Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Znalazłem ją - Rdzę

  1. #1
    Tako85
    Gość

    Unhappy Znalazłem ją - Rdzę

    Stało się Znalazłem ją - ukryła się pod uszczelką, o dziwo była tam już dawno tylko nie wiem dlaczego nigdy wcześniej nie zwróciłem na nią uwagi.

    Podczas wiosennego pucowania zaciekawiło mnie co to za nierówności na tej uszczelce:



    Nie mam zielonego pojęcia czemu nie sprawdziłem tego miejsca nigdy wcześniej, nawet przy zakupie, a oglądał ją nawet stary blacharz-lakiernik i też nie zwrócił na to uwagi. Od razu miałem przeczucie że będize źle, ale to co zobaczyłem po uniesieniu tej uszczelki omało nie zwaliło mnie z nóg, dobrze że zdjęcie jest rozmazane bo wygląda to strasznie:



    Rdza dosłownie się wysypuje

    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ta uszczelka zawiera w sobie metalowy środek i to właśnie on zardzewiał? Czy ta uszczelka jest wymienna, nie mogłem jej znaleźć, ani w Eperze, ani w DTE? Spotkał się już ktoś z rdzą w tym miejscu? Mam nadzieje że zardzewiała tylko uszczleka, a nie całe drzwi bo mam coś takiego na wszystkich 4 Dodam że w żadnym innym miejscu nie mam widocznej rdzy, nawet na podwoziu.

  2. #2
    ViP Pirat drogowy Avatar doldi
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2000 rok pjemnosć 2000l
    Postów
    197

    Domyślnie

    Kolego po Twoim poście obejrzałem swoją Niunię, uffff nie mam nic takiego w tych miejscach. Walcz ile masz sił i zdrowia
    Niech Alfa będzie błogosławiona, niech każda jej droga będzie wysławiona...

  3. #3
    Tomekk
    Gość

    Domyślnie

    Ma też mały problem z rdza;( na dachu przy przedniej szybie coś widać, tylko jest to w jakiś sposób zakonserwowane. Długo to wytrzyma ? Czy na rdze nie ma sposobu ? Co mogę zrobić aby było to mniej widoczne?

    P.s.
    Kolego poszukaj na allegro może tam coś znajdziesz...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Tak ta uszczelka jest wymienna , nie wiem czemu jej nie znalazłeś ? - nr2 na rysunku,

    ceny nie podam, bo nie podałeś konkretnych danych alfy

    To najprawdopodobniej rdzewieje metalowa wkładka w uszczelce , nie drzwi (gdzieś już o tym czytałem)
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Uszczelki mają w środku blaszane wzmocnienie które z czasem koroduje, to nie blacharka.
    U mnie spuchły w tylnych drzwiach z obu stron mam 156 SW z 2002r. Czekam na wolną chwilę aby zdemontować boczki i wymienić zakupione na szrocie w dobrym stanie. W serwisie krzyczą po 108 zł za szt. do SW. Jest to kolejna standardowa wada naszych Alf, mówi się trudno.

  6. #6
    Tako85
    Gość

    Domyślnie

    Uff...

    Trochę strachu się najadłem że to konstrukcja drzwi rdzewieje. Pozostaje tylko wybrać się na jakiś szrot, albo allegro, chociaż wolał bym je zobaczyć przed zakupem. Dzięki wielkie za wskazówki.

    Sedici, nie wiem jak ja szukałem że tego nie znalazłem, chyba w stresie ;p Profil już uzupełniłem o dane autka.

  7. #7
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    no u mnie tak samo to wygląda jak u Ciebie jak ta uszczelkę sie zdejmuje??

  8. #8
    Tako85
    Gość

    Domyślnie

    Z pewnością jakoś na pewno W następnym tyg. jadę po uszczelki i jak wymienię to napisze tu jak je zdjąć. Chyba że ktoś już zdejmował je wcześniej?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    U mnie mam to samo daj znac ile za nie dales.
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  10. #10
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Kolega Mariusz zastapil te nieszczeszne gumy dlaszka chromowana, polerowana? W kazdym raze wyglada to bardzo ladnie.
    U mnie tez rdza sie z tegogowna sypie. I powiem Wam czemu. Ongis na szrocie z ciekawosci rozerwalem taka uszczelke. I ta blacha wyglada na surowa. Czyli brali gola blache i zatapiali w gumie. No to nic dziwnego, ze rdzewieje. Na szrocie nie znajdziesz takiej gumy w dobrym stanie. Tylko nowa, albo blacha jak u Mariusza. Sklaniam sie q drugiemu rozwiazaniu, ale ciagle cos pilniejszego mam...

Podobne wątki

  1. Cześć, cieszę się że znalazłem to forum :)
    Utworzone przez johnnie147 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 11:50
  2. GT 3.2 V6 Q2 - co znalazłem?
    Utworzone przez Archi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 09:18
  3. Znalazłem swoje felgi 18' w 166:)
    Utworzone przez h0se166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 10:02
  4. Znalazłem coś i nie wiem co to jest....
    Utworzone przez wojtekml w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory