Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Mechanik nie wiedział gdzie się znajduje czujnik temperatury powietrza wentylacyjnego po lewej. A taki właśnie wykrył błąd po podpięciu komputera. Wiecie gdzie go szukać?

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ooo, widzę, że nie jestem odosobiony w tym problemie. Ostatnio wracaliśmy z dłuższej trasy i nagle zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Pojechałem do mojego mechanika i sprawdzał ciśnienie i niby jest ok. Dla świętego spokoju oddałem Julkę do nabicia. Brakowało czynnika i dobili mi go. Póki co działa tak jak należy. Zobaczymy po dłuższych testach bo problem występował nieregularnie. Ale temat będę obserwować.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Znalazłem taką informację na forum alfaowner.com : "There is only 1 cabin temp sensor, located in the climate control unit.
    In addition there are 4 temp sensors for the outgoing air, upper and lower left, upper and lower right. In addition there is the outside temp sensor, in the bottom of the outside mirror".

    Tłumaczenie: Jest tylko jeden czujnik temperatury zlokalizowany w jednostce kontrolnej klimatyzacji (panel z trzema pokrętłami). Dodatkowo występują 4 czujniki dla powietrza wentylacyjnego, górny i dolny po lewej stronie, górny i dolny po prawej stronie. Występuje również czujnik temperatury zewnętrznej w dolnej części lusterka zewnętrznego.

    Rozumiem, że te 4 czujniki zlokalizowane są w jednostce kontrolnej klimatyzacji. Jak myślicie?

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ja to rozumiem, że jeden główny badajacy temperaturę wewnętrzna jest w centralce/panelu. Dodatkowo mamy cztery w wylotach powietrza oraz jeden zewnętrzny w lusterku. I to by miało sens.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Dokonałem samodzielnie diagnostyki aplikacją AlfaOBD i wyskoczył następujący błąd przy klimatyzacji (podam wersje angielska i polską):

    Po Angielsku:
    Error code: B1906 - Left mixer motor, commanded position not reachable, Last test completed positively, Error intermittent, environment at last detection:
    Battery voltage: 14,20 V
    Outside temperature: 9,50 oC

    Po Polsku:
    Kod błędu: B1906 - Silniczek mieszalnika LE, Pozycja nie osiągalna, Ostatni test skończony pozytywnie, Usterka Przerywany, otoczenie ostatniej detekcji:
    Napięcie akumulatora: 14,20 V
    Temperatura zewnętrzna: 9,50 oC

    Co myślicie?

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    629

    Domyślnie

    Jakby coś go blokowało.

    Podczas testu klima obraca wszystkie klapki w skrajne położenia.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    A gdzie szukać tego siłownika (klapki)?

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czytając forum dochodzę do jeszcze jednego wniosku, a mianowicie ja mam jeszcze fabryczny akumulator 63Ah 450A Heavy Duty z logo Alfa Romeo, Lancia, Fiat. Ma już 6 lat. Wiem, że w katalogu przewidywana jest Centra 60Ah 540A z Start&Stop. Możliwe, że po mojej krótkiej jeździe do pracy (3 km) akumulator rozładował się i jak sie wybrałem w dłuższą podróż samochód odcinał klimatyzacje aby podtrzymać inne podzespoły? Czy to możliwe?

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Nie, podczas jazdy za prąd odpowiada alternator i to on dodatkowo ładuje akumulator.
    Zresztą klimatyzacja nie pobiera prądu z akumulatora, tylko moment obrotowy z wału korbowego, stąd wrażenie że po załączeniu klimy auto jest słabsze.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Dzisiaj problem powrócił. Mimo wcześniej dobitego czynnika klimy w serwisie. Co ciekawe, pogoda u nas to ok 27 st. czyli nie jakieś przeogromne upały. Wczoraj było podobnie a klimatyzacja działała ok. Dzisiaj mimo włączonej temp na 18, 16 czy nawet LO nie dało się wysiedzieć w aucie, cholernie duszno, z nawiewów leciało ciepłe powietrze i do tego dość wilgotne w moim odczuciu (na pewno nie tak suche jak przy sprawnie działającej klimie). Sporadycznie powiało zimniejszym powietrzem. Dodatkowo co zauważyłem, czasami całkiem nieświeży zapach. Filtry były wymieniane, więc kompletnie nie wiem skąd to.

    Problem robi sie już troche irytujący, bo zarówno mój stały mechanik, jak i zaprzyjaźniony spec od klimy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w układzie. Komputer też nie wywala żadnych błędów.

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory