Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: schemat instalacji elektrycznej abs

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtdm140km
    Postów
    47

    Domyślnie schemat instalacji elektrycznej abs

    witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada może w miarę dokładny schemat miejsc którędy idą przewody czujników abs do tylnego lewego koła ?

    fiatECUscan podaje mi błąd 0D - REAR LH speed sensor in O.C. 20
    (w załączniku jpg z błędem)

    nadmieniam że interfejs i program jest jak najbardziej działający, gdyż wykrył mi też błąd przedniego lewego koła, z którym sobie poradziłem (przerwany był przewód przy kole, wystarczyło zlutować, zaizolować i usunąć błąd)

    czujnik na mierniku wskazuje mi 1800ohm więc zakładam iż jest sprawny

    i tu się nasuwa główne pytanie? gdzie szukać przerwanych lub przetartych kabli i czy są jeszcze gdzieś poza tymi krańcowymi kostki łączące te przewody?

    szukałem na forum takiego tematu i nic nie znalazłem, może po prostu nie potrafię szukać za co z góry przepraszam jeżeli rzeczywiście ktoś już poruszał taki problem,

    pozdrawiam

  2. #2
    Steven 74
    Gość

    Domyślnie czujnik abs

    Witam kolegę. Miałem podobny problem w moim autku. Miałem zdiagnozowany czujnik tylko strona prawy tył a miernik pokazywał zbliżony parametr a po wpięciu okazało się że kontrolka zgasła po samym wpięciu czujnika nawet bez jazdy i kasowania błędów. Ja kupiłem czujnik w zwykłym sklepie motoryzacyjnym za około 100 nie jak na allegro ponad 200 a bosch taki sam tylko bez napisu alfa romeo. Czujnik wiadomo zamontowany w zwrotnicy potem kabelek po amortyzatorze do podłużnicy do tyłu auta a reszta po odchyleniu tapicerek w bagażniku tam jest złącze ale to już chyba wiesz. Tak jeśli chodzi o kablację ale abs to przecież odczyt prędkości kół więc jeśli uszkodzone jest łożysko a tak naprawdę koło foniczne czujnik czyta źle bądź nie wszystkie centki koła fonicznego a tu pomoże tylko oscyloskop. Oczywiście ideałem jest możliwość podłączenia sprawnego czujnika i centralka abs zadecyduje czy to to nie trzeba nawet montować tylko podpiąć i koniec pójść przekręcić stacyjkę jeśli kontrolka zgaśnie zamontować i jazda próbna wyjaśni wszystko. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtdm140km
    Postów
    47

    Domyślnie

    a w którym miejscu pod tapicerką w bagażniku jest taka kostka? właściwie to mam 156 dopiero od tygodnia i nie zdążyłem jeszcze tam zajrzeć autko odkupiłem od kolegi który na pewno dbał o stan mechaniczny auta, gorzej było u niego z zachowaniem porządku w aucie zwłaszcza w bagażniku, więc biorąc pod uwagę że pewnie nie raz mu się tam coś rozlało to dzisiaj ściągnę tą tapicerkę i wszystko wyczyszczę. Mam nadzieje że to pomoże

  4. #4
    Steven 74
    Gość

    Domyślnie czujnik abs

    Witam ponownie. Złącze mamy pod poszyciem lewego nadkola w kierunku lampy tylnej(od nadkola) ale nie da się za bardzo zalać. Choć oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych bo sama para wodna potrafi narobić bałaganu. Tak jak pisałem ideałem jest podłączenie sprawnego czujnika bo moduł abs to nie miernik jeśli przekroczy próg to wyświetla błąd i koniec. Mam jeszcze pytanie czy zapala się także kontrolka hamulca (i poziomu płynu hamulcowego) ? tak z przypadku , nie zawsze bo u mnie tak bywało przy uszkodzonym czujniku. Gdybyś miał problem z czujnikiem to daj znać mieszkam nie daleko to go wyciągnę (mój wóz dostał poważnie w przód) oczywiście jeśli będziesz gnał w kierunku śląska. Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 jtdm140km
    Postów
    47

    Domyślnie

    nie zapala się, dzisiaj po pracy spróbuje wyczyścić te styki w bagażniku, a czy w razie czego Twój czujnik będę mógł nabyć drogą kupna czy planujesz naprawiać auto?

  6. #6
    Steven 74
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Może jednak kiedyś wpadniesz do mnie kiedyś i ja wcześniej wyciągnę czujnik sprawdzimy bo po co kombinować skoro masz wtedy jasność a latem wymienimy czujnik bo to nie jest dużo roboty a efekt wielki. Oczywiście jeśli chcesz sprzedam Ci bez kłopotu bo tamtej alfki już nie naprawie bo kiepsko z nią a mam już drugą. Pozdrawiam i jeśli chcesz dalej na priv. nie będziemy forum zaśmiecać. Pozdro.

Podobne wątki

  1. [155] schemat instalacji elektrycznej
    Utworzone przez madzik3026 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 17:56
  2. [159] schemat instalacji elektrycznej
    Utworzone przez stanleyma w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 12:02
  3. Potrzebny schemat instalacji elektrycznej 2.5 V6
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 11:57
  4. schemat instalacji elektrycznej
    Utworzone przez Piotriix w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:38
  5. Schemat instalacji elektrycznej 156 ....
    Utworzone przez Efkwadrat w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2007, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory