Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: [156] Nowe amortyzatory?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał emac156 Zobacz post
    Jeżeli jest taka możliwość ja bym dal ze sportpack'a, nie jestem zwolennikiem "lezących" na glebie aut, ale też nie lubię za wysoko. Wysokość sportpack wg mojej oczywiście opinii jest idealna. Mam sportpack u siebie i 16" felgi bardzo przyjemnie się jeździ
    pozdrawiam
    Dzięki emac za radę Ja też właśnie skłaniam się ku sprężynom ze sportpack'a. Po różnych drogach jezdżę i miska mogłaby nie wytrzymać gdyby było niżej... Poza tym mam 17'' z lacią 225/45 choć na wiosnę będą najprawdopodobniej 215/45.

    Wracając do sedna. Dystrybutor twierdzi, że amory nie polecą wcześniej przez te sprężyny, ale w razie 'w' to ja się będę bujał z kłopotem, a nie on. Na Alfaclubie w jednym poście pisali żeby jednak FSD szło z seryjnymi sprężynami. Wysłałem info do Kozmozza (ma zamontowane FSD w swojej czarnej GTA), ale póki co nie o3małem żadnej informacji zwrotnej. Stąd prośba... Jeśli ktoś ma wiedzę praktyczną w zakresie łączenia FSD ze sprężynami ze sportpack'a i zechce się nią podzielić, będę zobowiązany.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    z tego co slyszalem to niby to inteligetne FSD nie jest warte uwagi, osobiscie nie mialem z nim stycznosci

  3. #13
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    z tego co slyszalem to niby to inteligetne FSD nie jest warte uwagi, osobiscie nie mialem z nim stycznosci
    No proszę następny który słyszał a nie testował.... Ja mam u siebie założone na sprężynach ze Sportpack'a i jestem bardzo zadowolony:-).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilu Zobacz post
    No proszę następny który słyszał a nie testował.... Ja mam u siebie założone na sprężynach ze Sportpack'a i jestem bardzo zadowolony:-).
    No tak już bywa Dzięki za informację. Moje już niedługo do mnie dotrą i też idą na sportpackowe sprężyny

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Od dwóch tygodni mam założone FSD + sprężyny Eibach z wersji Sport. Póki co przejchane mam na nich około 1.5 kkm. Wrażnie bardzo pozytywne. Alfa ładnie wybiera nierówności, bardziej płynie po nie do końca równej drodze, na gładkim asfalcie trzyma się drogi jak diabli. Czuć jak się usztywnia w zakrętach, choc na szaleństwo nie ma jeszcze szans ze względu na pogodę. Z minusów... To nawet nie wada, ale człowiek musi się przyzwyczaić, że ma większy komfort jazdy, czasem delikatnie bujnie i się dziwię, na wcześniejszych amortyzatorach i sprężynach było o wiele twardziej i czuć było dosłownie wszystko. Z zakupu jestem więcej niż zadowolony (tym bardziej, że zakup części był w korzystnej cenie) i na tę chwilę z czystym sumieniem polecam taki zestaw. Pozwala on poczuć się w miarę komfortowo na drodze, ale kiedy trzeba auto idzie w zakręcie tak jak się chce żeby szło

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  6. #16
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Hehe, witam więc w gronie zadowolonych z zakupu FSD:-)
    Szerokości życzę:-)

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Witam.
    Trochę podepnę się pod temat.
    Otóż mam w swojej alfie 156 2.4jtd sprężyny eibacha sport line - obiżają o 45-50mm.
    Mam Pytanie, czy do tych sprężyn podejdą amortyzatory koni z serii sport? dokładniej 8041-1239Sport. Czy może one są do seryjnych sprężyn, bo 5cm niżej to jednak trochę jest.
    Lub może polecacie coś innego do takich sprężyn?
    Pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Jak najbardziej podejdą. Koni Sport są właśnie dedykowane do sprężyn obniżających. Fajną sprawą w tych amorkach jest możliwośc regulowania ich twardości.

Podobne wątki

  1. amortyzatory stare sprężyny nowe
    Utworzone przez sleyer3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 12:07
  2. Amortyzatory Boge Turbo Gas 75 i 90 Nowe
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory