Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Kalibracja czujnika deszczu

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie Kalibracja czujnika deszczu

    Zakładam nowy temat, bo chociaż sprawa czujnika deszczu już się pojawiała na forum, ale bez skutecznych rozwiązań.

    Procedura, która opiszę jest ważna dla tych, którzy wymienią przednią szybę z czujnikiem deszczu.

    W szybie są wmontowane soczewki oraz zaczepy do montażu elektroniki od czujnika. Sterownik czujnika dostosowuje się do zmieniającej się charakterystyki załamania światła m.in. ze wzgledu na starzenie się szyby i zapisuje dane w pamięci flash modułu. Z tego powodu po wymianie szyby konieczna jest ponowna kalibracja układu sterującego sensorem deszczu, ponieważ dane zapisane we flashu "przekłamują" sygnały płynące z czujnika i sterownik źle je interpretuje. U mnie objawem była praca ciągła wycieraczek w trybie auto.

    Procedura jest bardzo prosta. Należy pociągnąć do siebie i przytrzymać przełącznik wycieraczek powyżej 3 sekund (pozwolić żeby wylało się trochę płynu ze spryskiwacza) następnie nie puszczając przełącznika trzeba go przesunąć w pozycję auto (tzn. 1 klik w dół). Wycieraczki wykonają jeszcze kilka "machów" i zaparkują w pozycji "automatycznej" tzn kilka centymetrów pozwyżej normalnej pozycji.

    To wszystko. U mnie od tego czasu automat działa bez problemu, tak samo jak przed wymianą szyby.

    Wydaje mi się, że tę samą procedurę można zastosować w przypadku założenia używanej centralki od sterowania wycieraczkami z innego samochodu, ale tego nie miałem możliwości sprawdzić. Gdzieś na forum wyczytałem, że nie można zakładać używek w tym miejscu, tylko nowe moduły - wydaje się, że powyższa procedura może zadziałać i w przypadku wymiany sterowania czujnika na inny używany.
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 15-02-2010 o 13:21

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Po tej procedurze faktycznie działa lepiej, da się zauważyć różnicę. Dopiero można docenić to urządzenie.

    Natomiast zauważyłem że wycieraczki po założeniu dziś nowych nie zbierają prawidłowo wody.
    Czy może jest jakiś sposób aby wzmocnić docisk ramion do szyby ?
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  3. #3
    markus
    Gość

    Domyślnie

    najlepiej dociskacz
    a jakie wycieraczki kupiłeś? Bosh Twin 533S sprawdza się świetnie

    nawiązując do tematu, powyższa procedura zlikwiduje mi "machanie/zacinanie się" wycieraczek na środku szyby?
    pytam bo do Ali wsiądę za jakiś tydzień pewnie a już mnie zżera ciekawość

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus Zobacz post
    najlepiej dociskacz
    Co masz na myśli ???

    Kupiłem takie :

    http://www.allegro.pl/item918447622.html

    Ciche i fajnie wyglądają tylko właśnie uświadomiły mi za słaby docisk.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus Zobacz post
    nawiązując do tematu, powyższa procedura zlikwiduje mi "machanie/zacinanie się" wycieraczek na środku szyby?
    pytam bo do Ali wsiądę za jakiś tydzień pewnie a już mnie zżera ciekawość
    obawiam się, że niestety nie To o czym piszesz wymaga interwencji "mechanicznej" w mechanizm wycieraczek - trzeba któryś z elementów wyczyścić ze smaru - opis jest gdzieś na forum poszukaj.

  6. #6
    markus
    Gość

    Domyślnie

    Radek chodzi mi o ten spoilerek przy wycieraczkach. Zwróć uwagę na zdjęcie po prawej stronie, wycieraczka kierowcy ma spoiler/dociskacz, który pod wpływem nacisku powietrza dociska wycieraczkę do szyby
    http://www.allegro.pl/item970114931_...ento_bora.html

    iwok trochę poniewczasie, ale dziękuję za info, poszperam na forum, śmieszna sprawa, ale domyślam się, że to z tego powodu...

  7. #7
    Tequila
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    Zakładam nowy temat, bo chociaż sprawa czujnika deszczu już się pojawiała na forum, ale bez skutecznych rozwiązań.

    Procedura, która opiszę jest ważna dla tych, którzy wymienią przednią szybę z czujnikiem deszczu.

    W szybie są wmontowane soczewki oraz zaczepy do montażu elektroniki od czujnika. Sterownik czujnika dostosowuje się do zmieniającej się charakterystyki załamania światła m.in. ze wzgledu na starzenie się szyby i zapisuje dane w pamięci flash modułu. Z tego powodu po wymianie szyby konieczna jest ponowna kalibracja układu sterującego sensorem deszczu, ponieważ dane zapisane we flashu "przekłamują" sygnały płynące z czujnika i sterownik źle je interpretuje. U mnie objawem była praca ciągła wycieraczek w trybie auto.

    Procedura jest bardzo prosta. Należy pociągnąć do siebie i przytrzymać przełącznik wycieraczek powyżej 3 sekund (pozwolić żeby wylało się trochę płynu ze spryskiwacza) następnie nie puszczając przełącznika trzeba go przesunąć w pozycję auto (tzn. 1 klik w dół). Wycieraczki wykonają jeszcze kilka "machów" i zaparkują w pozycji "automatycznej" tzn kilka centymetrów pozwyżej normalnej pozycji.

    To wszystko. U mnie od tego czasu automat działa bez problemu, tak samo jak przed wymianą szyby.

    Wydaje mi się, że tę samą procedurę można zastosować w przypadku założenia używanej centralki od sterowania wycieraczkami z innego samochodu, ale tego nie miałem możliwości sprawdzić. Gdzieś na forum wyczytałem, że nie można zakładać używek w tym miejscu, tylko nowe moduły - wydaje się, że powyższa procedura może zadziałać i w przypadku wymiany sterowania czujnika na inny używany.
    jutro to sprawdze , takie pytanie czy po wymianie zegarow moglo sie to rozkalibrowac ?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tequila Zobacz post
    czy po wymianie zegarow moglo sie to rozkalibrowac ?
    Nie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Stąporków/Kielce
    Auto
    AR159sw 1.9 JTDm '07
    Postów
    56

    Domyślnie

    W moim wypadku czujnik zgłupiał jak padł mi akumulator

  10. #10
    Tequila
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie.
    to kolego mnie troszke zmartwiles bo nie wiem co w takim razie moze byc tego przyczyna ze to ustrojstwo nie dziala , a działało

Podobne wątki

  1. Kalibracja czujnika skrętu kierownicy
    Utworzone przez maxim w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2024, 15:28
  2. Montaż czujnika deszczu
    Utworzone przez kolorowy w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 16:49
  3. [159] Kalibracja czujnika deszczu w 159?
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 13:46
  4. Wadliwe działanie czujnika deszczu
    Utworzone przez ep1x w dziale 166
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:41
  5. Zasada działania czujnika deszczu
    Utworzone przez kmito w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory