Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: ubezpieczenie AUTA

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Przy jakim udziale własnym ?
    500 zł. Tyle zapłacić w razie draki za naprawę to nie problem a i takich zdarzeń nawet bym nie zgłaszał ze wzgledu na utratę zniżki. Dodatkowa zniżka za to że u nich ubezpieczam dom. Poza tym niższa wartość auta (2009 rok). Ale oni są cwani- po pierwszym roku na AR przyszła mi składka do zapłacenia nieco wyższa niż oczekiwałem. Wszedłem sobie na stronę jako nowy klient i zrobiłem wyliczenie składki i była ona niższa od tego co od nich (jako kontynuację) dostałem. Zadzwoniłem tam i powiedziałem że chyba ich pogięło i za kilka godzin oddzwonił kolo z niższą ofertą.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:19 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:15 ----------

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Nikt tego narazie nie sprawdza.
    Ode mnie chcieli wydruk z poprzedniej firmy.
    A w ogóle były szopki bo nie wiedzieli co to za auto i przy odbiorze nowego z salonu mimo faktury itp przyjechał kolo robic zdjęcia i tzw oględziny. Trochę mnie tym wkurzyli bo musiałem odbierać kilka dni później.

  2. #12
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post

    LUTRAKI tu masz fajny ranking http://rankomat.pl/pub/lp/ubezpiecze...FRQv3wodh1dcoA
    W miejscu zniżek OC i AC wpisz bezszkodowość lub bezwypadkowość podaj od czasu wydania prawa jazdy.
    Nikt tego narazie nie sprawdza.
    Dzięki, tam mnie jeszcze nie było. Jak zrobię wycenę dam znać.
    Wypadku nie miałam, a szkoda owszem....ktoś mi porysował auto, oczywiście brak sprawcy i świadków.

    Zamówiłam kilka rozmów telefonicznych - ciekawe co mi zaproponują.

    ---------- Post dodany o godzinie 18:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:57 ----------


    2455 zł OC AC Mini ASS NNW + Szyby firma MTU cena 2455 zł

    chyba pogięło

    znając życie jak przyjdzie co do czego to i tak zrobią w konia....


    ZAKRES UBEZPIECZENIA Zakres ubezpieczenia



    OC+AC Mini+ASS+NNW+SZYBY OC OC – odpowiedzialność cywilna

    Regulowana przepisami prawa (głównie Kodeksem Cywilnym) odpowiedzialność za szkody wyrządzone innym (na osobie i na jej mieniu).
    Jest to ubezpieczenie dające bezpieczeństwo ubezpieczonemu, ponieważ za ubezpieczonego ubezpieczyciel wypłaca wszystkie zobowiązania wobec poszkodowanego.
    Wiele ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniami obowiązkowymi, aby zapewnić ochronę stronie słabszej, na przykład w relacjach lekarz – pacjent, architekt – klient, itp.


    AssistanceAssistance

    Usługa często dodawana do umowy głównej ubezpieczenia.
    Ubezpieczenie assistance, jeśli dotyczy samochodu, może obejmować: holowanie, naprawy, koszty noclegów w hotelach, koszty samochodu zastępczego. Może też zapewniać niestandardowe, indywidualne formy pomocy, np. przyjazd osoby bliskiej poszkodowanemu. Jest to ubezpieczenie, którego forma i zakres bardzo różni się w poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
    Warto pamiętać, że jest to osobne ubezpieczenie, co oznacza, że zgłoszenie szkody (np. zwykłe „złapanie gumy”) nie wpływa na przyszłoroczną składkę w OC czy AC.
    Samochód zastępczySamochód zastępczy
    Samochód wynajęty na koszt ubezpieczyciela na czas likwidacji szkody.
    Element niektórych pakietów assistance, różniący się zwykle zakresem pomiędzy różnymi firmami ubezpieczeniowymi. Różnice mogą dotyczyć formy wypożyczenia (np. podstawienie pod dom) oraz czasu trwania (od 3 do 30 dni).
    Często, aby dostać samochód zastępczy, trzeba oprócz zgłoszenia szkody z auto casco zgłosić się do operatora assistance (nr telefonu znajduje się w polisie). W ubezpieczeniu OC zasadą jest, że ubezpieczyciel sprawcy zapewnia samochód zastępczy tylko w sytuacji, gdy jest on niezbędny do pracy zarobkowej.
    Pomoc przy kolizji Pomoc przy kolizji
    Pomoc przy awarii samochodu Pomoc przy awarii samochodu

    Zakres terytorialny Zakres terytorialny assistance

    Obszar na którym działa ubezpieczenie Assistance
    PolskaMinimalna odległość od domu (km) Assistance - minimalna odległość od domu
    bez limituMaksymalna kwota świadczenia Assistance - maksymalna kwota świadczenia
    5 000,00 złNNW NNW

    Suma ubezpieczenia Suma ubezpieczenia (SU)

    Górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody objęte ubezpieczeniem.

