Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Montaż Navi w Alfie bez navi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maziarek1
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 2000r. Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 2005r.
    Postów
    203

    Domyślnie Montaż Navi w Alfie bez navi

    witam zamierzam kupic 166 2000r ma zmieniarke ale nie ma navi i tu moje pytanie jesli dokupie czytnik to czy znajde w boczku przewod do niego (czy jest pociagnieta instalacja) i czy po podlaczeniu bedzie to gadalo na ICSie dzieki za podpowiedz z gory dzieki

    serio nikt nie wie???
    Ostatnio edytowane przez maziarek1 ; 22-02-2009 o 09:58

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma działającej oryginalnej mapy Navi na Polskę, więc to chyba zbędny wydatek.

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    nie ma mapy to prawda nie kupuj czytnika. Kozystając z okazji chciałem przypomniec osobie która podłączyła inny czytnik dajtona i się kuźwa nie podzieliła a obiecywała! nie ładnie ...

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    To zależy od egzemplarza. Są 166, które, mimo, że nie mają czytnika navi, to mają kabel i antenę. Powinien być tam, gdzie kabel od zmieniarki - dwie kostki zielona i szara. Przeciągnięcie kabla od ICSa do bagażnika, to niezła rzeźnia a efekty mizerne, jak napisali koledzy, bo nie ma map Polski. Lepiej zainwestuj w wzmacniacz DSP - naprawdę fajnie gra i integruje się z ICSem.
    Jeżeli już się uprzesz na navi, to koniecznie szukaj egzemplarza z kartą kodową. Bo może się zdarzyć, że po prostu sprzętu nie odpalisz.
    Po podłączeniu czytnika pod ICS, czytnik navi od razu rusza, bez żadnych dodatkowych działań.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar maziarek1
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 2000r. Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 2005r.
    Postów
    203

    Domyślnie

    dzieki wlasnie o tyo mi chodzilo pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ENZO
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Leon 1.8T
    Postów
    42

    Domyślnie

    I jeszcze po podpięciu navi może pokazać Ci komunikat " CD is up side down " chociaż płyta będzie włożona prawidłowo , jest to dość częsty problem .

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar maziarek1
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 2000r. Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 2005r.
    Postów
    203

    Domyślnie

    no wiec tak czytnik podlaczylem bez problemu bo calą instalacje mialem ale niestety dalej nie gada najpierw na icsie pokazuje please wait... a potem not available moze walniety czytnik albo mapa nie ta mam alfe z 2000r a mapa jest z 2001 pomocy

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENZO Zobacz post
    I jeszcze po podpięciu navi może pokazać Ci komunikat " CD is up side down " chociaż płyta będzie włożona prawidłowo , jest to dość częsty problem .
    Właśnie tez pojawia mi sie taki komunikat i nie mam pojecia co z tym zrobic o co chodzi?
    www.falbydgoszcz.fora.pl

    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002

  9. #9
    Sławek
    Gość

    Domyślnie

    Może mój post nie do końca jest w tym temacie. Chciałbym jednak podzielić się z kolegami kilkoma uwagami z moich starań w celu uruchomienia navi w 166.
    Kilka informacji wyjściowych Alfa 166 z 2005 roku system G3.
    Alfa z firmową navi, kupiona we Włoszech z działającym tam systemem.

    ... od jakiegoś czasu przyglądałem się rozwojowi wypadków w tym temacie.
    Mapy Polski nie ma. Navtq pewnie jej nie napisze, chociaż zauważam w ich pracach progres. Mapa europy środkowej na 2008/9 zawiera Czechy i Słowację. Kolumbus24
    Ta więc może jeszcze dotrwamy do tych czasów. I będą przy powstaniu jej brane pod uwage czynniki poza ekonomiczne. Co daje…Wymiana czytnika na inny, szukanie odp. metody połączenia itp itd. Wynalazki, jak można przeczytać na forum, skończyły się Niczym. Rozsądek mówi niema możliwości przy obecnym stanie na działającą w ICS mapę Polski . I to w mojej opinii zamyka temat mapy Polski

    Pchany jednak wilczym pędem i chyba słowiańską zadrą, postanowiłem system
    sprawdzić. Z racji wizyt we Włoszech. Zasłyszanej dobrej opinii o najnowszych mapach 2008/9.
    W tym miejscu kłaniam się nisko Jazzu za mapy na chomiku. Dziękuję .
    Jako, że mam system G3 najnowsza wydała mi się mapa Włoch z 2004.
    Mała uwaga na stronie navteqa, który ów soft pisze, z tego roku na ten kraj produktu nie znalazłem. Jest 2003.
    Po włożenie CD do czytnika miła niespodzianka system zadziałał zaktualizował się mapa się pokazała i...... Okazało się że jestem pod Zurychem do Rzymu mam około 900 km. W opcjach navi info przeczytałem POZYCJĘ PODAWANĄ PRZEZ SATELITĘ I komunikat RECEPTION NO GPS ANTENA !!!! W trakcie jazdy pozycja się zmienia jest dynamiczna,
    czyli jest połączenie. Info końcowe niestety nie . Brak anteny. A na dachu sterczy końcówka.

    Pytanie czy faktycznie antena gps nie jest podpięta . Czas błędnie podawany przez ICS nie nastawił się sam . Wnioskuję więc że problem w antenie.
    A może coś z tą mapą jest nie tak.
    Jeśli to antena proszę o podpowiedź jak to sprawdzić.
    Czy jest podpięta przy czytniku, przy wyświetlaczy ... jak ten kabel jest umieszczony, jak biegnie….
    A może to problem źle nagranego softu na CD.

    Czuję się w obowiązku poinformować jak rzecz się dalej rozwinęła w navi z nowymi mapami.

  10. #10
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek Zobacz post
    Okazało się że jestem pod Zurychem do Rzymu mam około 900 km. W opcjach navi info przeczytałem POZYCJĘ PODAWANĄ PRZEZ SATELITĘ I komunikat RECEPTION NO GPS ANTENA !!!! W trakcie jazdy pozycja się zmienia jest dynamiczna,
    czyli jest połączenie. Info końcowe niestety nie . Brak anteny. A na dachu sterczy końcówka.
    Pokazuje ostatnią pozycję, przy której miał kontakt z satelitą i mapą.
    U mnie też przy każdym starcie pokazuję pozycję w Hamburgu.
    Pozycja jest dynamiczna ponieważ jedzie na czymś w rodzaju żyroskopu mimo braku kontaktu z satelitą.
    Dopiero po złapaniu kontaktu z conajmniej 4 satelitami pokazju właściwą pozycję w Polsce poza mapą.
    W opcjach NAVI INFO powinien ci pokazywać aktualną pozycję w stopniach długości i szerokości geograficznej oraz ilość satelitów z którymi ma kontak, maksymalnie 6.
    W twoim przypadku to rzeczywiście może być uszkodzona antena lub brak kontaktu z nią.
    Zły soft lub uszkodzenie czytnika wykluczam.
    Antena jest podpieta raczej do czytnika w zespolonej wtyczce.
    Genaralnie mapy są bardzo nieaktualne.
    Jechałem w Austri z nawigacją na PDA. Z ciekawości zerkałem też na ICS. No i w większości przypadków według nawigacji ICS jechalem polem.

Podobne wątki

  1. [159] navi czy mozna miec tv w navi 159??
    Utworzone przez smaka159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 19:03
  2. [Giulietta] navi
    Utworzone przez maxit1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 19:33
  3. Telefon i navi w Alfie.....
    Utworzone przez demmer w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 19:27
  4. Fabryczne Navi w Alfie GT a mapa Polski...
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 12:33
  5. [166] kod do navi ?
    Utworzone przez piotrbi w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory