Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Kolizja - prawy tyl do roboty :(

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Oj oj. Likwidator szkody wycenia koszty na podstawie oględzin rzeczoznawcy. I szkoda jechać wcześniej do ASO. ASO ma ceny z kosmosu i na pewno podobnej kwoty za to do reki nie dostanie. AR 159 po naprawdę lekkim dzwonku ze zwierzęciem na drodze - wgięta maska, pęknięty uchwyt reflektora, odprysk na jednym przednim błotniku oraz zderzak z pękniętymi mocowaniami (przy grillu), grill naturalnie też poleciał. Poduchy nie wystrzeliły, bo prędkość mała, a i ogólnie rzecz biorąc dramatycznie to nie wyglądało. Samodzielnie taką szkodę można by zrobić dobrze w nieautoryzowanym serwisie za jakieś 6-6.5 tys max. Aviva wyceniła taką szkodę na 5 tys... A ASO na 12.5. Różnicę widać gołym okiem
    To też napisałem: "nie liczyłbym, że porządna naprawa będzie tańsza od wyceny gotówkowej firmy ubezpieczeniowej"

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dramatyzujecie z tymi wycenami 'gotowkowymi'. Przez ostatnie 3 lata kilka razy naprawialem auta po takich wycenach i zawsze cos (zawsze okolo 30-40%) zostawalo w kieszeni. Nie nalezy sie oczywiscie zgadzac na pierwsza kwote. Poza tym, jako poszkodowany, mam prawo do rekalkulacji wyceny. Wyglada to tak, ze po postawieniu auta u blacharza i rozebraniu podjezdza rzeczoznawca jeszcze raz i dopisuje kolejne pozycje do listy, jesli sa uszodzone, a wczesniej niewidoczne.

    W przypadku naszego kolegi czesci nie trzeba wiele, tak naprawde tylko zderzak. Byc moze pas tylny, kly zderzaka, itd. Reszta to robota blacharza - zakladam, ze kazdy rozsadny wyprostuje ta podloge, a nie bedzie wstawial cwiartke w tym miejscu. Koszt takiej naprawy nie powinien przekroczyc 2.5 kzl.

    Kolego, przed rzeczoznawca jedz na wycene do blacharza, bedziesz wiedzial na czym stoisz.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  3. #33
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Ja Ci tylko współczuje, że trafiłeś na TUZ. Ja nie robiłem naprawy bezgotówkowej tylko wypłatę odszkodowania. Rzeczoznawca chciał mi zderzak wysłać do klejenia a jego lakierowanie wycenił jakby miało być pomalowane plakatówkami przez przedszkolaków. Najgorsze jest to że prawo nakłada na ubezpieczycieli obowiązek wypłaty odszkodowania do 30 dni od dnia zgłoszenia szkody; TUZ w moim przypadku zrobił to po 26 dniach. Więc bierz naprawę bezgotówkową.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Najgorsze jest to że prawo nakłada na ubezpieczycieli obowiązek wypłaty odszkodowania do 30 dni od dnia zgłoszenia szkody; TUZ w moim przypadku zrobił to po 26 dniach.
    Dokładnie, sam się tak woziłem z MTU, koszmar.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    W moim przypadku Aviva wypłaciła pełną kwotę po ponad 2 miesiącach! Ale na szczęście wybrałem rozliczenie bezgotówkowe, ASO się naczekało zamiast mnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabit Zobacz post
    Dochodzenie swoich praw jest niestety mało skuteczne jeżeli robisz to we własnym zakresie
    Pytanie, czy kiedykolwiek próbowałeś, bo ja tak - bez pomocy prawników, napisałem pozew do sądu - odbyły się trzy rozprawy, pierwsza wstępna, na drugą sąd wezwał właściciela serwisu, żeby potwierdził koszty, na trzeciej rozprawie sąd wydał orzeczenie w 100% zaspakajające moje roszczenia (na żadnej z rozpraw nie było przedstawiciela ubezpieczyciela), czyli różnicę w odszkodowaniu, odsetki ustawowe, koszty sądowe, a nawet zwrot 6 zł (słownie: sześć złotych), które musiałem opłacić za "klauzulę natychmiastowej wykonalności" - poczekałem na uprawomocnienie się wyroku i zaniosłem wyrok do komornika - kasa spłynęła na moje konto w przeciągu miesiąca, oczywiście z odsetkami do dnia wypłaty - sprawa dotyczyła Warty - a więc zanim powiecie, że "czegoś się nie da", spróbujcie, czy faktycznie się nie da

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Wlasnie jestem po porannej wycenie z rzeczoznawca w ASO. Diagnoza: trzeba wyciac tyl bo za duzo prostowania i nie zrobi sie tego dobrze. Do tego co bylo wiadome czyli zderzak, nadkole, do lakierowania klapa i nadkole. Co jeszcze to sie okaze.
    Rzeczoznawca (zewnetrzna firma) powiedzial ze gotowka to max 3000zl, lekko sie zasmialem i powiedzialem ze robie bezgotowkowo.

    Powiedziano mi ze auto do 6 lat zalapuje sie pod "utrate wartosci" ktora moze wyplacic TU. Na pewno bede sie o to staral, czy ktos mial juz z tym stycznosc?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  8. #38
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Powiedziano mi ze auto do 6 lat zalapuje sie pod "utrate wartosci" ktora moze wyplacic TU. Na pewno bede sie o to staral, czy ktos mial juz z tym stycznosc?
    nie znam tego terminu - i nie wiem co to miałoby znaczyć niby

    pw ci pisałem ;-)








  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Fiat Croma 2007 1.9jtdm
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Pytanie, czy kiedykolwiek próbowałeś, bo ja tak - bez pomocy prawników
    Oczywiście że tak, w jednym przypadku szkoda dot. mojego poprzedniego samochodu i poza naprawą bezgotówkową starałem się o inne należne mi odszkodowania. Mam zachowaną całą korespondencję.
    Cytat Napisał janio Zobacz post
    sąd wydał orzeczenie w 100% zaspakajające moje roszczenia (na żadnej z rozpraw nie było przedstawiciela ubezpieczyciela), czyli różnicę w odszkodowaniu, odsetki ustawowe, koszty sądowe, a nawet zwrot 6 zł (słownie: sześć złotych), które musiałem opłacić za "klauzulę natychmiastowej wykonalności"
    OK, z Twojej wypowiedzi wnioskuje że dochodziłeś kwoty, która w 100% odpowiadałaby kosztom naprawy + wynikające z tego koszty dodatkowe (opłaty, odsetki i koszty sądowe)?

  10. #40
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    dodałbym jeszcze utratę wartości autka po naprawie :-)








Podobne wątki

  1. [159] Zamienię GT na 159 do roboty blacharskiej.
    Utworzone przez parada w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 02:01
  2. [145] Wymiana wtryskiwacza ile to roboty?
    Utworzone przez screwdriver w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:26
  3. Kawał dobrej roboty
    Utworzone przez sedici w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory