Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wybór pierwszej Alfy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Narazie Brak - w trakcie poszukiwań
    Postów
    4

    Lightbulb Wybór pierwszej Alfy

    Witajcie,

    Na wstępie się przywitam, jako, że jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post.

    Mam do was pytanie, zastanawiam się głęboko nad autem dla siebie.
    Będzie to pierwsze własne auto, wcześniej miałem okazje jeździć, Peugeotem 107, VW Caddy, Peugeotem 207, VW Passatem.
    Mocno zastanawiam się nad Alfą 156, i wiem, że chciałbym aby była to wersja wyposażona w silnik Diesla(z tego co się doczytałem na forum i w internetach, wydaje się mniej awaryjną opcją, jak się o niego dba), i tutaj rodzi się pierwsze pytanie - czy warto jest szukać 2.4 JTD/JTDM, bo słyszałem, że są trochę bardziej awaryjne.
    Też chciałem zapytać, którą wersję wybrać, przed FL przodu, czy już po FL - jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale podobno wersja przed 2003(czyli przed FL przodu) w silnikach diesla nie miała dwumasa, ale nie wiem, czy to aż taki problem jest rzeczywiście.

    Zapomniałem o najważniejszym czyli kwocie jaką mogę przeznaczyć - celować będę gdzieś w kwotę 6-7k, czy myślicie że jest to wystarczająco aby kupić jakąś zadbaną Alfę, czy dozbierać ?

    Pozdrawiam Wszystkich

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Su_Harry Zobacz post
    celować będę gdzieś w kwotę 6-7k, dozbierać ?
    Zdecydowanie dozbierać
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Narazie Brak - w trakcie poszukiwań
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ok
    A ile mniej więcej powinienem wydać na zadbaną Alfę 156 z Dieslem pod maską ?
    Kontynuując co z tymi silnikami, czy ktoś coś mi może powiedzieć ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Bliżej w okolicach 10-11 tysięcy za wersję poliftową. Polifty są lepiej zabezpieczone antykorozyjnie, konkretnie mają lepszą podłogę, bo buda generalnie nie rdzewieje ani tu, ani tu. W przedliftach rdza zaczyna od podłogi, jeśli nie złpaiesz, to potem lecą progi. O ile mi wiadomo, nie było wersji 156 JTD bez koła dwumasowego - jest nawet w najsłabszej wersji 105 KM. Zarówno 1.9 jak i 2.4 są OK, musisz tylko się upewnić, żeby silnik nie miał klap wirowych w kolektorze dolotowym (albo dać je do usunięcia, jesli ci się trafią) - niektóre silniki je mają - na pewno 1.9 JTDm 150 Km. (JTDm to rozwinięcie silnika JTD, ma m.in. udoskonalony wtrysk paliwa i dwa wałki rozrządu). Klapy wirowe to zło . Poza tym silniki są OK. Coś mi się kojarzy, że najmocniejsze 2.4 mają mniej trwały osprzęt, ale może porypało mi się z 159.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Vincenzo
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo 120 KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    W przypadku zakupu samochodu, a zwłaszcza Alfy, ja wyznaję zasadę 60:40. Czyli zbierasz daną kwotę pieniędzy - 60% z niej przeznaczasz na zakup, zarejestrowanie pojazdu, 40% to rezerwa na niespodziewane naprawy. Gwarantuję Ci, że to odpowiednia strategia. Bo nie może się zdarzyć, że będziesz miał 10k, kupisz za wszystko auto i nie będzie Cię stać na wymianę byle cewki czy czegoś takiego. Na wydatki trzeba być przygotowanym - mówimy o używanych autach.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    O dieslu złego słowa powiedzieć nie mogę. Ale cena którą chcesz przeznaczyć to powiedzmy szczerze raczej nic dobrego nie kupisz.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Narazie Brak - w trakcie poszukiwań
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ok, w takim razie wiem że muszę zbierać dalej
    Szkoda, bo bardzo mi się podoba 156 i generalnie belle, i myślałem że będzie to wystarczająco, ale trudno jeszcze trochę pomarzyć trzeba będzie
    Co do tej przypadłości przy najmocniejszych 2.4 JTDm to też słyszałem, czyli to chyba obejmuje też 156, nie tylko 159
    Bo za 147 też pewnie byłoby trzeba tyle położyć ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Może tak na początek zabezpieczenie antykorozyjne prze i po lifcie jest takie samo, rdzewieje mniej, bo auta są młodsze po prostu. Poszycie nie jest problemem, bo o dziwo nie rdzewieje, problem jest z tym czego nie widać. Ja doradzam na oględziny zabrać śrubokręt to najlepszy miernik w przypadku włoskich aut.
    Dwumas jest w każdym aucie na gnojówkę, ale jak wiesz jak go użytkować to to nie jest zadnym problemem, mój dwumas ma już 260 tysi nalatane i ma się świetnie. Najmniej awaryjnym silnikiem Diesla będzie 1.9 8v JTD o skromnej mocy 115 kunia, ale w porównaniu do więśków z tą mocą to rakieta

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Narazie Brak - w trakcie poszukiwań
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za każdą poradę i opinie. Przydadzą się
    Nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko zbierać kasę na zakup. Ale to mi jeszcze chwile wtedy zejdzie ;(
    Ale to może i lepiej bo przynajmniej z oc mniej zapłace, bo przestanę mieć zwyżki
    A kto wie, może dzięki temu trafie jeszcze lepsza wersje
    A tak z ciekawości zapytam jeszcze, jak z nagłośnieniem.
    Słyszałem że jest wersja z nagłośnieniem od Bose, ale czy to w ogóle czuć różnicę ?
    Plus jak to jest tak naprawdę z elektryką, bo od znajomego słyszałem że jechał 156 i przy 120km/h otworzyły mu się wszystkie szyby.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Bose to naklejka, niby gra lepiej, ale dupy to to nie urywa, a w 156 można zrobić bardzo ładnie grające audio i to w miarę przystępnych cenach
    Co do szyb, to hmmmm jak by to powiedzieć z tyłu zazwyczaj się szyb nie otwiera, ja nie odsuwałem ich półtorej roku i potem było ciężko ruszyć mechanizm. Dlatego bardzie bym się obawiał tego że tył nie drgnie nawet, a nie że same się opuszczą
    A tak na serio to opuszczenie wszystkich szyb na raz oznacza spiep..... panel ich sterowania- raczej

Podobne wątki

  1. Kupno pierwszej alfy - 166
    Utworzone przez hajer w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 23:11
  2. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez Pietras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 22:16
  3. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez 89ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 18:15
  4. Zakup Pierwszej Alfy 156 Pomocy
    Utworzone przez tkonarzewski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 21:57
  5. [146] Kupno pierwszej Alfy...
    Utworzone przez UTUHENGAL w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory