Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Sprężyny D&D

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariatchi Zobacz post
    Odgrzeję trochę temat, ale może komuś się przyda moja informacja. Włożyłem na tył, jeździ się ok, ale UWAGA!!! Przerwa między oponą (205/55/16) a błotnikiem wynosi ok 8-10 cm
    A ile cm masz z przodu?

    Ja wsadziłem takie do sedana z tym, że mam butlę lpg w miejscu koła i jak najbardziej jestem zadowolony. Nie chciałem ryzykować z wersją dedykowaną aby później nie okazało się, że tył przy pełnym załadunku będzie siedział niżej niż przód.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Były AR 156 1.8 TS, AR 156 SW FL, jest AR 159 1.9 8v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Czyli zalozyles springi od sw? Jak sie jezdzi, jest sztywniej? Bo tez mnie czeka wymiana, tez mam lpg i mysle jaka opcje wybrac. Masz moze foto jak auto wyglada na tych springach z boku?

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    A ile cm masz z przodu?

    Ja wsadziłem takie do sedana z tym, że mam butlę lpg w miejscu koła i jak najbardziej jestem zadowolony. Nie chciałem ryzykować z wersją dedykowaną aby później nie okazało się, że tył przy pełnym załadunku będzie siedział niżej niż przód.
    Przodu nie mierzyłem, ale na ok max 4-5 cm, a z tyłu wchodzi cała dłoń pionowo między koło a błotnik... i to w rękawiczce . Niedługo będę zakładał prawdopodobnie SUPLEX'y, także jak ktoś będzie zainteresowany D&D po przebiegu max 1000 km za pół ceny to PW

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Na pewno tył stoi kilka cm wyżej niż przód ale nie aż tak aby cała dłoń weszła. Dzisiaj sprawdziłem Jak na razie jestem zadowolony. Prowadzenie się poprawiło ponieważ w zakrętach auto już tak bardzo się nie przechyla w porównaniu z sprężynami, które były do tej pory - jeszcze z pierwszego montażu. A były one już wysłużone.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    Na pewno tył stoi kilka cm wyżej niż przód ale nie aż tak aby cała dłoń weszła. Dzisiaj sprawdziłem Jak na razie jestem zadowolony. Prowadzenie się poprawiło ponieważ w zakrętach auto już tak bardzo się nie przechyla w porównaniu z sprężynami, które były do tej pory - jeszcze z pierwszego montażu. A były one już wysłużone.
    Poniżej zdjęcia mojej na D&D do SW z tyłu, tak jak pisałem jeździ się ok, ale wygląda nie ok

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0441.jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	66.4 KB
ID:	84311Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0440.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	84312

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariatchi Zobacz post
    Poniżej zdjęcia mojej na D&D do SW z tyłu, tak jak pisałem jeździ się ok, ale wygląda nie ok
    Czyli coś podobnego jak u mnie. Pytanie jest takie jak by to stało jak wrzuciło by się monroe lub kyb? Trzeba też pamiętać, że jak z tyłu siądą np 2 osoby i wrzuci się do bagażnika jakiś klamot to na pewno jeszcze bardziej siądzie.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    W związku z pytaniami na priv w sprawie wysokości tyłu auta zamieszczam zdjęcia porównawcze przed wymianą i po wymianie sprężyn. Przed założeniem sprężyn od SW tył siedział o 1,5 cm niżej niż przód wiec dlatego wygląda jak obniżony/oklapnięty.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00177.JPG
Wyświetleń:	701
Rozmiar:	155.7 KB
ID:	87294  

  8. #18
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    a ja bym miał pare pytań bo od dłuższego czasu przeglądam neta w poszukiwaniu sprężyn na przód do mojej belli z uwagi na wcześniejszą wymianę sprężyn tylnych na wysokie (D&D). ojciec mi je kupił no i stwierdziłem że z przodu też bym mógł kupić wyższe bo mam obecnie od pakietu sport pack i moim zdaniem jest za nisko w stosunku do tyłu, nawet jak już się w miarę ułożył... czy jest możliwość kupienia gdzieś taniej sprężyny normalnej na przód do 2,4 jtd 156 w cenie niższej niż 124 zł/sztuka? troche drogie przyznaje jak na zwykle spężyny... a używanych też nie ma zbyt wielu a jak są to w kiepskim stanie... wiecie czy można dostać i gdzie można dostać sprężyny d&d na przód do 156 SW 2,4 jtd? bo na alledrogo nie ma ani jednej oferty

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Koledzy wraz z nadejściem wiosny zamierzam podnieść bellę do serii. Ciągle mam dylemat, jakie sprężyny wstawić z tyłu. Rozważam również te z tego topica, bo cena jest mocno atrakcyjna. Mam prośbę do użytkowników tych sprężyn w nadwoziach SW. Czy moglibyście powrzucać zdjęcia jak wysoko stoi tył auta po założeniu tych sprężyn i ich ułożeniu się?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cena atrakcyjna - to fakt. Z tego co piszą koledzy a także z moich obserwacji wynika, że D&D w wersji do SW sprawia, że kombi stoi wyżej niż np. coś droższego

    Nielot, chyba tylko na tył produkują.

Podobne wątki

  1. [159] Sprężyny
    Utworzone przez Mareczek1122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 19:56
  2. Sprężyny tył 156 SW
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 14:56
  3. sprężyny
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 20:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory