Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: [156] Ma ktoś u siebie sprężyny -40 -50 -60mm itp???

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ponieważ:
    - w koleinach jeśli nie było się na to przygotowanym to kierownica mogła ręce połamać
    A Ja już mogę stwierdzić że to jest mit
    Kupiłem na sezon 2009 kpl nowych F1 225 i jeszcze do niedawna miałem to samo zdanie – trzeba to zmienić na węższe (min dlatego czekają już na przód nowe 215 F1 )
    Jednak w międzyczasie, przed końcem sezonu postanowiłem zregenerować przekładnię kierowniczą i... efekt nieporównywalny!!


    Auto zachowywało się bardzo neutralnie na koleinach, z oponami jednak i tak nie zalecam szaleć, gdyż właśnie szersze opony w znacznym stopniu przyczyniają się do szybszego zużycia elementów maglownicy - zwłaszcza w tak delikatnym samochodzie...

    Reasumując, jak komuś samochód bardzo źle się prowadzi na w koleinach, to na 99% winę ponosi za to dość znacznie zużyta już maglownica! - z tym na węższych oponach mimo zużycia tulej itp maglownicy, nie jest to aż tak odczuwalne - wszystko sprawdzone na własnej skórze

    ------------------------------------------------------------------

    Mam pytanie dla chłopów, którzy pisali, że mają eibach'y -35mm - skąd je wzięliście??? szukam i szukam i zawsze i tylko -30mm widzę.
    Więc pytam się gościa, który tym po kraju handluje i słyszę to samo - "eibach'y są tylko -30mm i -45mm "
    Ostatnio edytowane przez RogerIZ28 ; 15-01-2010 o 15:44

    diesel power http://je.pl/qeuy

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    przy -40 zakładaj na seryjne amory i nic ci nie bedzie. Nic nie trzeba rzeźbic.
    Widzę że temat jest 'często' czytany ale i tak spróbuje zapytać:

    A więc ze sportpackiem w ogóle nie mam się co przejmować? tam jest ponoć -20mm i amory o skróconym skoku, więc rozumiem że skoro sprężyna którą chcę zamontować obniża o -40mm OD SERII, a teraz jest sportpack = -20mm a więc amor jest przystosowany do sprężyny -20mm, to założenie -40mm powinno teoretycznie obniżyć obecnego sportpacka o kolejne 20mm,

    diesel power http://je.pl/qeuy

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155 1.8 TS 16V
    Postów
    66

    Domyślnie

    mozesz probowac - teoretycznie w sportpacku amorek jest skrocony, ale po co przecierac szlaki - polecam lekture http://www.ebspares.co.uk/news35.htm - http://www.ebspares.co.uk/news42.htm szlak upgrade'u jest przetarty : generalnie co do prowadzenia 156 problemem nie sa sprezyny - bo seryjne/sportpackowe sa juz dosc sztywne tylko wlasnie amorki - jesli zalezy ci na szybkiej jezdzie a nie na lansie to olej sprezyny i idz prosto po bilsteina B6, a jesli koniecznie chcesz obnizac to caly kit eibach pro kit amorki + sprezyny. Z samych sprezyn nie bedziesz zadowolony ... chyba ze wolno jezdzisz

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppoll27 Zobacz post
    mozesz probowac - teoretycznie w sportpacku amorek jest skrocony, ale po co przecierac szlaki - polecam lekture http://www.ebspares.co.uk/news35.htm - http://www.ebspares.co.uk/news42.htm szlak upgrade'u jest przetarty : generalnie co do prowadzenia 156 problemem nie sa sprezyny - bo seryjne/sportpackowe sa juz dosc sztywne tylko wlasnie amorki - jesli zalezy ci na szybkiej jezdzie a nie na lansie to olej sprezyny i idz prosto po bilsteina B6, a jesli koniecznie chcesz obnizac to caly kit eibach pro kit amorki + sprezyny. Z samych sprezyn nie bedziesz zadowolony ... chyba ze wolno jezdzisz

    Trochę dziwne wydaje mi się co piszesz
    - bilstein B6 jest odpowiednikiem fabrycznego amortyzatora dla alf BEZ SPORTOWEGO ZAWIESZENIA, tzn że "sportpack'owy" jest względem niego krótszy, dopiero B8 ma skrócony skok ale o ile tegoż też nikt nie pisze...
    To jest właśnie taka ogólna ściema z tymi amorami, B8 niby ma skrócony skok - ale o ile? może jest przystosowany do -30mm, a jak ktoś założy -60mm to wyjdzie już na to samo, jak ktoś do B6 założy -30 w obu przypadkach amortyzator będzie w położeniu -30mm poniżej tego co zakładał producent takie moje zdanie

    - piszesz że jak wolno jeźdzę to będę zadowolony ze sportowych sprężyn - czyli lepsze do szybszej jazdy są 'miekkie' i wyższe sprężyny?? bo zakładając -40, obniżam samochód o dodatkowe -20mm do tego co jest teraz + są to sprężyny twardsze (a nie tylko obcięte)

    aha no i są jeszcze przypadki gdy fabryczne sprężyny są już tak zmęczone, że po założeniu np -30, samochód zamiast się obniżyć, idzie w górę http://www.autoporadnik.pl/awarie-za...obrego/artykul

    tak więc wątpię, aby to mogło zepsuć trakcje
    Ostatnio edytowane przez RogerIZ28 ; 28-01-2010 o 18:21

    diesel power http://je.pl/qeuy

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155 1.8 TS 16V
    Postów
    66

    Domyślnie

    Po kolei:
    apropo ustawień prosto z pudełka to opis masz w "productfinderze" na www bilsteina -> B6 do zwykłych sprężyn (0), B8 do sportpacka (-30)
    co do różnicy - to nie jest tylko kwestia skoku jak sie powszechnie wydaje tylko zakresu pracy (czyli położenie punktu "0", bo "max" jest w tym samym miejscu) - B8 różni od B6 przesunięciem zakresu pracy a mechanicznie w środku jest to samo, więc przyzwoity serwis np w Zerkopol w (Wa-wie) jest w stanie przesunąć te punkty (z b6 zrobić b8) - zadzwoń sprawdź
    a teraz "
    - piszesz że jak wolno jeźdzę to będę zadowolony ze sportowych sprężyn - czyli lepsze do szybszej jazdy są 'miekkie' i wyższe sprężyny?? bo zakładając -40, obniżam samochód o dodatkowe -20mm do tego co jest teraz + są to sprężyny twardsze (a nie tylko obcięte)"
    do szybkiej jazdy w warunkach drogowych najważniejsza jest kontrola nad sprężynami a nie sama moc sprężyny, obniżenie zależy od nawierzchni po jakiej jeździsz - no bo nie ma siły zmniejszasz w ten sposób skok - zobacz na zawieszenie w rajdówkach - duży skok + mocny amortyzator = szybka jazda niezaleźnie od dziur, natomiast jak być może przeczytałeś w tych artykułach alfę 156 pod kątem szybkiej jazdy testowano głównie na torach (gładkich jak stół), przejedź się po dobrze znanej ci drodze z kieprawą nawierzchnią autem (sprawnym) typu Peugeot 406/Focus/Mondeo/BMW E46 i porównaj komfort i kontrolę nad autem ze swoją alfą...
    co do podnoszenia po założeniu nowych sprężyn "obniżających" - auto musi być nieźle wylatane z obciążeniem żeby tak przysiąść - i czy w całym tym artykule jest chociaż jedna wzmianka o szybkiej jeździe ? Bo ja zauważyłem tylko chęć obniżenia kosztów, inna sprawa że ciekawym co się stanie po 1k km - bo zazwyczaj po takim czasie się wszytko układa ...

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Wtam
    mam do sprzedania EIBACH - 30mm czerwone do 2.5 lub 2,4 sedan
    Pozdrawiam

  7. #27
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    mozecie to troche usystematyzować jeśli chodzi o bilsteiny.
    B4 - ??
    B6 - odpowiednik serii ??
    B8 - odpowiednik sportpaka ??
    Wymianiam springi przy okazji zobaczyłem że wylał mi tylni amor. Jak sie ma twardość poszczególnych serii wzgledem siebie.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #28
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    B4 - lepszy zamiennik serii
    B6 - amorek sportowy twardszy, do seryjnych sprężyn max. do -30mm
    B8 - to samo co B6 tylko o skrócony skoku tłoka do krótkich sprężyn od -30mm do 50mm

    ---------- Post dodany o godzinie 11:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:45 ----------

    Cytat Napisał kubacik Zobacz post
    Wtam
    mam do sprzedania EIBACH - 30mm czerwone do 2.5 lub 2,4 sedan
    Pozdrawiam
    takie sprostowanie czerwone eibachy "SPORTLINE" nie obniżają o -30mm tylko 45-50mm i pasują jeszcze do 1.9 jtd i 3.2 gta

  9. #29
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    a tu cie hubert155 zdziwię. Bo ja mam springi czerwone a jest to -30. Byłem pewien że ktoś sie pomylił wysłałem maila:

    "Dostałem zawieszenie zastanawia mnie tylko dlaczego springi sa czerwone. Z tego co wiem
    -30 mm ( pro system ) sa czarne
    -50 mm ( sport system ) sa czerwone
    Wyraźnie zaznaczyłem żę chce zawieszenie do -30 mm.
    Drugi temat to kolor amora. Na stronie srebrne u mnie czarne.
    Proszę o wyjaśnienia."

    Odpowiedź:

    "Eibach do włoskich samochodów maluje sprężyny na czerwono.
    Np. do Porsche są granatowe. Kolor sprężyn w Eibachu nie ma znaczenia.
    To samo dotyczy amortyzatorów.
    Ten PRO-SYSTEM obniży samochód o 30 mm."

    Malo sie nie przewróciłem ze śmiechu jak to przeczytałem ale..... Sprawdziłem numery katalogowe z numerami które mam na springach i rzeczywiście sie zgadzają. Może to nie ma sensu ale jednak fakt jest taki ze chyba tak malują Jako potwierdzenie dodam że zawias założony na aucie i faktycznie alfura nie siadła więcej niż powinna. Pewnie sie to jeszcze ułoży ale nijak nie będzie z tego - 50.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubert155 Zobacz post
    B4 - lepszy zamiennik serii
    B6 - amorek sportowy twardszy, do seryjnych sprężyn max. do -30mm
    B8 - to samo co B6 tylko o skrócony skoku tłoka do krótkich sprężyn od -30mm do 50mm
    opis b6 ze strony Bilstein.pl czyli z Zerkopolu :

    " B6:

    • Jednorurowy gazowy wysokociśnieniowy amortyzator sportowy do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych wyposażonych w seryjne zawieszenie (nie obniżone),
    • Charakteryst. tłumienia przystosowana do agresywnego typu jazdy,
    • Dobry dla wymagających kierowców oraz jazdy sportowej po ulicy,
    • Znacznie poprawia bezpieczeństwo oraz parametry jezdne samochodu.

Podobne wątki

  1. powłoka kwarcowa i ceramiczna czy ktoś to u siebie robił?
    Utworzone przez esdablju w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 22-11-2018, 20:44
  2. Ma ktoś u siebie felgi 18" z oponami 215/45R18?
    Utworzone przez drift-r w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 23:45
  3. czy ktoś ma u siebie założone zawieszenie obniżające w 166?
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 15:30
  4. Przerabiał ktoś u siebie wahacze firmy GAP?
    Utworzone przez bodzio012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 22:48
  5. Przerabiał ktoś u siebie wahacze firmy GAP?
    Utworzone przez bodzio012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory