Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: ABS/VDC System Failure

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    8

    Domyślnie ABS/VDC System Failure

    Witam jestem świeżo po wymianie przedniego zawieszenia, przy której ułamał mi sie czujnik ABS w lewym kole od kierowcy. Czujnik wymieniony na nowy dokładnie ten : http://allegro.pl/bosch-czujnik-abs-...146081914.html . Numery OE zgadzają się z tym które pokazuje Eper.

    Niestety po poskładaniu tego oraz zrobieniu zbieżność/geometrii. Cały czas wyrzuca mi błąd ABS'u. Fiatecuscan pokazuje krytyczny błąd lewego czujnika - nieprawidłowy sygnał.

    Po wykasowaniu błędu, przez pierwsze 500m jest ok, i błąd znowu wraca. Zauważyłem jeszcze że przy gwałtownym hamowaniu czasem mimo błędu ABS zadziała, ale to losowo.

    Ktoś ma może jakiś pomysł od czego zacząć? Czy od razu reklamować czujnik jako niesprawny ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    patrzałes, czy nic sie nie luzuje i masz naladowany akumulator ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja że uszkodziłeś pierścień magnetyczny na łożysku. Skoro po kasowaniu błędów ,kontrolka abs nie zapala się od razu to by wskazywało że czujnik jest sprawny. Można testerem sprawdzić prędkość wszystkich kół. Jeśli na kole w którym uszkodziłeś czujnik będą różnice,bądź też wynik będzie się wahał ,(test przy jeździe na wprost) wskazywało by na uszkodzenie pierścienia czyli wymianę łożyska.
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116

    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Jesli wymieniałeś lub zdejmowałeś pierścień zabezpieczający łożysko to zwróc uwagę czy szpara(przerwa )w pierścieniu po zamontowaniu wychodzi idealnie na wysokości końcówki czujnika.Nieprawidłowy montaż zabezpieczenia powoduje że jest problem z "wciśnięciem"czujnika i potem odczytem prędkości z koła.Generalnie jeśli błąd zaświeca się nie od razu po uruchomieniu tylko po jakimś czasie kłopot jest nie z czujnikiem czy instalacją ale z odczytem sygnału łożysko-czujnik.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. VDC Failure System.
    Utworzone przez demoniclooz w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 18:30
  2. Immobiliser failure , vdc system failure
    Utworzone przez Kriss w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 21:52
  3. VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd
    Utworzone przez jokateam w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 14:31
  4. 147 EBD System Failure
    Utworzone przez Gaber w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 19:23
  5. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •
Amortyzatory