Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: kupno Alfa 156

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLuca Zobacz post
    Także kolego KRS przeczytaj lekturkę kolegi tomito. Bo widzę, że wychodzisz z założenia że co moje to najlepsze Pozdrawiam... A kolega tomito bardzo miło czytało się Twoją wypowiedź;]
    nie żartuj. bezwzględnie każdy specjalista i mechanik powie ci, ze silniki TS to dno. W kazdym zestawieniu lądują nisko, każda gazeta motoryzacyjna odradza silniki benzynowe w AR, poza TBi. Chwalą natomiast jtd... Niby czemu, zmowa jakaś? Nienawiść do benzyny)? Ludzie, myślcie. Tomito wypisał jakiś elaborat kosmiczny, w ktorym idiotyzmy grają o swoje z jakimś bełkotem pseudotechnicznym.
    Trudno to w ogóle komentować, bo jak się odnieść do takiego nagromadzenia bredni?
    W alfach silniki jtd są oceniane jako trwałe i niezawodne, konstrukcje udane pod każdym względem i długowieczne. Serwisowanie diesli jest droższe ale o tym wie każde dziecko. Co z tego, skoro w benzynach (poza TBi) leci praktycznie wszystko a nakłady finansowe i ilosc wizyt w warsztatach per saldo znacznie przekracza koszty serwisowania diesli.
    Tymczasem, jak polemizowac z kimś, kto wymyśla takie zdanie: "Poza tym, silnikom TS 16v nie można nic zarzucić. Jest to silnik zbudowany o konkretnym przeznaczeniu, poza wspomnianymi aspektami."

    Smiać się czy płakać? Bo jak można polemizować na takim poziomie alogiczności, nieczytelności i nonsensu, w jednym tylko zdaniu????

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    KRS nie wiem skąd Ty wziąłeś te informacje, ale tomito ma rację, nie wiem też skąd wziąłeś to spalanie 12L. Moja jednostka spala między 7 a 9L zależy od jazdy oczywiście po mieście, kolega ma 2.0TS i mieści się w 10. Nie opieraj się na wypowiedziach specjalistów i mechaników, bo większość jak widzi wjeżdżającą Alfe na warsztat to już się łapie za głowę, jakoś mój mechanik twierdzi, że to jest dobra jednostka o ile się dba. A póki co jeśli nie ujeżdżałeś TS'a to raczej nie masz co się wypowiadać na jego temat opierając na pogłoskach i artykułach w gazetkach...

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    w miescie ci spala od 7 do 9?
    Kolego, prosze, proszę..... nie obrażaj zdrowego rozsądku..... są granice żartu.
    To silnik jtd, 140 albo 150 KM, bez czipa, niżej 8 litrów na miescie nie zejdzie... Pali srednio 8 do 8.5....
    A Ty siedem litrów. W mieście.
    Ciężko dyskutować dalej.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    No przy emeryckiej jeździe gdzie zmieniasz bieg w okolicach 2200 obr, i w większości hamując silnikiem tyle wychodzi. Ale jedno z kolejnych Twoich porównań Jtd'ka z TS'em to już chyba upadłość żartu. Masz rację ciężko z Tobą dyskutować dalej skoro porównujesz TBi i JTD do TS'a. Skoro nie miałeś takiej jednostki to się na jej temat nie wypowiadaj ;]

  5. #25
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Dajcie spokój o boxerach pisano kiedyś to samo, że to "dno", ale kuźwa kupiłem to

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gracekk Zobacz post
    nie wiem też skąd wziąłeś to spalanie 12
    Czuję się wywołany do tablicy, gdyż to spalanie podawałem ja Podałem dane producenta w obu przypadkach, bo każdy jeździ inaczej i trudno porównywać spalanie w tak różnych silnikach. Mi osobiście przy niezbyt spokojnej jeździe w mieście pali ok 11-12, czyli nie aż tak duża różnica względem katalogów

    Moje 147 powodów do szczęścia


  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy Zobacz post
    Czuję się wywołany do tablicy, gdyż to spalanie podawałem ja Podałem dane producenta w obu przypadkach, bo każdy jeździ inaczej i trudno porównywać spalanie w tak różnych silnikach. Mi osobiście przy niezbyt spokojnej jeździe w mieście pali ok 11-12, czyli nie aż tak duża różnica względem katalogów
    Biorąc pod uwagę Twoją pojemność i styl jazdy po mieście to nie mam wątpliwości że Ci spali te 11-12L, jak wyżej pisałem kolega też ma 2.0 i po mieście się w 10L mieści. Wiadomo, bo i jak ja szalałem po mieście to 9L lekko spalał.

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    ale gość napisał, ze jemu pali 7 do 9)
    SIEDEM)
    No przecież musiał się upalić chyba nieźle, zeby coś takie wymyslić)
    a Boxer to extra silniczek, kilka lat miałem takiego i chwalę sobie. Palił w mieście niemal równe 10 litrów, w zimie podbijal do 11, trasa też bez szału, cieżko było zejść niżej 9 w trasie, no 8 OK ale jadąc jak dziad proszalny...
    Ale brzmienie, elastyczność,wchodzenie na obroty, bajka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    ale gość napisał, ze jemu pali 7 do 9)
    SIEDEM)
    No przecież musiał się upalić chyba nieźle, zeby coś takie wymyslić)
    a Boxer to extra silniczek, kilka lat miałem takiego i chwalę sobie. Palił w mieście niemal równe 10 litrów, w zimie podbijal do 11, trasa też bez szału, cieżko było zejść niżej 9 w trasie, no 8 OK ale jadąc jak dziad proszalny...
    Ale brzmienie, elastyczność,wchodzenie na obroty, bajka
    Nie będę z Tobą dalej rozmawiał na ten temat, bo przecież Ty i tak wiesz lepiej. A do tego pewnie zaraz wyskoczysz z kolejnym bezsensownym porównaniem jakiegoś diesla lub nowszej trubo benzyny z TS'em.

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Nie ma opcji, zeby TS palil ci siedem litrow w mieście. Nie ma takiej opcji. Komu TY tutaj na forum wciskasz takie kity? Co ty myslisz, ze ja nie znam ludzi mających alfy? Takich co mieli albo mają TS znam co najmniej sześciu. Beczki piwa wypilismy przez lata, gadając o samochodach.
    Tekst o siedmiu litrach w miescie rozbawił wszystkich))

Podobne wątki

  1. Kupno Alfa Romeo 156 lub 147 do 12 000 zł
    Utworzone przez ziemian w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 21:50
  2. Kupno ALFA ROMEO 147 1.9 JTD
    Utworzone przez accez w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 10:55
  3. Alfa 147 JTD Kupno
    Utworzone przez kanks w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:37
  4. Alfa Romeo 159 (kupno)
    Utworzone przez matheo789 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 15:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory