Witam
Zaczęły się problemy z moim 1.6 TS 105km. Początkowo objawiało się to tylko stukami właśnie w okolicy 3tys obrotów głównie na pb na gazie trzeba się było dobrze wsluchać, ciche stukanie/strzelanie. Porobiłem logi wyszło na to że lewe powietrze albo przepływka do wymiany. Wymieniłem odmę ta do przepustnicy, wymieniłem przepływkę poprawiło się tylko minimalnie. Aktualnie stuka ale zdecydowanie ciszej i wywala w okolicach 4400 obrotów błąd p0300 p0304 wypadanie zapłonu cyl 4. Wymieniłem cewkę na inną używaną (w gnieździe byl olej z pękniętej odmy) i znów delikatna poprawa na jeden dzień jakby trochę ciszej, ale przez cały czas ten sam efekt 4,4 tys obr i błąd.
Czasami przy ruszaniu ma problemy z mocą. Sprawdzając komputerem w trakcie ruszania najpierw 1 lambda przez się zawiesza na jakiejś wartości, potem wariuje kąt wyprzedzenia zapłonu najczęściej przy gwałtownym ruszaniu, czasami nawet na postoju wpada na ponad 180st. odłączałem czujnik na wałku ale dalej to samo też wariuje, odpięcie lambdy też nie pomaga dalej wariuje.
Świece mają 20 tys irydowe Denso.
Wykres po trasie na wolnych obrotach
Wykres przyspieszenia:
Wydaje mi się że problemem tego braku mocy będą te wahania kąta zapłonu.