Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Alfa GT

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie Zakup Alfa GT - prosba o porade

    Witam,
    Mimo bycia Mitsumaniakiem zjawiłem się na tym forum
    Niestety na chwile obecną Mitsubishi nie oferuje żadnego auta, które by do mnie trafiało.
    Dlatego moja uwaga skierowała się ku GT.
    Oględziny auta nie będą dla mnie problemem - mogę powiedzieć, że to moja branża
    Miernik lakieru mogę odhaczyć,
    Komputer mega macs przy oględzinach chyba też wystarczy,
    Nie znalazłem nigdzie nic o newralgicznych punktach gt - na co zwrócić szczególną uwagę, mimo całkowitej niechęci do diesla, ma to być własnie taki silnik (chodzi o spalanie - mała dostępność gt 1.8 którą da się zagazować).
    Pominę fantazje lakierników, która się rzuca odrazu w oczy jak klejenie gdzie popadnie emblematu bertone, nie chce mi się też za autem jechać nie wiadomo jak daleko.
    Nie liczę robocizny wolę kupić auto tanie i doprowadzić je do dobrego stanu, niż kupić podpicowane drożej.
    Proszę o obejrzenie, może już na zdjęciach coś dojrzycie czego ja nawet przy aucie nie znajdę.
    Te trzy chiałbym obejrzeć przez weekend:
    Nr 1
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C29463984.html
    Nr 2 ma spryskiwacze a brak xenonu
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-150k...C28311782.html
    Nr 3
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C29399276.html

    Oczywiscie po ogledzinach nie omieszkam podzielic sie informacjami o ww. autach
    Ostatnio edytowane przez Matejko' ; 08-06-2013 o 07:53

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Pierwsza, wiadome francja + cena daje nam auto powypadkowe. Jak bardzo musialbys obejrzec. Z tego co ostatnio slyszalem we francji jest prawo ze gdy konstrukcja samochodu zostanie naruszona przy wypadku, samochod nie ma prawa wrocic na droge. Zlomowanie lub eksport. Druga moim zdaniem najciekawsza. Ciekawe ze ogladajac zdjecia trzeciej mozna zobaczyc w tle pare innych alf.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    te alfy w tle także przykuly moja uwagę, byc moze jakis milosnik i g... nie sprzedaje
    zawsze jak ogladam auta to jesli sprzedajacy w ogloszeniu zaznaczyl "bezwypadkowy" proszę zeby mi to udowodnil
    byc moze ten jest jakims znawca
    CZy jak strzela poducha pasazera to rozbija szybe ??

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    2. brak xen a spryski --- są takie wersje ( np u mnie tzw pakiet zima - grzane fotele , grzane dysze sprysków szyby , spryski reflektorów , światła zwykłe )








  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matejko' Zobacz post
    te alfy w tle także przykuly moja uwagę, byc moze jakis milosnik i g... nie sprzedaje
    zawsze jak ogladam auta to jesli sprzedajacy w ogloszeniu zaznaczyl "bezwypadkowy" proszę zeby mi to udowodnil
    I jak udowadniaja??
    Gdyby to byl milosnik to napisalby o tym. Zwykly handlarz ktory zwyczajnie sprzedaje alfy. Handlarz = ostroznosc mode ON )

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Nie chcę popadać w defetyzm, ale wszystkie bym sobie odpuścił.
    Dwie pierwsze - wejdź sobie na portale i sprawdź ceny, dodaj ze 2 koła na przytarganie, tysiaka zarobku i ewentualnie opłaty (jeżeli gotowa do rejestracji). Cudów ziomal nie ma. Tam też ludzie potrafią liczyć kasę.
    Chyba, że kolesie kupili całą lawetę aut.

    O pakiecie zimowym napisał Bociek.

    Wersja Disegno Bertone? Nie wiem, może się nie znam, ale nie ma takiej wersji, za to znaczek jest sprzedawany jako ricambi.
    Niby taki znawca, a napisał o skórze alcantarze - albo skóra, albo alcantara. Skóra jest materiałem naturalnym, alcantara sztucznym. Chyba, że mu się poj... ze skóra w rewersie, ale takiej GT jeszcze nie widziałem.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    I jak udowadniaja??
    no np przy 6 letnim aucie, ktorego kobieta byla posiadaczka od 3, powiedziala ze jest bezwypadkowy, co z tego ze poduszki wystrzelone, widac slady naprawy, ale pani ciagle ze jest bezwypadkowy, no bo skoro ona nie miala zadnego wypadku to jest bezwypadkowy !!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Nr 1
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C29463984.html

    Przy tej cenie to niezły złomek musi być

    r 2 ma spryskiwacze a brak xenonu
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-150k...C28311782.html

    W tym komisie radze sobie odpuścić !!!!!!!!!!!!!!!!

    Nr 3
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C29399276.html

    Ten komis sprzedaje również części do AR na allegro głównie z anglików więc zalecam ostrożność.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    niestety z powodu, że wczoraj była sobota, dzisiejszy ranek nie zachęcał do jazdy autem
    ale po obiedzie pojechalem obejrzec te najtansza
    i ogolnie rzec biorac, nie jest to jakas kupa, ktora sie zaraz rozleci, wydaje mi sie ze cena jest adekwatna do stanu, cos puknie w zawieszeniu, przy hamowaniu bije kierownica, i nie działa klima - ma za mało gazu, sprezarka sie załącza ale nie chłodzi, wnetrze brudne troche zapuszczone, ci z komisu klepali tylny lewy blotnik i lakierowali zderzak, prawy tylny mial slady naprawy ale jakiejs starej, drzwi i przod raczej w oryginalnym lakierze.
    Nawet bym go kupił i dopiescil - przynajmniej pozniej bym wiedzial co mam, tylko ze jesli mialbym naprawiac mechanike to chce bezwypadkowa bude... marzenia

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    no to obejrzałem 4 kolejne alfy - 3 w komisie w ostrzeszowie i jedną w Kaliszu,
    dwie z komisu czarne jakos nie przypadły mi do gustu - każda z nich malowana, ale nie teraz przez komis, tylko wcześniej podczas 9 letniego żywota za granicą miały jakieś przygody i pewnie tam były naprawione - widać spod rys stary lakier, albo gdzie na rancie obtluczone drzwi i tez podwojny lakier - wiadomo auto jest używane, wnętrza zużyte adekwatnie do przebiegu.
    Srebrna z ostrzeszowskiego komisu - wnętrze najlepsze ze wszystkich GT jakie oglądałem jeśli chodzi o zużycie, jazda ok, zawieszenie sztywne, hamulce przód do wymiany, opony przod do wymiany, do sprawdzenia geometria zawieszenia.
    Czy alfy GT rdzewieją ?? wszystkie jakie ogladalem nie zdradzaly śladów napraw jesli chodzi o podloge, a kazda ma ogniska rdzy ??

    No i najlepsza z Kalisza:
    http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#a909dd0327
    po opisie spodziewałem się, że to auto od kogoś takiego jak ja, dla kogoś takiego jak ja...
    zdjęcie w ogłoszeniu nieprawdziwe, wczoraj auto widziałem wiezione na lawecie i brak możliwości obejrzenia, dziś auto już sprawne, nowe śruby na wydechu, jakby coś było robione z turbina, aż mi się pisać nie chce, niby 4000zl wpakowane w auto, ale w jakiej agonii musiało być skoro wymaga wsadzenia co najmniej drugiego tyle, sprzedający do mnie jeszcze: żebym zobaczył te tańsze w jakim są stanie - no właśnie widziałem, niektóre są w dużo lepszym

    a ta za 13900, która była 1 w pierwszym poście - jednak CCC wystawiona w sb, poszła w poniedziałek

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory