Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: proszę o pomoc

  1. #1
    maly1212
    Gość

    Domyślnie proszę o pomoc

    witam serdecznie wszystkich nazywam sie tomek bardzo podoba mi sie alfa 156 kombi chciałbym takom nabyć za jakieś 8-9 tyś raczej chciałbym benzynę proszę o poradę jaki silnik polecacie i jeszcze jedno co myślicie o zamontowaniu gazu takiej alfie za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.a może znacie kogoś kto ma godną alfe pozdrawiam tomek zabrze.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Piotr 30
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    kujawsko-pom.
    Auto
    156 1,9-Sportpack (była).. jest - GT 1.9 JTD (177KM)
    Postów
    320

    Domyślnie

    Nie ten dział kolego
    Na pierwsze pytanie masz mase czytania w dziale; "Porady przy zakupie"
    a jeśli chodzi o kupno to pooglądaj sobie dział; "Bazar"

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr 30 Zobacz post
    Nie ten dział kolego
    Jest nowy... skąd miał wiedzieć?...
    Poszukuje, to co się mu dziwić?... Ma parcie

    Jak chcesz w benzynie SW, to najlepiej 2.5 V6 Ale Twój budżet może być zbyt szczupły...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Piotr 30
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    kujawsko-pom.
    Auto
    156 1,9-Sportpack (była).. jest - GT 1.9 JTD (177KM)
    Postów
    320

    Domyślnie

    i właśnie dlatego że jest nowy podpowiadam gdzie ma zajrzeć, a zdziwienia w moim poście na pewno nie doznał
    a że ma parcie to bardzo dobrze

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly1212 Zobacz post
    podoba mi sie alfa 156 kombi chciałbym takom nabyć za jakieś 8-9 tyś raczej chciałbym benzynę proszę o poradę jaki silnik polecacie i jeszcze jedno co myślicie o zamontowaniu gazu takiej alfie
    Cholera ciężko będzie coś sensownego w tej cenie.
    Chyba że masz jeszcze jakieś 5tyś na LPG i tak zwany pakiet startowy (paski , oleje i inne duperele)
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Kolego jeżeli benzyna to raczej omijał bym 2,0Ts tylko 10Km więcej niż 1,8Ts a na pewno bardziej awaryjny oraz droższy w utrzymaniu chociażby wymiana rozrządu gdzie jest dodatkowy pasek. Ogólnie na Ts'y trzeba uważać przy zakupie z nimi potrafi być loteria. 2,5v6 chyba najlepszy silnik w 156 pod względem osiągów oraz awaryjności. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ponieważ miałem i 1.8Ts przez dwa lata a teraz posiadam 2.5.

    Elastyczność- nie licz na nią w Ts'ach za to V6 jak dla mnie bardzo elastyczny silnik
    Spalanie - 1,8Ts miasto - 14-15L gazu/ trasa 11-12l gazu , 2,5V6 miasto - 19-22L gazu/ trasa 14-16L gazu [ posiadam raczej ciężką nogę ]
    Jazda - Ts'a trzeba kręcić, żeby jakoś jechał do 3,5tyś obrotów zachowuje się raczej mułowato , V'ka ładnie ciągnie od dołu chociaż swój prawdziwy charakter również pokazuje powyżej 4k obr.

    Przy zakupie Ts'a warto zwrócić uwagę na wariator jak jest uszkodzony wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający pracę diesla.

    Suma sumarom ja bym brał V'ke koszt części bardzo zbliżony a w wielu przypadkach jedno wchodzi w drugie V'ka droższy rozrząd Ts droższe świece itp.
    Jeżeli chodzi o paliwo na to na pewno ta moc i kultura pracy wynagrodzi te 10zł więcej wydane na paliwo na 100km [ opcja przy gazie ]

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    No i rzecz jasna nie wiemy ile kolega będzie jeździł. Jeśli dość mało V będzie idealna aczkolwiek ja bym brał diesla 1.9 lub 2.4 ładna kultura pracy niskie spalanie no i oczywiście najmniej awaryjny silnik diesla jaki został wyprodukowany ewer!!

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loco Zobacz post
    Kolego jeżeli benzyna to raczej omijał bym 2,0Ts tylko 10Km więcej niż 1,8Ts a na pewno bardziej awaryjny oraz droższy w utrzymaniu chociażby wymiana rozrządu gdzie jest dodatkowy pasek. Ogólnie na Ts'y trzeba uważać przy zakupie z nimi potrafi być loteria. 2,5v6 chyba najlepszy silnik w 156 pod względem osiągów oraz awaryjności. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ponieważ miałem i 1.8Ts przez dwa lata a teraz posiadam 2.5.

    Elastyczność- nie licz na nią w Ts'ach za to V6 jak dla mnie bardzo elastyczny silnik
    Spalanie - 1,8Ts miasto - 14-15L gazu/ trasa 11-12l gazu , 2,5V6 miasto - 19-22L gazu/ trasa 14-16L gazu [ posiadam raczej ciężką nogę ]
    Jazda - Ts'a trzeba kręcić, żeby jakoś jechał do 3,5tyś obrotów zachowuje się raczej mułowato , V'ka ładnie ciągnie od dołu chociaż swój prawdziwy charakter również pokazuje powyżej 4k obr.

    Przy zakupie Ts'a warto zwrócić uwagę na wariator jak jest uszkodzony wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający pracę diesla.

    Suma sumarom ja bym brał V'ke koszt części bardzo zbliżony a w wielu przypadkach jedno wchodzi w drugie V'ka droższy rozrząd Ts droższe świece itp.
    Jeżeli chodzi o paliwo na to na pewno ta moc i kultura pracy wynagrodzi te 10zł więcej wydane na paliwo na 100km [ opcja przy gazie ]

    Nie wiem kolego gdzie ty żeś ten LPG zakładał że ci tyle paliła? Moja 1.8 TS w mieście 10 L max , też przy ciężkim bucie . Mam TS-a i jakoś nie narzekam, 200.000 walnięte a silnik jak żyleta. Kupiłem Ją 2,5 roku temu i w silniku wymieniłem tylko to co się wymienia przy zakupie używanego auta i do tej pory cisza i spokój. A do Pablo (pablogarage) jeżdżę tylko na wymianę olejów i filtrów. Więc nie narzekał bym tak na te TS-y. Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Kolego gdzie ty widzisz żebym ja narzekał na Ts'a? Jeździłem 2 lata i nie mogę złego słowa powiedzieć nigdy się nie zepsuł, grama oleju nie chlał. W swoim poście podałem suche fakty. Co do spalania instalacja była dobrze założona ponieważ również nie wiele mniej benzyny spalał, zaraz ktoś napisze że pewnie coś było walnięte ale o to chodzi że nie, swego czasu drążyłem temat wysokiego spalania wszystkie czujniki, sondy były sprawdzane i po prostu on tak miał z resztą chłopaki z klubu mieli podobnie jednemu palił 11-12L a drugiemu w okolicach 15L, nie wiem od czego to zależało.

    Ogólnie bardzo dobrze wspominam mojego Ts'a od niego zaczeła się moja przygoda z alfą ale teraz gdy zasmakowałem V6 , Ts'a bym już nie kupił,

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    loco a czemu mowisz ze ts trzeba krecic. chyba Twojego jak miales. ja jezdzac 2.0ts nie narzekam. ma sile ciagnac z niskich obrotow i dobrze sie zbiera. ale jak sie chce w 5 sekund miec 120 to se kup audi s4. kazdy silnik ma swoje zalety tylko trzeba wiedziec jak go uzywac.

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc !!!!
    Utworzone przez songobpa w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 11:46
  2. Proszę o pomoc!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 07:14
  3. Proszę o pomoc w VIN
    Utworzone przez mario595 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:40
  4. [145] Proszę o pomoc
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory