Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Prośba o pomoc w zakupie Alfy 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    147
    Postów
    4

    Domyślnie Prośba o pomoc w zakupie Alfy 147 - Radom

    Drodzy alfaholicy
    Przede wszystkim chciałbym się ze wszystkimi przywitać, bo to mój pierwszy post na forum. Chciałbym się z Wami skonsultować w sprawie zakupu alfy 147.
    Otóż od jakiegoś już czasu planuję zakup swojego pierwszego samochodu. Niestety póki co jestem jeszcze totalnym laikiem, jeśli chodzi o samochody. W dodatku sytuację nieco (ale tylko nieco) komplikuje fakt, że jestem jeszcze w trakcie robienia prawa jazdy. Póki co mam przejechane 17/30 h, ale instruktorzy generalnie mnie chwalą, więc liczę na to, że w miarę szybko uda mi się to załatwić do konca
    Ostatnio znalazłem ogłoszenie u handlarza na otomoto alfy 147, w której wszystko mi odpowiada - od wyglądu, stanu (zewnętrznego) auta, po wyposażenie, cenę a nawet możliwość zakupu na fakturę VAT. Przyznam, że tym razem się napaliłem Niestety jako laik boję się sam dokonać zakupu. Wprawdzie na forum jest poradnik, jak gadać z handlarzem, ale nie pomoże mi to dużo ze względu na moje nikłe pojęcie techniczne o samochodach.
    Komis jest z Radomia. Czy byłby ktoś z Was (kto jest z Radomia) chętny podjechać ze mną do komisu i przyjrzeć się autu? Chętnie posłuchałbym też jakichś podstawowych porad dla początkującego, jeśli chodzi o eksploatację. Oczywiście przewiduję wynagrodzenie - za laicyzm się płaci ;]
    Myślałem też o zbadaniu auta w ASO, jednak ciężko mi znaleźć jakieś info co do dobrego ASO w Radomiu, w którym znają się na alfach. Może ktoś z Was mógłby polecić jakiś zakład, gdzie mógłbym zbadać samochód?
    Sam jestem z Warszawy i mam 27 lat. A poniżej bohater tematu (mam nadzieję, że ktoś mi nie sprzątnie sprzed nosa ):

    alfa-romeo-147-lift-wersja-ti-1-9-jtdm-150km-skora-navi-dvd-full-opcja-okazja-ID6yimyR
    (wpiszciee w google, bo nie moge jeszcze dodawać linków)
    Ostatnio edytowane przez maestro_88 ; 29-02-2016 o 19:08

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RedBitch
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI
    Postów
    51

    Domyślnie

    głównie szukasz diesla czy benzyny?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Raczej diesla. Jeśli chodzi o benzyne, to jeśli już to w LPG, ale w przypadku 147 z tego co zauważyłem to żadko spotykane rozwiązanie (przynajmniej w autach nowszych, w dobrym stanie technicznym). Sama benzyna wydaje mi się słabym rozwiązaniem - wysokie spalanie, 98 jest obecnie dużo droższa od ON, słaba dynamika (w silniku 120 KM pewnie lepsza, ale ponoć większa awaryjność). Zatem mimo, że póki co auto będzie służyło głównie do jazdy w granicach Warszawy (raz na jakiś czas większy wyjazd), to skłaniam się ku diesel'owi. I auto z ogłoszenia to właśnie diesel.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 jtdm 120km 2005. 5d
    Postów
    86

    Domyślnie

    Ale to nie jest wersja Ti . Brak dedykowanych foteli , nieoryginalna antena radio .Tylko felgi są od Ti. I przebieg mocno nierealny.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    147
    Postów
    4

    Domyślnie

    pbor, dzięki za wypowiedź. Sam nie znam szczegółów wyróżniających wersję Ti. Mogło być tak, że poprzedni (jeden z poprzednich) właściciel miał jakąś bardziej standardową wersję i ją np. stylizował na wersję Ti. Prawdę mówiąc, gdyby tak było, to ten fakt nie przeszkadzałby mi aż tak bardzo. Może fotele były zwykłe welurowe i właściciel wstawił skórzane? Wtedy nawet lepiej.
    Bardziej mnie martwi fakt, że blachy nad lewym przednim światłem nie wydają się idealnie spasowane. Może była jakaś lekka stłuczka? Przeżyłbym ten fakt też. Jeśli chciałbym szukać orginalnej wersji Ti, sprawnej 100% (bez żadnej nawet stłuczki), z niskim przebiegiem, z wysokim wyposażeniem, z silnikiem JTD, ze skórzanymi fotelami, to chyba nigdy bym się nie doczekał A szukam już po allegro chyba od kilku miesięcy.
    Jednak jeśli okazałoby się, że to był np. jakiś większy dzwon, to wtedy rozmowa jest faktycznie inna. Nie dam 15k za klepane/szpachlowane auto. Sęk w tym, że z samych zdjęć tego nie wywnioskujemy, ja sam na miejsu tego nie będę w stanie określić. Stąd póki co nie skreślam jeszcze tego samochodu a moja prośba co do pomocy, najlepiej jakiejś osoby z Radomia (może kogoś znacie, możecie polecić?) jest aktualna.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Napisz ile chcesz przeznaczyć na zakup samochodu. Diesla kupują ludzie którzy robia 20-30kkm na rok i więcej, benzyna dla uzytkowników do 15kkm max..Jeżeli chcesz obejrzeć orginalna wersję TI to zerknij na moją AR np.
    Jeżeli masz 15k na samochód to w takiej cenie kupisz AR147 z max. 2006-2007 roku (piszę tu o pewnych i serwisowanych na czas egzeplarzach, zależy jeszcze od wyposażenia) co do różnicy awaryjności miedzy 1.6 105 a 1.6 120 to nie ma żadnej różnicy oprócz wariatora który wymieniony powinnien wytrzymac powyżej 100kkm.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Na auto mogę przeznaczyć max 15k. To absolutne max, bo będzie pierwszy samochód.
    Jeśli chodzi o silnik, to nie mam tu zbytnio dylematu, no ale pozwolę sobie wtrącić dlaczego lepiej JTD. Przy obecnych cenach średni koszt przejechania 100 km to ok. 37 zł dla benzyny 120KM i 24 zł dla diesel'a 150KM. A maksymalne spalanie to ok. 47zł vs. 30 zł na 100 km. Przyjmując nawet te średnie spalanie i 10000 na rok, to na diesel'u zwraca mi się ponad 1300 zł za paliwo za rok. Więc nawet, jeśli naprawy były by droższe dla jtd, to oszczędność na paliwie w pewnym stopniu to rekompensuje. Nie wspominając już o dynamice i przyjemność z jazdy na korzyść jtd. Jeździłem AR147 105KM (jako pasażer) i dla mnie jest zbyt "sflaczały".
    Benzynę też bym wziął, jeśli egzemplarz ogólnie odpowiadałby moim preferencjom (wysokie wyposażenie, stylowy design , cena, stan).

    No ale to wszystko co powyżej jest w zasadzie nieistotne w tej chwili. Tematem tego wątku nie jest pomoc w określeniu, jaki silnik kupić, tylko pomoc w zbadaniu konkretnego egzemplarza i/lub porada co do wyboru stacji diagnostycznej w Radomiu, w której znają się na tym samochodzie.
    Ostatnio edytowane przez maestro_88 ; 01-03-2016 o 23:11

Podobne wątki

  1. [156 SW 1.9 JTD po lifcie] Prośba o pomoc przy zakupie
    Utworzone przez wujciof0 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 18:09
  2. 156 Prośba o pomoc w zakupie
    Utworzone przez Qielbus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 22:27
  3. prośba o pomoc w zakupie
    Utworzone przez pavel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 15:31
  4. prośba o pomoc w zakupie
    Utworzone przez pavel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 06:59
  5. [145] prośba o pomoc w zakupie alfy
    Utworzone przez czopas88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory