Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 85

Temat: Rzeczy, które zrobiłem dla GT (fotorelacje)

  1. #21
    pattryk1
    Gość

    Domyślnie

    Szablon zrobiła mi jakaś miła pani , której namiar znalazłem gdzieś na forum za kilka złotych, malowałem wszystko bez zdejmowania, gdyż raczej bym tego już nie złożył spowrotem trochę zabawy jest zwłaszcza z czyszczeniem( wszystko boschem z drucianą końcówką) ale warto było się pomęczyć.Tak się dobrze składa,że w okolicy której mieszkam drogi są całkiem dobre wiadomo, że np w Krk trzeba uważać, ale rzadko tam bywam, co do śrub to szukam czegoś dobrego...
    Ostatnio edytowane przez pattryk1 ; 19-04-2012 o 20:06

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    A z tymi progami to jak robiłeś? Bo ja się dzisiaj zabrałem za to i widzę, że te progi trzeba odkleić, bo sa przyklejone. Czy Ty to robiłeś na całym tym progu? Oczywiście wiem, jak je odkręcić, ale nie o to mi chodzi. Chodzi o sam ten aluminium. Ja najpierw poleruję papierem wodnym 1200 i potem pastą do aluminium, tą samą której Ty użyłeś do wydechu.

  3. #23
    Bladzior
    Gość

    Domyślnie

    Muszę odnowić tak lampy i ten kierunki bo efekt niezły.
    Z tym wydechem to też nie głupie pewnie też przyjdzie pora.
    Wielkie dzięki za pomysły i wskazówki
    Pozdro

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    A czym można zmyć "gumę", która okleja się na rączce drzwi? bo próbowałem perfumami, tak jak w przypadku przycisków, ale na rączce nie zadziałało. Na przyciskach owszem

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Tego u siebie nie próbowałem. Nie wiem czy w ogole da się coś zrobić z tym plastikiem.

    Na ebay widziałem takie coś http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO...#ht_856wt_1396

    Myślę, że to może dziwnie wyglądać.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Te pokrowce na uchwyty drzwi są straszne i tandetne. Ja tą gumę zdrapywałem kiedyś bo mi się nudziło. Pod nią jest całkiem przyzwoity plastik. Po zdrapaniu okleiłem to folią carbon i efekt też był przyzwoity.

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Właśnie próbowałem u siebie zeskrobać tą gumę z uchwytów, ale schodzi to bardzo ciężko.

    Nie jestem miłośnikiem carbonu, ale patrzyłem właśnie na twój wątek i muszę przyznać, że całkiem fajnie wygląda ta okleina. Co prawda zdjęcia są małej wielkości i nie wiem jak w praktyce taka okleina się sprawuje, ale wygląda OK.

    Mógłbyś trochę przybliżyć jak wygląda taka operacja ??

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Robiłem to już dwa razy. ostatnio dzisiaj na dwóch foliach i dwiema technikami. Jedna folia to jakaś tańśza, druga to 3M DI NOC. Polecam tą drugą, bo jest nieco grubsza, zwłaszcza przy mocniejszym rozgrzaniu i naciąganiu na ostrych rogach czy krawędziach nie pęka. Pioza tym próbowałem zarówno suszarką do włosów, jak i opalarką. Opalarka przyspiesza i ułatwia pracę. Suszarka niekoniecznie tak dobrze podgrzewa folię. Jednak przy opalarce trzeba uważać żeby nie przesadzić z temeraturą, bo wzór się rozmywa.
    Jeżeli chodzi o samą technikę, to zdejmujesz dane element z samochodu, oczyszczasz go benzyną ekstrakcyjną (w celu odtłuszczenia), czekasz chwilę aż odparuje i przyklejasz folię. Podgrzewasz opalarką, dostosowujesz folię do kształtów elementu, docinasz wszystko nożykiem do tapet i montujesz w aucie i gotowe. Wiem, że gdzieś na forum są tematy odnośnie folii carbonowej, sam zamieszczałem zdjęcia z mojej Gt, jednak sa one nieaktualne, bo dzisiaj te same elementy zostały poprawione z większą dbałością.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał filipl Zobacz post
    Mógłbyś napisać jeszcze czym zabezpieczyłeś te przyciski po starcu tej gumy?
    Dołączam się do pytania
    Chodzi oczywiście o przyciski w kierownicy.

  10. #30
    kirchu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Panowie moglibyście podać nicki osób z allegro, które handlują częściami używanymi do GT?
    Muszę kupić plastik od sterowania szybą od strony kierowcy, ten w którym siedzą dwa przyciski od podnoszenia i opuszcznia szyb + sterowanie lusterkami.
    Podczas demontażu boczku od drzwi drobne zatrzaski mi popękały i niestety nie chce się trzymać w swojej pozycji...
    http://allegro.pl/sklep/10561705_jakubmoto

Podobne wątki

  1. Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13609
    Ostatni post / autor: 15-03-2024, 12:16
  2. Profilaktyczna wymiana panewek w 2.0 TS - zrobiłem to;)
    Utworzone przez Gnatek w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-12-2018, 11:42
  3. Zrobiłem zwarcie przy lampce sufitowej.
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 22:26
  4. Jak zrobiłem domykanie okna z pilota, AR 147 2007 rok.
    Utworzone przez euroscan w dziale 147
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory