Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: [156] Temperatura płynu chłodzącego w 2.4jtd

  1. #1
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie [156] Temperatura płynu chłodzącego w 2.4jtd

    Tak ostatnio mnie zaciekawiło bo trochę czytając forum doczytałem o temperaturach około 90 stopni w silnikach :?:

    moja 156 2,4JTD po rozgrzaniu - na trasie i w mieście temperatura oscyluje wokół 70'C - na trasie jest przed 2 kreską na zegarze czyli poniżej 70 stopni a w mieście troszkę ponad 70'C ale nigdy bliżej 90'C czyli środkowej kresce czy to objaw kończącego sie termostatu ??? nadmienię ze nie katuje jest zbytnio i może stąd ta temp.

    opcja szukaj nie znalazła odpowiedzi na moje pytanie

  2. #2
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Ja mialem u siebie zepsuty termostat. Jedna uszczelka spadla i byl caly czas otwarty na duzym obiegu (na poczatku silnik chodzi na malym obiegu wody, zeby sie szybciej nagrzal, dopiero pozniej w razie potrzeby termostat otwiera duzy obieg). W efekcie maksymalna temp jaka osiagalem byla 70st. Po wymianie termostatu na nowy w ciagu 5minut osiagam temp. 90st i caly czas na niej jade.

    Prawidlowo uzytkowany silnik powinien pracowac w 90st. Inaczej caly czas jezdzisz na niedogrzanym silniku.

  3. #3
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    JTD są trudne do rozgrzania, wskaźnik ma charakter orientacyjny druga kreska nie musi wcale oznaczać 70C, u mnie jest tak samo jak u ciebie i myślę że jest ok, w korkach po ok 20min robi się 90C, po wymianie chłodnicy i płynu wystarczy pogazować 15min i też robi się 90C, myślę że jest wszystko dobrze a poza tym o termostatach była już na forum dłuuuuga dyskusja. mar77, założyłeś oryginalny termostat?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ja mam temperature w okolicach 90 stopni,teraz gdy jest troche cieplej temperatura czasami przekracza nieznacznie te 90 stopni ale po chwili spada (wentylator)!!!

    Moze nie na temat ale mam pytanko!
    Dzisiaj jezdzilem ok. 40 minut i gdy zgasilem silnik zauwazylem ze z pod maski wydobywa sie jakby para!Czy to jest spowodowane temperatura na zewnatrz a silnik byl rozgrzany(ok.godz.21.30)???
    Moze jestem przewrazliwiony bo autko mam od soboty i wszystkiego sie jeszcze ucze!!!
    Pozdrawiam!

  5. #5
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    U mnie w taką pogodę jak teraz jest 90 i włacza się wentyator

    Alfa i jej ochroniarz

  6. #6
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_alex
    mar77, założyłeś oryginalny termostat?
    Niestety nie bylo dostepnych zamiennikow, wiec kupilem w ASO.

    danloo23 napisał/a:

    Dzisiaj jezdzilem ok. 40 minut i gdy zgasilem silnik zauwazylem ze z pod maski wydobywa sie jakby para!Czy to jest spowodowane temperatura na zewnatrz a silnik byl rozgrzany(ok.godz.21.30)???
    Moze jestem przewrazliwiony bo autko mam od soboty i wszystkiego sie jeszcze ucze!!!
    Pozdrawiam!

    Ja sobie czasami ostro jade autem, ale nigdy nie widzialem zeby wydobywala mi sie para spod maski. Chyba, ze chodzi tylko o takie zalamywanie powietrza goracym powietrzem wyplywajacym spod maski.

    Majac JTD niezwykle istotne jest aby nie przekraczac 2tys. obrotow przynajmniej przez ostatnie 3minuty jazdy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tak,to wlasnie wyglada jak wydobywajace sie gorace powietrze z pod maski!
    Cos mi sie zdaje ze jestem za bardzo przewrazliwiony,to moje pierwsze autko!

  8. #8
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_alex
    JTD są trudne do rozgrzania, wskaźnik ma charakter orientacyjny druga kreska nie musi wcale oznaczać 70C, u mnie jest tak samo jak u ciebie i myślę że jest ok, w korkach po ok 20min robi się 90C, po wymianie chłodnicy i płynu wystarczy pogazować 15min i też robi się 90C
    Przypomnialem sobie dlaczego u mnie temperatura silnika od razu idzie do gory. Jezdze na V-Power diesel. Jedna z rzeczy, ktora zauwazylem po przesiadce to szybsze nagrzewanie silnika. Poza tym czuc troche wiecej koni pod noga oraz auto duzo mniej dymi przy maksymalnym przyspieszeniu.

  9. #9
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23
    Tak,to wlasnie wyglada jak wydobywajace sie gorace powietrze z pod maski!
    Cos mi sie zdaje ze jestem za bardzo przewrazliwiony,to moje pierwsze autko!
    Jak oddychasz to w pewnych warunkach tez "buchasz" para wiec nie ma sie co przejmowac

    Gdybys przegrzal auto zobaczylbys to bardzo szybko.
    1. Temperatura idzie na czerwone pole i zapala sie czerwona dioda.
    2. Silnik przelacza sie w tryb awaryjny i bardzo traci na mocy. Jest to zauwazalne nawet przez niewprawnego kierowce.

  10. #10
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar77
    Cytat Napisał piotr_alex
    JTD są trudne do rozgrzania, wskaźnik ma charakter orientacyjny druga kreska nie musi wcale oznaczać 70C, u mnie jest tak samo jak u ciebie i myślę że jest ok, w korkach po ok 20min robi się 90C, po wymianie chłodnicy i płynu wystarczy pogazować 15min i też robi się 90C
    Przypomnialem sobie dlaczego u mnie temperatura silnika od razu idzie do gory. Jezdze na V-Power diesel. Jedna z rzeczy, ktora zauwazylem po przesiadce to szybsze nagrzewanie silnika. Poza tym czuc troche wiecej koni pod noga oraz auto duzo mniej dymi przy maksymalnym przyspieszeniu.
    ja tez latam tylko na V-power diesel i w sumie do końca nie wiem czy mam termostat ok czy nie 90C to wskazówka powinna byc pionowo a ja zawsze mam bliżej 70C no w korkach za bardzo nie stałem - nie gazowałem tez zbytnio auta - co do wentylatorów to słyszę ze wentylator się załacza tak wiec czyjniki działają chyba po porstu szukam dziury w całym - a mozna jakos sprawdzic termostat brez wyciagania jego ???

    jezeli bedę wymianiał płyn chłodniczy to jaki polecacie ???? i jak kwestia spuszczenia starego i odpowietrzenia nowo zalanego - rozumiem że grzanie w aucie na max nastawiam aby zalac nagrzewnicę i czekam aż załączy się wentylator - kontroluje stan płynu w zbiorniczku - ewentualnie dolewam - po wyłaczeniu wentylatora chyba koniec operacji odpowietrzania układu ??? czy dobrze kumam ???? gdzie jest korek spustowy płynu ??

    jezeli jednak bedę wymieniał termostat to jaka cena ???

Podobne wątki

  1. [GTV] Temperatura płynu chłodzącego
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 21:30
  2. [155] Ile się mieści oleju, płynu wspomagania i płynu chłodzącego
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:38
  3. Stężenie płynu chłodzącego, a temperatura silnika
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 11:38
  4. osad w zbiorniku płynu chłodzącego i ubywanie płynu
    Utworzone przez floru w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 10:33
  5. [166] Wymiana płynu chłodzącego
    Utworzone przez Misiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory