Wczoraj domykając szyby z przodu od kierowcy coś chrupnęło i skończyło się podnoszenie, tzn silnik kręci w obie strony ale nie przekłada się to ruch szyby. Rozebrałem drzwi i zacząłem to oglądać. Próbowałem ręcznie przekręcić to kółeczko na które nakręcona jest linka, żeby zobaczyć czy to problem z silniczkiem czy z prowadnicą i niestety w trakcie tych testów wypadło mi ono uchwytu. Jednocześnie ciągnięcie za linkę nie powodowało ruchu szyby więc stwierdziłem, że to pewnie coś z prowadnicą. Wymontowałem wszystko i na stole poskładałem prowadnicę, nakręciłem linki i wydaje mi się, że działa poprawnie - ciągnąc lekko za uchwyt na jednej stronie mam ruch na drugiej i odwrotnie - jest więc chyba ok.

W takim razie wróciłem do silniczka. Przy pierwszej próbie testowania odpiętego silnika zauważyłem, że przez chwilę kręci się tylko dolny pierścień, górna zębatka jest nieruchoma, potem jak już złapie to kręci w obie strony. Jednocześnie mogę dość łatwo zatrzymać palcami zębatkę w trakcie pracy, ew kręcić nią z pewnym oporem gdy silnik nie pracuje. Logika podpowiada, że może jest tam coś działającego jak sprzęgło, co zabezpiecza przed przeciążeniem - dlatego wolę dopytać. Druga sprawa, czy może ktoś wie czy silnik są zamienne, np tył - przód (numery na eperze są różne)- może to trochę ułatwić poszukiwania.