Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 2.2. JTS bledy P0011, P0300, P0303

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Błąd P0010 i P0011 sugeruje problem z ustawieniem rozrządu lub z czujnikami na wałkach. Kasowanie błędu nic nie da. Łańcuch mógł się rozciągnąć przez co masz lekko przestawiony rozrzad. Jest to częsta przypadłość w tych silnikach.




    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Dziwne, że nie zaświeciła się kontrolka silnika. Co do czyszczenia to nie ma filozofii. Ściągasz plastikową czerwoną pokrywę silnika i elektrozawory masz na tacy. Czyszczenie raczej nie pomoże na długo, o ile w ogóle. Ale spróbować warto.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Nie będzie to wina rozrządu, dlatego, że luz na łańcuchu miałby wpływ na oba wariatory. Chyba, że błędnie dedukuję. Nigdy nie pojawił się błąd wariatora ssania. Łańcuch był wymieniany 25kkm temu (sam łańcuch - na oryginał). Poza tym najpierw zaczął pojawiać się błąd P0011, bez błędu złego położenia koła rozrządu. Ten dopiero doszedł później (na tej podstawie stwierdziłem, ze elektrozawór się kończy).

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    Błąd P0010 i P0011 sugeruje problem z ustawieniem rozrządu lub z czujnikami na wałkach. Kasowanie błędu nic nie da. Łańcuch mógł się rozciągnąć przez co masz lekko przestawiony rozrząd. Jest to częsta przypadłość w tych silnikach.
    Po skasowaniu błędu kilka dni jest spokój. Jeździłem z MES'em i na wykresie widać, ze wartości ustawień wariatorów nie różnią się od wartości oczekiwanych (gdyby winny był łańcuch, pewnie były by duże różnice i częściej). A ja właśnie nie mogę trafić jadąc ''z wykresem'' na zaistnienie awarii. Chce dokładnie wiedzieć w jakim momencie.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dziwne, że nie zaświeciła się kontrolka silnika. Co do czyszczenia to nie ma filozofii. Ściągasz plastikową czerwoną pokrywę silnika i elektrozawory masz na tacy. Czyszczenie raczej nie pomoże na długo, o ile w ogóle. Ale spróbować warto.
    Może zaświeca, ale awaria jest tak krótkotrwała, że tego nie zauważam. Potem gaśnie i zostaje zapisany błąd. Ja wiem gdzie są elektrozawory i wydaje mi się, że mogą być lekko przytarte. Jeśli tak to je rozruszam, pytanie tylko czym?

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0prawca Zobacz post
    A może ktoś opisze jak to wyczyścić i czym.
    Najprościej wymienić oba dla świętego spokoju Mnie się nie chciało bawić w czyszczenie.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diabeł Zobacz post
    Koledzy, czy w 3.2 JTS też są jakieś elektrozawory do czyszczenia? Jeśli tak to jakie i gdzie? Może ktoś wrzucić zdjęcie?
    Ponawiam pytanie..

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Najprościej wymienić oba dla świętego spokoju Mnie się nie chciało bawić w czyszczenie.
    Eeee tam. Szkoda kasy. Producenci AR zapewniają, że ze względu na budowę rozrządu (dziś czytałem w jakimś artykule na temat silnika 2.2 jts) ma on wytrzymać do końca życia silnika i wiecie jaki problem...? Ja w to wierzę. Tak, że żadna wymiana. Wyczyszczę (jak tylko są elektrycznie sprawne - to co innego może się w nim zepsuć) i muszą być jak nowe.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0prawca Zobacz post
    Eeee tam. Szkoda kasy. Producenci AR zapewniają, że ze względu na budowę rozrządu (dziś czytałem w jakimś artykule na temat silnika 2.2 jts) ma on wytrzymać do końca życia silnika i wiecie jaki problem...? Ja w to wierzę. Tak, że żadna wymiana. Wyczyszczę (jak tylko są elektrycznie sprawne - to co innego może się w nim zepsuć) i muszą być jak nowe.
    Wybacz, ale mogę to skwitować jedynie gromkim buahahahahaha. Miłego czyszczenia, do zobaczenia w wątku ponownie za jakiś czas

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0prawca Zobacz post
    Eeee tam. Szkoda kasy. Producenci AR zapewniają, że ze względu na budowę rozrządu (dziś czytałem w jakimś artykule na temat silnika 2.2 jts) ma on wytrzymać do końca życia silnika i wiecie jaki problem...? Ja w to wierzę. Tak, że żadna wymiana. Wyczyszczę (jak tylko są elektrycznie sprawne - to co innego może się w nim zepsuć) i muszą być jak nowe.
    A jednak te zawory siadają, możesz go spróbować wyczyscić na myjce ultradzwiekowej na jakis czas pomoże.



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    A jednak te zawory siadają, możesz go spróbować wyczyścić na myjce ultradźwiękowej na jakiś czas pomoże.
    A na to nie wpadłem. Dzięki za odpowiedź. Wstępnie pomyślałem, by spróbować wypłukać mu zanieczyszczenia odrdzewiaczem z dodatkiem MoS2 oczywiście jednocześnie zasilając go cyklicznie. W sumie ciekawe co by było jak bym zasilił jego cewkę prądem o częstotliwości 19 kHz, przecież sam z siebie zacznie generować ultradźwięki.


    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Wybacz, ale mogę to skwitować jedynie gromkim buahahahahaha. Miłego czyszczenia, do zobaczenia w wątku ponownie za jakiś czas
    Oczywiście, ze nic nie trwa wiecznie. Ja tez pisałem posta z nutka dobrego humoru. Jednak doszedłem do wniosku, że jeśli elektrozawór się tylko przyciera (ze względu na zanieczyszczenia), to dlaczego jego dokładne wyczyszczenie ma mu nie pomóc? Jeśli zadziałam odpowiednio wcześnie, to po prostu nie zajadę go do śmierci. A zajakiś czas pewnie sie zobaczymy w wątku. Za kolejne. 50kkm

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Producenci zapewniają też, że wystarczy wymieniać olej co 30000 km. Też im wierzysz?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P0011 wałek wydechowy w 1,9JTS
    Utworzone przez kac1per w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 14:37
  2. [159] AR 159 1.8 MPI blad P0011 i P0010 potrzebuje pilnej pomocy
    Utworzone przez AlfaRomeo159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 10:01
  3. Witki mi opadły, błąd p0300, p0303
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 10:57
  4. Błąd silnika P0300 AR 1,6 105 KM
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:39
  5. Błąd P0300 i P0305
    Utworzone przez Cannabis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory