje w katalizator to na pewno się on tam pojawi. To rozwiązanie ma być doraźne a przy okazji jestem ciekawy jak i czy to działa.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nikt Ci nie powie że ten akurat bedzie dobry chyba że sam tak jeździł. Musisz eksperymentować z różnymi emulatorami o różnych średnicach doprowadzania spalin i patrzeć czy wywali błąd czy nie, podobno są takie z regulowanymi średnicami otworów. Tutaj masz podobny temat https://www.forum.alfaholicy.org/147..._lambda-2.html ale ja też nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Będziesz miał problem z podbiciem badania na stacji diagnostycznej.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Generalnie zadziała to lekkim dopasowaniu

    Na początek sprawdzasz w eper jaką masz sonde
    Sprawdzasz w katalogach jaki gwint ma sonda
    Kupujesz to kolanko szumnie zwane emulatorem, najlepiej z jak najmniejszym otworem.
    Wkręcasz, kasujesz checka i jeździsz
    Ewentualnie delikatnie powiększasz otwór.


    Tak przy okazji, jeśli inwestycja 500 zł przerasta Twój budżet to sprzedaj alfe w cholerę bo nie utrzymasz jej w przyzwoitym stanie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Generalnie zadziała to lekkim dopasowaniu

    Na początek sprawdzasz w eper jaką masz sonde
    Sprawdzasz w katalogach jaki gwint ma sonda
    Kupujesz to kolanko szumnie zwane emulatorem, najlepiej z jak najmniejszym otworem.
    Wkręcasz, kasujesz checka i jeździsz
    Ewentualnie delikatnie powiększasz otwór.


    Tak przy okazji, jeśli inwestycja 500 zł przerasta Twój budżet to sprzedaj alfe w cholerę bo nie utrzymasz jej w przyzwoitym stanie.
    Dokładnie na taką odpowiedź liczyłem.

    Co do budżetu to spokojnie, to moja 3 alfa i każda z nich jeździła i jeździ w dobrym stanie Weź pod uwagę, że przy obecnej sytuacji i masie ludzi, którzy tracą prace nie każdy może rzucać takimi pieniędzmi. Jak już mówiłem, rozwiązanie ma być doraźne a także zaspokoić moją ciekawość.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Najlepiej przeprogramować sterownik by nie widział sondy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Najlepiej przeprogramować sterownik by nie widział sondy.
    Samemu raczej nie możliwe do wykonania? Jeżeli prowadzić z tym samochód do elektromechanika, który weźmie około 100-150zł za taką usługę to już lepiej by było kupić katalizator chyba.
    Kiedyś gdzieś widziałem jakiś schemat przelutowania obwodów w sondzie tak aby komputer cały czas dostawał z niej sygnał, że wszystko jest OK

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeśli koszt katalizatora to 200 zł to nie ma się co zastanawiać-najlepiej go wymienić. Przeprogramowaniem sterowników zajmują się ludzie, którzy tuningują auta w ten sposób- jest to 100% pewna metoda że kontrolka się już nie zapali, zastosowanie emulatora już takiej pewności nie daje- komputer analizuje co pewien czas sygnały z sondy i jeśli jest ich za dużo w jakimś czasie to włącza kontrolkę..

Podobne wątki

  1. Emulator sondy lambda
    Utworzone przez sickboy w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 21:01
  2. Emulator sondy lambda
    Utworzone przez m4tinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 21:42
  3. Emulator sondy lambda V6 - 4 sondy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:15
  4. Pytanie w sprawie drugiej sondy lambdy Alfa 147 1.6 T.S
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 17:34
  5. Emulator sondy czy nowy kat
    Utworzone przez ZimnyLech w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 07:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory