Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Wymiana silnika 1,9 JTDM

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Nie wierzę, że z MJTD po przebiegu <200 tyś dzieją się takie rzeczy, pęknięta głowica, bierze olej
    A dużo trzeba? Mi np. w jednym z poprzednich aut w czasie jazdy autostradą rozszczelnił się przewód układu chłodzącego, dopiero sygnał o przekroczeniu temp. zwrócił moją uwagę ,ale było już po "ptakach" od tego czasu silnik zaczał brać olej. W naszych alfach, też nic nie ostrzega o niskim poziomie płynu chłodzącego, w czasie jazdy na zegary patrzy się od czasu do czasu, tak, że w przypadku takiej usterki i nagłego wzrostu temp. silnika,jeżeli sami tego nie zaobserwujemy w porę, po usłyszeniu ostrzeżenia może być za póżno.

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Mnie się też wydaje że auto, które kupiłeś zostało dobrze odpicowane do sprzedaży. Większość z użytkowników tego działu na forum jeździ furami z przebiegami powyżej 200 tys i takie rzeczy standardowo się nie dzieją. Maska koroduje ale dopiero jak się ją uszkodzi. Tak tez jest z pozostałymi elementami karoserii (nie mówię o elementach zawieszenia oczywiście)

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Nie wierzę, że z MJTD po przebiegu <200 tyś dzieją się takie rzeczy, pęknięta głowica
    To nie kwestia wiary. Tylko fakty. W 2.4 pękające głowice to nic nadzwyczajnego. W 1.9 to rzadkość, ale zdarzają się. Zresztą co za różnica czy głowica pęka przy przebiegu 180 czy 250. Pęknąć nie powinna. Zwiększone obciążenie termiczne przez coraz wyższe ciśnienie wtrysku i większą moc + ciągłe wypalanie DPF daje takie efekty.

    Co do rdzy także wydaje mi się to podejrzane - jeżeli auto było 100 % nie bite to nie jest możliwe żeby gniło, przecież alfa cynkuje fabrycznie swoje auta. Normalnie ludzie cuda wam się dzieją z bellami
    LOL. Powiedz to właścicielom 156.

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    W naszych alfach, też nic nie ostrzega o niskim poziomie płynu chłodzącego, w czasie jazdy na zegary patrzy się od czasu do czasu, tak, że w przypadku takiej usterki i nagłego wzrostu temp. silnika,jeżeli sami tego nie zaobserwujemy w porę, po usłyszeniu ostrzeżenia może być za póżno.
    Dodatkowo w 159 możesz jechać bez płynu w głowicy i temperatura nie pójdzie do góry. Dopiero po jakiś 10 minutach będziesz miał lekkie wahnięcie w górę. Sprawdzone.

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Mnie się też wydaje że auto, które kupiłeś zostało dobrze odpicowane do sprzedaży. Większość z użytkowników tego działu na forum jeździ furami z przebiegami powyżej 200 tys i takie rzeczy standardowo się nie dzieją. Maska koroduje ale dopiero jak się ją uszkodzi. Tak tez jest z pozostałymi elementami karoserii (nie mówię o elementach zawieszenia oczywiście)
    Zapraszam z czujnikiem lakieru na pomiary mojej maski. Będę miał w najbliższym czasie dostęp do takiego to pstryknę fotkę. Autem przez rok jeździłem bez jakiś większych problemów, dopiero w drugi rok zaczęła kaprysić, to nie było tak, że to był taki wielki złom jak ją kupiłem. Słyszałem już od niektórych tutaj na forum, że jestem jakimś katem i zabijam auta. To też ślepy trop, bo z autem obchodzę się jak z jajkiem.
    Z rdzą w 159 będzie niestety tak jak w 156. 10-letnie egzemplarze będą gniły. Gdzie indziej niż 156, ale będą. Szczególnie te, które wiele lat jeździły w górach – tak jak moja 159. Dzisiaj auta są jeszcze świeże. Inna sprawa, że to nie wątek na temat dyskusji o rdzy.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 28-03-2014 o 12:39

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    LOL. Powiedz to właścicielom 156.
    Wiedziałem że wspomnisz o 156 , o pękaniu głowic słyszałem ale w 2,4 MJTD a nie 1,9 MJTD - które uchodzą za motory gdzie pada wszystko prócz silnika

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Szczególnie te, które wiele lat jeździły w górach – tak jak moja 159.
    Ja mieszkam w górach i moja bella jeździła tylko w górach, auto jeździło tylko w Bielsku i okolicach i nie ma na niej ani grama rdzy.

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Wiedziałem że wspomnisz o 156 , o pękaniu głowic słyszałem ale w 2,4 MJTD a nie 1,9 MJTD - które uchodzą za motory gdzie pada wszystko prócz silnika
    To nie jest tak, że pada 30 czy 50% silników. W 2.4 problem dotyczy pewnie 10% egzemplarzy, a w 159 2%. I akurat trafiło na mnie (pisałem już o tym – taka karma). Ale nie jestem jedyny. W jednym z wątków o odpalaniu 1.9 okazało się, że co najmniej kilka osób miało ten problem również w 1.9. Ja winię za to przede wszystkim problem kolektora połączony z DPF. 1.9 ma nieco mniejszą moc/cylinder w serii, więc dłużej wytrzymuje niż 2.4. Ale też w końcu pada. Inna sprawa – w każdej marce w jakimś drobnym ułamku egzemplarzy z silinkiem diesla zdarzają się pękające głowice. Nie tylko TDI, ale też diesle BMW, Mercedesa i inne.

    Co do rdzy – najlepszym dowodem na to, że w moim przypadku problem był związany z wadą fabryczną auta jest to, że centrala FAP odrzuciła moje roszczenia gwarancyjne TYLKO z powodu tego, że nie miałem odpowiednich pieczątek w książce serwisowej na odpowiedniej stronie. Miałem inne pieczątki, ale akurat tej nie. Tematu nie kontynuujmy w tym wątku, bo są do tego lepsze wątki.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana silnika 1.9 16V JTDm 150km, co podejdzie?
    Utworzone przez davidkbc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 21:26
  2. [159] mycie silnika JTDm
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 19:43
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 15:16
  4. Tuning silnika 1.9 JTDm vs 2.4 JTDm
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory