Strona 1 z 24 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 232

Temat: Chcę kupić ale się boję

  1. #1
    Now
    Gość

    Domyślnie Chcę kupić ale się boję

    Witam.

    Nigdy nie miałem Alfy i tylko dwa razy w niej siedziałem. Wystarczyło aby się zakochać. Przyglądam się 147 1.9 jtd 16 v 150 KM. Musi starczyć 13 tyś. zł.
    Wszystko by było ok gdyby nie te opinie o awaryjności.

    Pomyślałem, że mogą poradzić mi ludzie, którzy tymi cackami jeżdżą.

    Jeśli możecie mi coś opowiedzieć o życiu z włoszką i o cenie jaka trzeba płaci za ten związek to byłbym bardzo wdzięczny.

    Jeżdżę Fordem Fokusem I 16 16V rocznik 2001. Mój jest super. Bardzo mile mnie zaskoczył bezawaryjnością.

    Ale ta włoszka.

    Pytanie czy warto zamienić?

    Bardzo dziękuję za Wasze ewentualne sugestie w tej sprawie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    alfa także będzie bezawaryjna ,jeśli pominąć non stop walące zawieszenie. Za 13 tysi nie kupisz jtdm 150 bo to oznacza modele po liftingu czyi roczniki 2004 wzwzyż. Auto fajne ,ale moim zdaniem nie na nasze drogi i mające spore braki w jakości wykończenia.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    alfa romeo 1.9 jtd 140km
    Postów
    82

    Domyślnie

    dozbieraj pieniedzy i wtedy kup

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Przyglądam się 147 1.9 jtd 16 v 150 KM.
    Z którego roku?

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Jeśli możecie mi coś opowiedzieć o życiu z włoszką i o cenie jaka trzeba płaci za ten związek to byłbym bardzo wdzięczny.
    Dużo zależy od tego jaki egzemplarz się nabędzie.

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    ,jeśli pominąć non stop walące zawieszenie.
    Zaczyna się z tego legenda robić. Jeśli ktoś wymieni na dobrej jakości elementy i nie będzie pakował się w każdą dziurę to będzie miał spokój.

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    mające spore braki w jakości wykończenia.
    A co konkretnie?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1.9 jtd 115
    Postów
    100

    Domyślnie

    zalerzy czy to ma być samochód typu wół roboczy jak ford opel czy weekendowy jak o nią dobrze zadbasz to nie będzie stukac zawieszenie polecam jak masz kanał i narzędzia idzie dużo żeczy samemu zrobić
    jak jesteś czuly na stuki i dziwne dzwieki to nie kupuj zwracaj uwage jak kupujesz na wachacze i stan amortyzatorów zresztą do urzywanego auta zawsze coś trzeba dołożyć to za równe 13 nie kupuj pasuje mież z 2 tyś na takzwany pakiet startowy pozatym sam sprzedawałem samochud nie raz i powiem że samochodem na sprzedaż nikt uważnie nie jeździ ani o niego nie dba warto też mieć jakomś ksiąrzke pojazdu udokumentowany rozrząd i oleje. i też 150 koni nie pali za mało a baji o 5 l na 100 km to chyba nie w górskim terenie obsługa diesla też kosztuje to jak kto tam woli kolega ma ts w gazie i sobie chwali a ceny diesla są wysokie i w zime na serio się grzeje tragicznie .ale ogólnie to polecam nie jest tak zły samochód jak bezawaryjny dla żony np to odradzam

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zalerzy , ksiąrzke , żeczy, samochud itp - błagam sixtus popraw

    P.s.
    1.9 16V 150km da rade w trasie na 5litrów zejść








  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    to na przykład że to auto trzeszczy ,przenosi każde wertepy bez szczególnej filtracji do środka,więc dobre wrażenie które robi jakość plastików i ich faktura błyskawicznie znika kiedy się tym autem pośmiga po polskich drogach. Wnętrze jest słabo wyciszone (drzwi) przez co rezonuje . Może dla kogoś to niezauważalne ale ja zrobiłem wtopę przesiadając się ze 166 na 147. A co do zawieszenie to pukanie zawieszenia w innych autach to pukanie ,a w 147 jedna tuleja z luzem w górnym wahaczu powoduję że człowiek zastanawia się czy to auto nie rozpadnie się za następnym zakrętem.

  8. #8
    Now
    Gość

    Domyślnie

    Mieszkam we Wrocławiu więc o dziury nie trudno w tym mieście.
    Zawieszenie Ford ma też wielowahacz z tyłu i nic. Miałem audi a4 tez wielowahacz z przodu i nic.
    Należę do ludzi dbających o samochód.Nie szaleję ale dziury to na naszych ulicach standart.

    13 tyś. mało? Więc ile potrzeba na super stan?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    za 13 to możesz kupić 2003 roku i to bez szału ,jeśli będziesz się kierował perełakami z allegro to przeklniesz ten samochód błyskawicznie. A jeśli mieszkasz we wrocku to naprawdę nie kupuj 147 .Porównac do focusa się jej nie da zupełnie inny poziom jakości montażu i filtraci dziur,kolega ma focusa z 99 roku i jest psychopatą drogowym ( nie zwraca uwagi na bruki ,dziury ,polne drogi) a jego focus ciągle jest w miarę znośnie cichy wewnątrz

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Super stan - to jedynie nówka z salonu
    A tak serio, to z alfą, jak z każdym innym samochodem.
    Kupisz zadbany i sprawdzony - będzie Ci służył.

    awaryjność?

    Zawieszenie - trzeba robić na dobrych częściach, żeby zbyt często nie zaglądać (ja skusiłem się i zrobiłem na zamiennikach - ale teraz planuję założyć już zakupione TRW, bo po ponad roku już górny wahacz stuka).

    Łożyska - dopadła mnie zmiana całego kompletu - najpierw tył, a teraz muszę przód... Te łożyska, to trochę wynalazki. Żeby nie zakładać tanich, zamówiłem SKF (mniej więcej 250zł/szt., więc nie mało, ale tego nie robi się często - moja alfa ma już 220tys.km).

    Silnik - nigdy nie miałem najmniejszego problemu (to jest chyba najmocniejsza strona alfy). Dodatkowo zaślepiłem i wyciąłem z mapy EGR (oczywiście nie sam, tylko zrobił to kolega z forum . Przepływomierz raz był czyszczony (i prawdopodobnie muszę wyczyścić ponownie, lub zmienić, ale jak znajdę czas, to zaloguję alfę i sprawdzimy, w czym problem - czasami trochę delikatnie przykopci, a tego nie było wcześniej).

    Pamiętaj, żeby nie kupować za wszystko, co masz przygotowane, bo ZAWSZE się pojawiają jakieś niespodzianki przy zakupie używanego samochodu... pomijając nawet pakiet startowy. Ewentualnie poszukaj od jakiegoś alfisty, który nagle nie zniknie ani z forum... więc wiadomo, że kitu nie wciśnie.
    Osobiście myślę, że 13tys. zł za polift, to trochę mało, więc nie będzie 150KM a jedyne 140 (za to nowa mapa potrafi zrobić nawet 170KM i więcej...).

Podobne wątki

  1. [Brera] Chcę kupić Brera 3,2
    Utworzone przez DareKról w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 21:00
  2. [GTV Spider] chcę kupić spider
    Utworzone przez kodex222 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 09:37
  3. Chcę kupić 147
    Utworzone przez Dejf w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 18:28
  4. [Brera] chcę kupić!!!
    Utworzone przez delejal'holik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory