Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Korekcja wstryskiwaczy + logi 1.9 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTS 160KM
    Postów
    48

    Domyślnie Korekcja wstryskiwaczy + logi 1.9 JTDm

    Witam Państwa.

    Od jakiegoś czasu borykam się z falującymi obrotami i jakby cięższą praca silnika tylko gdy jest on zimny. Zapala normalnie tj. po ok 2 sek. jednak chwile po tym następują drobne wahania i gdy silnik ma już za ciężko szarpnie dodając sobie dawki i wyrównując obroty. Ten proceder trwa aż trochę temperatura wzrośnie (ok 5-7 minut). Dodam iż 3 dni temu całkowicie wyjąłem cały układ zasilania powietrzem, czyszcząc go dokładnie z oleju, którego swoja droga nieco było oraz wrzucając bawełniany filtr powietrza od Simoty. Odma przy okazji oczywiście również wyczyszczona. Czytałem że może to być wina przepływki ale umyłem ją dokładnie bez dotykania czymkolwiek ponieważ miałem wersję nierozbieralną i efektów brak. Poza tym poniższe logi wydaje mi się że nie są złe dla powietrza, nie znam sie jednak więc również proszę o opinię.
    Podejrzenia padły na wstryskiwacze.. Wczoraj na zimnym silniku podpiąłem się pod kompa i ustawiłem analizę wtrysków co pokazuje "log1". Dodam iż zupełnie zaraz po odpaleniu wartość wtrysku jeden (cyl.1) przekraczała +5 a cała reszta na minusie (nie widać tego na załączniku bo dopiero po ok 2 minucie zacząłem to mierzyć do zapisu). Przymierzam się do poczytania i wykonania próby przelewowej ale już chciałbym wiedzieć od kogoś życzliwego z Was co widać i czy coś widać "gołym okiem" że jest nei tak.

    Poniżej również zamieszczam swoje pierwsze logi z powietrza, boosta oraz ciśnienia paliwa (w końcu okazja by rozbujać belle do 160km na autostradzie ).
    Bardzo proszę o analizę oraz wszelkie uwagi i odstępstwa od normy.

    Logi.rar

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Korekty sprawdź dopiero po rozgrzaniu silnika z wyłączonymi odbiornikami prądu - światła, radio, klima i co tam jeszcze masz w Alfie

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTS 160KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Tak też uczynię jak będę robił fizycznie próbę przelewową. Zastanawiało mnie właśnie czy tak odstający parametr na cylindrze 1 może być powodem iz te auto ma takie nienaturalne falowanie na zimnym silniku.
    Jak widać również po logu2 podczas przyśpieszania od 1,5k do 4,5k parametry wtrysków pozostają jednakowe w każdym momencie. Troszkę jeszcze zbyt laicki jestem by odpowiedzieć sobie na każde pytanie. Myślę że zrobię próbę przelewową i wrzucę tutaj do Waszej oceny . Nie wiem gdzie jeszcze może leżeć przyczyna "zimnej apati" mojego autka..

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 07-01-2020, 21:04
  2. brak mocy blad p0190---logi 156 sw jtdm 16v
    Utworzone przez gallonek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 07:56
  3. Problem z przyśpieszaniem logi. 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 20:13
  4. [Giulietta] Korekcja pozycji zagłówka
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 13:10
  5. Skoki ciśnienia na listwie wstryskiwaczy??
    Utworzone przez eclipse0705 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory