Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wymiana rozrządu 156 1.9 jtd 115 km nie zgadzaja sie znaki....POMOCY

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Lubelszczyzna
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    2

    Domyślnie Wymiana rozrządu 156 1.9 jtd 115 km nie zgadzaja sie znaki....POMOCY

    Witam
    W końcu w mojej Alfie nadeszła pora na wymianę rozrządu. Zaopatrzyłem się w dobrej jakości kompletny rozrząd z pompą wody i razem z ojcem przystąpiliśmy do jego wymiany. Dodam że od wielu lat praktycznie wszystkie wymiany w naszych samochodach robimy samodzielnie, także miało to przebiec lekko łatwo i przyjemnie ale rzeczywistość okazała się brutalna...

    Po odkręceniu osłon i dostaniu się do rozrządu okazało się że nie zgrywają się znaki wału korbowego i wałka rozrządu z tymi na obudowie...a dokładniej ustawiając np zgodnie ze znakami wał korbowy, wałek rozrządu mamy przesunięty w prawo o 3 ząbki względem obudowy...

    Dodam że Alfa jeździła do tej pory jak najbardziej normalnie i bez żadnych problemów.. nic nie sygnalizowało że coś mogło być nie tak..

    Co gorsze po prawidłowym ustawieniu wszystkiego i zgraniu wału korbowego i wałka rozrządu ze znakami na obudowie i na pasku po niecałej połowie obrotu wałem mamy opór i najprawdopodobniej mamy kolizje zaworów z tłokami...zaś ustawiając wszystko po staremu wydaje się być wszystko ok, a przynajmniej można normalnie obrócić całym wałem..

    Alfa nie była jeszcze odpalana.. to świeża sprawa z dzisiejszego dnia i nie bardzo wiem co począć w tej sytuacji..trochę strach ja teraz odpalac by na tych "starych ustawieniach" sprawdzić czy jest ok wszystko...

    Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł co można by sensownego teraz począć to będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Daj sobie spokój ze znakami. Blokady i jeszcze raz blokady.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Lubelszczyzna
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Tylko niestety takowych blokad nie posiadam... Wszem i wobec wieści głoszą (na tym forum również w przeważającej większości) ze akurat do 1.9 jtd 8v blokady są zupełnie zbędne i wymianę spokojnie można robić po samych znakach, dlatego też i ja tak postąpiłem...A sytuacja która wyszła zupełnie mnie zaskoczyła...Teraz blokad brak, a i poskładać i uruchomic też trochę strach...nawet żeby chociaż do jakiegoś ogarniętego mechanika skoczyć.. Jestem trochę w kropce teraz..

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    90 zł blokady kosztują a byś zaoszczędził na kłopocie. Kwestia jest taka, że nie wiadomo jak poprzednik wymienił rozrząd.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    na wale nie ma znaku bo tam zakłada się taki specjalna blokade która ustala znak, źle zrobiłeś że nie naniosłeś swoich znaków, jeśli pamiętasz jak to było wcześniej ustawione to wrócić do tego ustawienia jak było wcześniej i będzie dobrze. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozrząd.jpg
Wyświetleń:	4284
Rozmiar:	73.5 KB
ID:	109683
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    wykrec swiece na 1 cylindrze, ustaw TDC, ustaw wałek rozrzadu na znak, i po sprawie, ewentualnie zaopatrz sie w blokady, był tu niedawno taki jeden co robił po swojemu skonczyło sie na demontazu głowicy.

    pzd.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    blokady są dla świętego spokoju to jedna rzecz.
    Inna sprawa że jeśli ustawiasz wał na znaki których nie ma hmmm to daj sobie spokój jeśli robisz to po raz pierwszy w jtd
    jeśli przedtem silnik pracował równo i nie wydobywały się z niego niepokojące odgłosy to jest na pewno dobrze ustawiony a twój "team" chce to zepsuć ustawiając na znaki...
    Zaopatrz się w blokady możesz spokojnie spać.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    znowu to samo

    jeżeli nie masz blokad (niemądrze), a chcesz "ustawiać na znaki" to chodzi tu o znaki na pasku (jeżeli dany je w ogóle posiada) i na kołach!!!
    na obudowie nie ma żadnych!!! (przy wale)

    czemu tyle osób ubzdurało sobie że na dole na obudowie pompy jest jakiś znak???

  9. #9
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    z bardzo prostej przyczyny, jest cecha na kole wału i jest cos podobnego do cechy na dolnej osłonie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ja u siebie wymieniłem bez blokad i silnik działa bez problemu już drugi rok.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 11:49
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. Paski rozrządu - znaki na pasku.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory