Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: czujnik temperatury wody i MCSF

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 147 105KM
    Postów
    86

    Domyślnie czujnik temperatury wody i MCSF

    Witam, mam pewien problem ... Co jakiś czas komputer wywalał mi MCSF. Po podłączeniu przez Fiat Ecu Scan okazało się że to błąd czujnika temp wody.. Wiec ucieszony że nic gorszego pojechałem, kupiłem, wymieniłem... Pierwsze odpalenie ok to myślę sobie super jest ok działa ... Drugie odpalenie i już dupa ... MCSF na pokładzie... Zastanawiam się czy to nie wina termostatu ponieważ alfa osiąga ok 60st i temp dalej nie specjalnie rosnie ... dochodzi po pewnym czasie postoju do 90st ale w trasie przy np predkosci 120 jest 50st .. W związku z czym moim głównym podejrzanym w tej chwili stał się termostat ... który swoją drogą jest i tak do wymiany z racji temp ale ... czy alfa np po przejażdżce gdzie silnik przez jakiś czas nie uzyskał temp 90st może przy kolejnym uruchomieniu wywalić błąd czujnika temp wody? Czy są tą raczej układy od siebie niezależne i winnego powinienem szukać gdzieś indziej?
    Za odp będę wdzięczny..

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Podłącz pod kompa raz jeszcze i napisz ponownie co pokazał, MCSF zapisuje dany błąd w kompie, jakby to był tylko termostat to nie byłoby MCSF.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orsonik
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 2003r 1.9jtd 140KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    moim zdaniem odcinki do nagrzewania nie maja nic wspólnego z błędem , wymontuj termostat i sprawdź go sobie w gorącej wodzie jak się otworzy to sprawny jak nie to do wymiany , możesz zobaczyć czy układ masz zapowietrzony odkręcając górną śrubkę na chłodnicy ( znajduje się naprzeciw rozrządu ) jak poleci powietrze to nie za dobrze , a woda ci ubywa ?? wiatrak się włącza ??

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    To wina uszkodzonego termostatu. ECU sygnalizuje błąd jeśli po określonym czasie pracy silnika temperatura nie osiągnie odpowiedniej wartości albo zacznie spadać
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    j.w.
    miałem to samo w byłej 156 ale wymieniłem całość ( t.j. termo i czujnik )
    po tym zabiegu wszystko ok było i kontrolka błędu zgasła sama bez potrzeby kasowania

  6. #6
    SnakeDoc
    Gość

    Domyślnie

    4 dni temu miałem to samo, komputer pokazywał błąd i czasami włączał się tryb serwisowy. Po wykasowaniu błędów wszystko było dobrze ale tylko przez chwile, potem znowu temperatura była na 50, potem na 70, znowu spadła na 50, na postoju czasami na 90 i znowu na 50. Pojechałem do mechanika i termostat uszkodzony. Po wymianie termostatu wszystko jest ok, auto szybko osiąga temperature 90 i ani stopnia więcej Mozesz też zauważyć, że wtedy auto pokazuje Ci o wiele większe spalanie, ponieważ komputer mysli że silnik jest zimny i daje większą dawkę paliwa. Odkąd wymieniłem termostat spalanie jest takie jakie powinno być Niestety termostat (z obudową) do alfy kosztowna spreawa, zapłaciłem 201 zł + nowy płyn i robocizna 100 zł...

Podobne wątki

  1. Jaki czujnik temperatury wody?
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 17:59
  2. Czujnik temperatury wody problem
    Utworzone przez Albercik20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 16:09
  3. Czujnik temperatury wody
    Utworzone przez psz w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 08:31
  4. czujnik temperatury wody...??
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 19:52
  5. Czujnik temperatury wody 2.4 JTD
    Utworzone przez Bella156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •
Amortyzatory