    Dodatkowe ubezpieczenie szyb (ochrona zniżek AC) Ubezpieczenie szyb

    Jeżeli skorzystasz z ubezpieczenia szyb nie stracisz zniżek. Produkt obejmuje ubezpieczenie szyb: przedniej, tylnej, bocznych (szyberdach jest wykluczeniem). Działa w sytuacji wybicia, odprysku i przy działaniu czynników zewnętrznych np.: gradobicie.


    Ubezpieczenie kradzieżowe AC Ubezpieczenie kradzieżowe AC

    Udział własnyUdział własny

    Kwota lub procent zapisany w umowie ubezpieczenia, który określa, o ile niższa od kosztów naprawienia szkody będzie kwota wypłacona przez ubezpieczyciela.
    Funkcją udziału własnego jest pozostawienie określonej wartości ryzyka po stronie klienta. W większości towarzystw ubezpieczeń udział własny można zredukować do zera przez tzw. wykupienie. Oczywiście, składka ubezpieczenia jest wtedy nieco wyższa.
    Niektóre Ogólne Warunki Ubezpieczenia wprowadzają dodatkowe udziały własne, gdy do szkody dochodzi w określonych okolicznościach, np. przekroczona prędkość dopuszczalna o X lub wymuszenie pierwszeństwa. Takie udziały własne nie podlegają wykupieniu.

    0%Suma ubezpieczeniaSuma ubezpieczenia (SU)

    Górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody objęte ubezpieczeniem.

    47 752,00 złStała suma ubezpieczenia w ciągu roku Stała suma ubezpieczenia AC

    Wartość samochodu nie zmieni się przez cały rok trwania ubezpieczenia


    Ubezpieczenie wypadkowe AC Ubezpieczenie wypadkowe AC


    Brak redukcyjnej sumy ubezpieczeniaKonsumpcja sumy ubezpieczenia

    Obniżenie sumy ubezpieczenia o wartość wypłaconych odszkodowań.
    Każda wypłata szkody powoduje zmniejszenie sumy ubezpieczeniowej (czyli jej "konsumowanie"). Przykładowo, jeżeli masz autocasco na samochód o wartości 40 000 zł, w ciągu pierwszego tygodnia ubezpieczenia spowodujesz stłuczkę kosztującą ubezpieczyciela 5 000 zł, a tydzień później samochód zostanie skradziony, otrzymasz 40 000 zł pomniejszone o 5 000 zł, czyli 35 000 zł.

    Ubezpieczenie szkody częściowej Ubezpieczenie szkody częściowej


    Udział własny w szkodzie częściowejUdział własny

    Kwota lub procent zapisany w umowie ubezpieczenia, który określa, o ile niższa od kosztów naprawienia szkody będzie kwota wypłacona przez ubezpieczyciela.
    Funkcją udziału własnego jest pozostawienie określonej wartości ryzyka po stronie klienta. W większości towarzystw ubezpieczeń udział własny można zredukować do zera przez tzw. wykupienie. Oczywiście, składka ubezpieczenia jest wtedy nieco wyższa.
    Niektóre Ogólne Warunki Ubezpieczenia wprowadzają dodatkowe udziały własne, gdy do szkody dochodzi w określonych okolicznościach, np. przekroczona prędkość dopuszczalna o X lub wymuszenie pierwszeństwa. Takie udziały własne nie podlegają wykupieniu.

    Amortyzacja częściAmortyzacja części

    Współczynnik określający o ile mniej są warte w dniu szkody podzespoły Twojego samochodu. Najczęściej, jest określany procentowo i uzależniony od wieku pojazdu. To oznacza, że ubezpieczyciel potrąca zwykle różnicę między wartością części nowych, którymi ma zostać naprawiony samochód i tych, które zostały uszkodzone w kolizji. Informację o ewentualnej amortyzacji możesz znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. U niektórych ubezpieczycieli amortyzację można "wykupić", co oznacza, że naprawisz swój samochód używając nowych podzespołów bez żadnego potracęnia. Amortyzacja części jest przedmiotem wielu sporów i nieporozumień.

    Naprawa na częściach oryginalnych Naprawa na częściach oryginalnych

    Naprawa w autoryzowanych warsztatachWarsztat autoryzowany

    Ubezpieczenie szkody całkowitej Ubezpieczenie szkody całkowitej

    Za szkodę całkowitą uznaje się uszkodzenie samochodu którego naprawa przekracza 70% jego wartości.

    Udział własny w szkodzie całkowitejUdział własny

    Kwota lub procent zapisany w umowie ubezpieczenia, który określa, o ile niższa od kosztów naprawienia szkody będzie kwota wypłacona przez ubezpieczyciela.
    Funkcją udziału własnego jest pozostawienie określonej wartości ryzyka po stronie klienta. W większości towarzystw ubezpieczeń udział własny można zredukować do zera przez tzw. wykupienie. Oczywiście, składka ubezpieczenia jest wtedy nieco wyższa.
    Niektóre Ogólne Warunki Ubezpieczenia wprowadzają dodatkowe udziały własne, gdy do szkody dochodzi w określonych okolicznościach, np. przekroczona prędkość dopuszczalna o X lub wymuszenie pierwszeństwa. Takie udziały własne nie podlegają wykupieniu.


    47 752,00 złStała suma ubezpieczenia w ciągu roku Stała suma ubezpieczenia AC

    Próg szkody całkowitejSzkoda całkowita

    (w slangu ubezpieczeniowym „całka”) - szkoda, w wyniku której samochód został tak zniszczony, że przywrócenie stanu sprzed szkody jest ekonomicznie nieuzasadnione.
    Jeśli mamy do czynienia ze zdarzeniem płaconym z polisy OC sprawcy, to poziom nieopłacalności wynosi 100% wartości pojazdu na dzień szkody. Identyczna sytuacja występuje, gdy względy techniczne nie pozwalają na naprawę (trwałe zniszczenie konstrukcji nośnej).
    Zupełnie inaczej jest w autocasco, gdzie definicja szkody całkowitej jest określona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zwracaj uwagę na próg szkody całkowitej – zazwyczaj 70% wartości rynkowej na dzień szkody i sposób wyliczenia, czyli np. jakie części – oryginalne czy zamienniki.

    Ochrona zniżek Ochrona zniżek

  3. #13
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    lechtak, z ciekawosci, na ile wyceniono Ci QV?

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    W miejscu zniżek OC i AC wpisz bezszkodowość lub bezwypadkowość podaj od czasu wydania prawa jazdy. Nikt tego narazie nie sprawdza.
    Sprawdzą w przypadku szkody (odpukać) i będzie płacz (odpukać ponownie).

  5. #15
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie, co sie stanie w razie szkody? kaza doplacic nieslusznie naliczona znizke?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    U mnie całe 503zł OC i NNW w PZU.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    No mnie PZU złoiło 4,5 tys pierwszy i ostatni raz

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Sprawdzą w przypadku szkody (odpukać) i będzie płacz (odpukać ponownie).
    Gdzie sprawdzą?
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 09-01-2011 o 18:54

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Ja własnie z powodu ogromnej składki zrezygnowałem z PZU, choc miałem u nich ponad 20 letni staż i maksymalne zniżki. Ubezpieczenie w WARCIE na pełną kwotę widniejąca na fakturze z gwarancja zachowania wartości, było w Warcie o 800zł tańsze niz w PZU
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Gdzie sprawdzą?
    Poproszą o przedstawienie historii ubezpieczenia? Tak mi kiedyś mówił agent.

    ---------- Post dodany o godzinie 23:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:18 ----------

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    no wlasnie, co sie stanie w razie szkody? kaza doplacic nieslusznie naliczona znizke?
    Raczej odmówią wypłaty odszkodowania.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dla kierowcy bez zniżek najkorzystniejsze będą ubezpieczenia Dilerskie.
    za pierwszy rok miałem 3,7% (zero zniżek)
    w drugim robiłem szybę i trochę wzrosło


    W tym roku ma powstać baza szkód i wszystkie naciągnięcia wyjdą.

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie OC
    Utworzone przez dylu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 00:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory