Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [146] Kupno pierwszej Alfy...

  1. #1
    UTUHENGAL
    Gość

    Domyślnie [146] Kupno pierwszej Alfy...

    WItam wszystkich. Jestem nowym Alfaholikiem, ale juz strasznie sie napalilem na kupno Alfy 146. Wlasnie wrocilem z ogledzin Alfa Romeo 146 2.0 TS z 1996r i mam powazne pytanie. Samochod jest naprawde w bardzo dobrym stanie, zadbany, czysty, silnik chodzi rowniutko, zadnych stukow, czy klekotu wariatora. Bardzo mi sie podoba i juz bylem gotowy do kupna, ale jazda probna wywolala moj niepokoj. Niby wszystko jest OK, ale po prostu nie czuc jego mocy. Auto ma 150 koni, wiec przyspieszenia powinny moim zdaniem wciskac glowe w zaglowek, a tu nic podobnego. Przyspiesza ale spokojnie i delikatnie. Wolno!. Przyciskanie obrotow powyzej 4-5tys, nic ni zmienia. Nie jestem zbyt doswiadczonym kierowca, ale powiem wprost: wrazenia z jazdy sa mniej wiecej takie jak Peugeotem 206 1.4 (65 koni) mojej bratowej. VW Golf 1.9TDI (90KM) byl wyraznie zwawszy, a Ford Sierra 2.0 (120KM) z 1990 go po prostu miazdzyl w kwestii przyspieszen i poczucia mocy.
    Wiem, ze moze byc wiele przyczyn takiego stanu silnika. Ale co robic ? Zaryzykowac kupic i sprobowac znalesc przyczyne (niewiadomo jaki wyjdzie koszt takiej zabawy), ale moze to bedzie cos niewielkiego (swiece, filtry). Czy lepiej sobie odposcic ? Cena samochodu nie jest wygorowana 5.5tys + oplaty, ale stanowi dla mnie juz powazny wydatek, i dokladanie dodatkowej wiekszej sumy na naprawe moze mnie przerosnac. Prosze sie nie smiac, to moj pierwszy samochod, wiem ze nie jest nowy i jestem przygotowany na wylozenie kasy na konieczne naprawy (np. opony, tarcze, klocki itp. czy nawet wariator), ale nie moge przesadzac z wydatkami. Tym bardziej ze niewiadomo co jest przyczyna braku mocy.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał UTUHENGAL
    Prosze sie nie smiac,
    Nie rozumiem z czego? Zadałeś bardzo konkretne i ważne dla ciebie pytanie. To zrozumiałe, że jesteś ostrożny przed zakupem auta bo można się na tym przejechać.
    Cena jest istotnie atrakcyjna ale może też sugerować stan auta. Choć nie zawsze tak jest ja np. zapłaciłem całkiem sporo (jak na ten rocznik) a i tak musiałem później dokładać a niby auto na pierwszy rzut oka było idealne. Niestety tak jest z używanymi samochodami.
    Jeśli silnik idzie równo i cicho to myślę, że może być to w sumie drobiazg (świece, PWN, filtry) ale może wyjść coś więcej przepływka, sonda lambda, ect.
    Pojedz do dobrego warsztatu od Alfy i sprawdź na kompie czy nie ma jakiś błędów, jak nie będzie to "ryzykuj" i ciesz się pierwszą Alfą .
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Przyłączam sie do tego co powiedział currahee - cena bardzo artakcyjna jak na ten rocznik. Jeśli tak bardzo Ci się podoba - odżałuj kilkadziesiąt złotych i jedź na komputer z osobą, która sprzedaje ten samochód. Będziesz przynajmniej wiedział na czym stoisz i być może unikniesz sporych wydatków. Dobrze byłoby gdybyś pojechał jeszcze na kanał lub podnośnik i obejrzał ja od spodu. Napisz później jak się sytuacja rozwinęła - ŻYCZĘ POWODZENIA
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jesli to handlasz to raczej duzo sie od niego nie dowiesz o stanie tej alfy, jest wiele mozliwych scenariuszy typu rorząd, jakis czujnik czy tez swiece i kable... zobacz pod maske czy na wolnych obrotach silnik ma jakies drgania czy stoi cicho...
    ale i tak powinien rzucic okiem jakis spec od alf bo moze byc ladna wtopa.. 5,5 tys to wcale nie tak tanio jak zaczną sie wizyty u mechanikow itd, sama wymiana rorzadu w tym silniku to cos kolo tysiąca.. juz sprowadzający ma na tym zysk a przeciez nikt za darmo w niemczech czy gdziekolwiek nie odda takiej alfiny wiec lepiej sie dobrze jej przyjrzyj

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Mój znajomy miał taki problem, że niby wszystko cacy, ale auto "nie jedzie".
    Na hamowni wynik wyszedł o 30% słabszy od danych fabrycznych.
    Na szczęcie udało mu się zlokalizować usterkę. Przepływomierz.
    Po wymianie na oryginalny jak ręką odjął.

  6. #6
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że koledzy dobrze radzą, trzeba pojechać do serwisu i podłączyć Alfę pod komuter. Wydasz parę złotych ale będziesz miał wszystko jak na dłoni.
    Jedne co mi tak na szybko przychodzi do głowy, to słabe ciśnienie na tłokach. Silnik będzie pracował równo i na oko wszystko bedzie OK tylko mocy nie będzie :roll:

  7. #7
    Baśka13
    Gość

    Domyślnie

    Witam w naszym gronie. Nie wymądrzam się bo się nie znam za bardzo ale czytając wypowiedzi kolegów myślę, że mają rację. Życzę udanego zakupu pozdrawiam

  8. #8
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Idź z kimś, kto sie b.dobrze zna na samochodach.
    Szukaj młodszego samochodu.
    Nie wolno się 'napalać' na samochód. Pamiętaj - tego typu samochód nie jest dobrą inwestycją. Będziesz tylko tracił.
    Licz się z dużym apetytem na paliwo i olej.
    Drogi w naprawach silnik.
    Niskie zawieszenie.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@rek
    Pamiętaj - tego typu samochód nie jest dobrą inwestycją. Będziesz tylko tracił.
    Licz się z dużym apetytem na paliwo i olej.
    Drogi w naprawach silnik.
    Niskie zawieszenie.
    hehe
    nie kupuj alfy :mrgreen: wszystko tylko nie alfa :wink:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  10. #10
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Myślę, że koledzy dobrze radzą, trzeba pojechać do serwisu i podłączyć Alfę pod komuter. Wydasz parę złotych ale będziesz miał wszystko jak na dłoni.
    Jedne co mi tak na szybko przychodzi do głowy, to słabe ciśnienie na tłokach. Silnik będzie pracował równo i na oko wszystko bedzie OK tylko mocy nie będzie :roll:
    Akurat ta ostatnia "usterka" nie wyjdzie na komputerze, tylko trzeba sprawdzić ciśnienie sprężania zwykłymi metodami wkrecęnia ciśnieniomierza zamiast świecy po kolei w każdy cylinder .

    Podobnie uszkodzony przepływomierz nie wyjdzie na komputerze (chyba, że całkowicie nie będzie działał) - do jego diagnostyki potrzebny jest ktoś kto umie dobrze interpretować odczyty z kompa (przede wszystkim z sondy lambda).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 23:02
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 20:12
  3. Kupno pierwszej alfy - 166
    Utworzone przez hajer w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 23:11
  4. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez Pietras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 22:16
  5. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez 89ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory