Strona 474 z 484 PierwszyPierwszy ... 374424464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,731 do 4,740 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4731
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    ...spalinowych oraz samochodu elektrycznego ...


    P.S. Ilu z Was ma samochód elektryczny? Nie kumpel, brat, gość z YT! Kto z Was szanownych znawców?
    Oraz pogrubione nie bez powodu.

    Co do podejścia - nie masz to nie wiesz... znaczy wsadź rękę w ogień żeby sprawdzić co się stanie? pewnych rzeczy nie trzeba robić aby znać ich skutki (nie muszę kupić elektryka żeby wiedzieć że moich potrzeb nie spełni) . Nie wiem , nie kupiłem TIRa żeby się przekonać że mi sie na podjedzie nie zmieści, ale wg powyższego podejścia powinienem i dopiero się wypowiadać że jest... duzy ?

  2. #4732
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    P.S. Ilu z Was ma samochód elektryczny? Nie kumpel, brat, gość z YT! Kto z Was szanownych znawców?
    Moja kuzynka ma. Pisałem już o tym. Firma zabrała jej spalinówkę i dała elektryka. Mieszka w Holandii. Jeździ raz na miesiąc do rodziców w Polsce. Dotąd piła rano kawę w domu a wieczorem jadła kolację w Polsce.
    Teraz jedzie dwa dni. I wszystko na temat.
    Oczywiście nie musi spać po drodze ale czas podróży wydłużył się jej z ok 11 godzin do 15-16 godzin. Takie realia.

  3. #4733
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    473 strony logorei o czymś o czym nie macie pojęcia ;-)
    Czyli w sensie - nie kupisz, nie masz pojęcia?

    Połowa internetu to testy i rankingi najróżniejszych urządzeń. Powiedz mi, czy jak wybierałeś telefon to też kupiłeś ajfona, samsunga, xiaomi i dajmy na to motorolę, żeby określić który lepszy dla ciebie? A kupując laptopa kupiłeś Maca, Lenovo, HP, Acer i coś jeszcze na Linuxie, żeby wybrać co będzie DLA CIEBIE najlepszym wyborem? Modeli jest dużo, ale systemu w zasadzie 3, więc skąd wiesz czy Windows, czy MacOS? A może Linux? Kupiłeś wszystkie i teraz wiesz?

    Generalnie podważyłeś coś, co jest podstawą rozwoju cywilizacji, nie wiem czy masz świadomość
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4734
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Połowa internetu to testy i rankingi najróżniejszych urządzeń. Powiedz mi, czy jak wybierałeś telefon to też kupiłeś ajfona, samsunga, xiaomi i dajmy na to motorolę, żeby określić który lepszy dla ciebie?
    co tam testować telefony. na początek wypadałby sprawdzić, czy w przewidywanym miejscu użytkowania jest zasięg sieci. bo obecną sytuacją można porównywać do kupowania telefonu z 5G, podczas, gdy operator zapewnia 2G, w porywach 3G i to w mieście oddalonym o 50km od miejsca użytkowania.

  5. #4735
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    bo obecną sytuacją można porównywać do kupowania telefonu z 5G, podczas, gdy operator zapewnia 2G, w porywach 3G i to w mieście oddalonym o 50km od miejsca użytkowania.
    W sumie racja
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #4736
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Moja kuzynka ma. Pisałem już o tym. Firma zabrała jej spalinówkę i dała elektryka. Mieszka w Holandii. Jeździ raz na miesiąc do rodziców w Polsce. Dotąd piła rano kawę w domu a wieczorem jadła kolację w Polsce.
    Teraz jedzie dwa dni. I wszystko na temat.
    Oczywiście nie musi spać po drodze ale czas podróży wydłużył się jej z ok 11 godzin do 15-16 godzin. Takie realia.

    To się nie liczy.

    Zgodnie z zasadą - nie masz, nie wiesz nic - musisz (nawet znając doświadczenie i szczerość szanownej Kuzynki) sam wydać pieniążki, pojechać i sprawdzić czy faktycznie nie kłamie owa Kuzynka.

    W sumie jak się ma ta zasada do wypowiedzi Forumowiczów _nie mających_ elektryka a uważających je za najlepsze bo tak. hm.

  7. #4737
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    czymś o czym nie macie pojęcia ;-)
    O staniu w trasie przy ładowarce muszę mieć jakieś specjalne pojęcie? Studia jakieś w tym kierunku skończyć?
    O tym, że dziś przeciągnąłem żaglówkę przez kawał Polski spalinówką na jednym tankowaniu, a elektryk by się zesr...ł nie powinienem się wypowiadać? Bo co? Mam kupić elektryka, żeby się przekonać o tym?

    To może zapisz się do wyznawców dnia siódmego czy innych scjentologów. Bo ja Ci mówię, że tam jest fajowo, a Ty nie wypowiadaj się, bo nie masz pojęcia.


    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Ilu z Was ma samochód elektryczny?
    Kolejny, któremu 470 stron nie wystarczy do zrozumienia, że nie chcemy być zmuszeni do elektryków, nawet dopiero w 2035 i choćby były najlepsze. Bo chcemy mieć wybór bez względu na to, jak bardzo Ty tego wolnego wyboru nie rozumiesz lub nie akceptujesz.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #4738
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Ilu z Was ma samochód elektryczny? Nie kumpel, brat, gość z YT! Kto z Was szanownych znawców?
    ... Tomtrz??

  9. #4739
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ... Tomtrz??
    Najlepsza riposta w tym wątku
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #4740
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Kolega piotruś1 ma sporo racji - w tym wątku przeciwnicy EV głównie piszą dyrdymały o palących się elektrykach i pełnych złomowiskach tych wozów, tak jakby spalinowce się nie paliły i nie lądowały na złomie. Co ciekawe stosunkowo rzadko poruszany jest główny problem elektryfikacji czyli ograniczony zasięg w trasie i czas spędzony przy ładowarce. Nikt z was nie ma elektryka, niewielu nawet prowadziło i zamiast wykorzystać okazję do informacji z pierwszej ręki bezpośrednio od właściciela EV, to atakujecie go jeden po drugim.
    Nie chcecie elektryka bo nagminnie robicie trasy liczone w tysiącach kilometrów albo ciągniecie przyczepy i żaglówki, inni nie mają dostępu do prądu. Spoko. Macie jednak okazję dowiedzieć się czegoś o nowej technologii, która będzie wiodącą już za dekadę. Warto z niej skorzystać.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory